Skocz do zawartości
jareksol

Gwarancja i czas serwisowania

Rekomendowane odpowiedzi

I jak jareksol otrzymałeś jakąś wiadomość ?

Właśnie rozmawiałem z serwisem HTC, cześci jak na razie u nich nie ma, ale już w tym tygodniu powinny być (wtorek,środa) w środę mam ponownie zadzwonić i się dowiedzieć nareszcie dobra informacja ;)

..póki co cisza...niby dzisiaj miała być płyta główna ale zobaczymy jutro...:facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dorone
    Kolego połowicznie masz rację. Natomiast zgodnie z wyrokiem sądu jeśli w regulaminie serwisowania nie ma napisane ile może trwać naprawa/ zgłoszenie usterki czy czas ten jest podano jako nieokreślony to przyjmowany jest czas 14dni kalendarzowych. Po takim czasie możesz ubiegać się o zwrot należności zapłacony za towar, wymianę na nowy/taki sam jaki zakupiłeś bądź rekompensatę w postaci obniżenia ceny produktu zakupionego przez Ciebie. W/w punkty nie przysługują Ci jeśli zostałeś poinformowany o dłuższym terminie naprawy/serwisowania i się z tym zgodziłeś np podpisem pod dokumentem bądź co gorsza rozmową telefoniczną na którą nie masz potwierdzenia.Ogólnie przepisy stanowią że:-sprzedawca w ramach gwarancji/rękojmi (dotyczy zakupu od firmy poprzez firmę) ma 14 dni na rozstrzygnięcie Twojego zażalenia odnośnie wady sprzętu- następnie ma 14dni na to aby wadę usunąć w postaci naprawy (z wpisem do książki gwarancyjnej)- po upływie tego czasu przysługuje Ci prawo do wymienionych przeze mnie przywilejów jako niedotrzymanie warunków gwarancji/rękojmi.

Coz to za przepisy i coz to za wyrok sadu??

14 dni na rozpatrzenie jest w wypadku zlozenia z ustawy/rekojmii. Gwarancja to zupelnie inna sprawa i chetnie przeczytam przepis na ktory sie powolujesz. Jesli jednak laczysz rekojmie z gwarancja to niczego dobrego to nie wrozy...

Pomijajac fakt, ze jak skladasz z rekojmi to wrecz nie powinni wstemplowywac w karte gwarancyjna naprawy. Cos grubo pomieszales.

Wysłane z "Zetki" za pomocą aplikacji Forum Android.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

BigMAC, I CO, MASZ JAKIES WIESCI? DOSTARCZYLI DO TWOJEGO EVO CZESCI? BO MOJE MIALY BYC WCZORAJ I JEDNYM SLOWEM D....... WIELKA...POMALU MNIE TRAFIA >:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Coz to za przepisy i coz to za wyrok sadu??

14 dni na rozpatrzenie jest w wypadku zlozenia z ustawy/rekojmii. Gwarancja to zupelnie inna sprawa i chetnie przeczytam przepis na ktory sie powolujesz. Jesli jednak laczysz rekojmie z gwarancja to niczego dobrego to nie wrozy...

Pomijajac fakt, ze jak skladasz z rekojmi to wrecz nie powinni wstemplowywac w karte gwarancyjna naprawy. Cos grubo pomieszales.

Wysłane z "Zetki" za pomocą aplikacji Forum Android.com.pl

Kolego po 1 nie napisałem że łączę rękojmię z gwarancją - proszę czytaj ze zrozumieniem i uważnie

Rękojmia dotyczy 2 firm

Gwarancja dotyczy jednej firmy i osoby prywatnej

Pozostałe Twoje postulaty:

poczytaj art. 580 § 2 KC oraz orzecznictwo sądowe w sprawie gwarancji/rękojmi

ewentualnie § Poradnik Konsumenta -> PRZECZYTAJ !!! – Forum Prawne - artykuł o wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dorone
    Kolego po 1 nie napisałem że łączę rękojmię z gwarancją - proszę czytaj ze zrozumieniem i uważnie

Rękojmia dotyczy 2 firm

Pozostałe Twoje postulaty:

poczytaj art. 580 § 2 KC oraz orzecznictwo sądowe w sprawie gwarancji/rękojmi

ewentualnie § Poradnik Konsumenta -> PRZECZYTAJ !!! – Forum Prawne - artykuł o wszystkim

przeczytałem link, który wkleiłeś i jedyna informacja, jaką znalazłem odnośnie czasu realizacji gwarancji to:

Nie zawsze czas załatwienia reklamacji będzie oznaczony. Wówczas Gwarant powinien rozwiązać problem Konsumenta - niezwłocznie. Przeważnie czas ten określony jest w dniach (14, 21),

Jak widzisz nie jest napisane to o czym mówiłeś. Dlatego proszę o konkretny punkt o tym mówiący.

Poza tym gwarancja obejmuje również np. przedsiębiorce więc nie wiem skąd wziąłeś:

??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kolego a tego już nie czytałeś poczytaj art. 580 § 2 KC oraz orzecznictwo sądowe ? Też podawałem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dorone
    § 2. Gwarant jest obowiązany wykonać obowiązki wynikające z gwarancji w odpowiednim terminie i dostarczyć uprawnionemu z gwarancji rzecz na swój koszt do miejsca wskazanego w paragrafie poprzedzającym

niestety tego orzecznictwa nie moge odszukać. Jak będziesz tak miły to podeślij.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mialem odsylac na gware i powiedzial mi facet ze 7 dni sie czeka :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja mialem odsylac na gware i powiedzial mi facet ze 7 dni sie czeka :D

wiesz, mi mówili to samo...to jedna wielka ściema...w przepisach jest napisane że termin gwarancyjny powinien trwać 14-28 dni chyba że istnieje konieczność sprowadzenia części wtedy termin się może wydłużyć; ile..? to już nie jest napisane :facepalm:

wymiana na nowy istnieje wtedy gdy przedmiot gwarancyjny był serwisowany min.4 razy i ta sama część lub inna podlega ponownej naprawie lub gdy a to już ocenia producent danego przedmiotu, naprawa danego przedmiotu przewyższa lub jest zbliżona danemu przedmiotowi..hehe pozostaje czekać bo nic nie wskuramy..niestety..wiadomości mam od kolego prawnika ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Polsce jedyna możliwość na szybkie załatwienie sprawy,to niezgodność towaru z umowa bądź rekojmia.Naprawy gwarancje według naszego prawa mogą trwać nawet rok,jeżeli z przyczyn technicznych nie ma możliwości szybszego sprowadzenia części.Nie ma w ustawach jednoznacznego terminu np.14dniwego na naprawienia szkody.Mylicie ta odpowiedzialnością za wydanie sprzętu niezgodnego z umowa.Ja od paru lat nie załatwiam spraw poprzez gwarancje i polecam wyrzucić kartę gwarancyjną do kosza,bo ona konsumentowi nie daje nic poza czekaniem,aż serwis się zlituje nad nami i z wielka łaska naprawi,bądź wymieni sprzęt na nowy.

Sent from my New iPad 3 using Tapatalk HD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi