Skocz do zawartości
irhabi

TouchPal Virtual Keyboard

Rekomendowane odpowiedzi

irhabi

Klawiatura jest kapitalna dla osób o większych paluszkach :DDD Można sobie ustawić klawiaturę ekranową z kilkoma znakami pod klawiszem - podobnie jak w zwykłych telefonach klawiatury fizyczne bez qwerty. Dużo łatwiej się wtedy pisze i nie ma szans na błędne wcelowanie w klawisz :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi najbardziej podoba się opcja slide up/down do wpisywania wielkich liter/cyfer czy znaków. Jest znacznie szybciej niż przełączać capslock czy przełączać na klawiaturę numeryczną, a w dodatku bardzo intuicyjne, po pierwszym użyciu robisz to już odruchowo. Szkoda tylko że narazie nie obsługuje wibracji, ale to nic, narazie mogę się bez tego obyć bo cała reszta rewelka.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    irhabi
    Mi najbardziej podoba się opcja slide up/down do wpisywania wielkich liter/cyfer czy znaków. Jest znacznie szybciej niż przełączać capslock czy przełączać na klawiaturę numeryczną, a w dodatku bardzo intuicyjne, po pierwszym użyciu robisz to już odruchowo. Szkoda tylko że narazie nie obsługuje wibracji, ale to nic, narazie mogę się bez tego obyć bo cała reszta rewelka.

Zgadza się, obsługa gestów jest super! Powinni to opatentować, bo inaczej wykorzystają to inne firmy.

Slide działa również lewo/prawo z tym że nie zostało to do końca dopracowane, bo w zależności od szybkości ruchu przypadkowo możemy zmienić layout. Powinna być jakaś blokada albo zmiana layoutu tylko po przesunięcie palcem w ściśle określonym miejscu, a nie na całej wysokości klawiaturki np. dobry miejscem byłby wiersz w którym występuje spacja, bo jest on taki sam dla wszystkich layoutów i nie zawiera specjalnych znaków, które możemy wprowadzić z pomocą gestów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zezol

W ustawieniach mam samo pole ("ptaszek") do włączenia klawiatury, ustawień nie ma.

Po dotknięciu jakiegoś pola brak reakcji. Mhm, tylko ja tak mam?

BTW, minus klawiatur to to, że nie można ustawić samemu, że wciśnięcie Alt + l = ł lub innych polskich znaków. Tak jest tylko w Polskiej klawiaturze programisty...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W ustawieniach mam samo pole ("ptaszek") do włączenia klawiatury, ustawień nie ma.

BTW, minus klawiatur to to, że nie można ustawić samemu, że wciśnięcie Alt + l = ł lub innych polskich znaków. Tak jest tylko w Polskiej klawiaturze programisty...

O których ustawieniach mówisz, tych systemowych? Ustawienia klawiatury włączasz poprzez przytrzymanie przysisku języka, a co do polskich znaków to w pełnej wersji ma być różwież język polski więc sądzę że problem wtedy zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    irhabi

Jak już włączysz tą klawiaturkę w ustawieniach zaznaczając odpowiedni checkbox, to następnie w dowolnym polu tekstowym gdzie możliwe jest użycie klawiatury ekranowej, przytrzymaj dłużej palec (bądź wciśnij na dłużej trackball) -> wybierz 'Wprowadzanie tekstu' -> TouchPal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zezol

@volgar, tak, mam na myśli te systemowe. Zaznaczyłem checkboxa aby włączyć, ale jak pisałem potem dotknięcie w jakiekolwiek pole nie daje reakcji. Jak pisałem, pod checkboxem nie mam ustawień klawiatury jak przy innych.

BTW, chodziło mi o polskie litery ale wywoływane z klawiatury sprzętowej - te można wywołać jak na razie jedynie z polskiej klawiatury programisty.

@irhabi, podstaw mi nie musisz wypisywać ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    irhabi

Podejrzewam, że nie wgrałeś patcha z językiem angielskim. Bez jakiegokolwiek języka nie pojawi Ci się klawiatura. (chyba)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zezol

Dobrze podejrzewałeś :). Trzeba było wgrać paczkę z językiem.

Mimo wszystko średnio mi się podoba ta klawiatura. Jedynie slider jest fajny. Wolę klawiaturę HTC, ale nie można z niej wprowadzać polskich znaków przy klaw. sprzętowej, więc muszę używać klawiatuey programisty :/. Szkoda, że nie można podmienić w tej HTC sterowników dla sprzętowej o programisty...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@zezol nie załapałem że to klawiatura ci się nie pokazuje, myślałem o jakiś opcjach czy cos tam, nie ważne. irhabi dobrze napisał że bez łatki z jezykiem klawiatura nie dziala, ale zakładam że umiesz czytać i to zainstalowałeś tak jak pisałem w pierwszym poście. Ja też tak miałem że nie chciało się pojawiać i sam nie wiem co dokładnie zrobiłem, ale pare razy przełączyłem pomiędzy klawiaturami, włączyłem i wyłączylem ja wgóle pare razy walnąłem restarta i nie chciało działać. Wkurzyłem się i już miałem to odinstalować aż nagle gdy podąłem ostatnią próbę zadziałało. Nie wiem co pomogło, ale warto pokombinować bo sofcik 1 class.

edited: u widzę że zapóźno to naskrobałem... :orany:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi