Skocz do zawartości
robak56

Android 4.0 ICS Sense 3.6 - wrażenia i odczucia po aktualizacji

Rekomendowane odpowiedzi

Ja znalazłem jeden mankament - mianowicie czcionki są tak duże ze w menu słowo Personalizacja jest nie w całości. Tak samo jest z tekstem Wiadomości na ekranie blokady jest przeniesione samo "i" w drugą linie.

Chyba że gdzieś można czcionkę ustawić??

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro wszyscy się dzielą opiniami to ja też dodam swoje 3 grosze.

Po aktualizacji

na +

- szybszy system i szybszy fonik

- więcej pamięci ram (jeśli komuś było mało w GB)

- nareszcie pasek na dole ekranu z menu szybkiego dostępu do wybranych aplikacji

- rozwijanie górnej belki bez odblokowywania telefonu

- płynność działania aplikacji

na -

- od wypuszczenia ICS na Sensation nadal HTC nie poprawiło napisu WIADOMOŚCI na lookscreenie (porażnka z tym i w drugiej linii)

- aby wgrać certyfikaty do np sieci wi-fi trzeba blokować telefon pinami/hasłami/gestami i nie można tego wyłączyć a nie jak w GB po prostu wymyśleć i zapisać hasło do danych wgrywanych jako certyfikaty

- czas działania na baterii znacznie krótszy (to moje odczucie może się różnić u innych w zależności od wykorzystywania telefonu)

- od ICS na Sensację nadal nie zmienione menu szybkiego dostępu - brak paru f-cji jak np gps, silent mode itd przez co jest w moim przypadku konieczność używania widgetu na pulpicie

- brak Facebook'a dla HTC Sense i konieczność korzystania z normalnego Fejsa (nie przepadam za nim a korzystam tylko z kontaktów)

- kolejny błąd występujący w Evo 3D jak i Sensation tzn problemy z połączeniem poprzez Bluetooth i wysyłanie/odbieranie plików pomiędzy telefonami a w szczególności telefonem i komputerem/laptopem

Póki co to tyle na gorąco po 5godz używania Oficjalnego ICS'a. Jak będą jeszcze jakieś + czy - to będę dopisywał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

- od ICS na Sensację nadal nie zmienione menu szybkiego dostępu - brak paru f-cji jak np gps, silent mode itd przez co jest w moim przypadku konieczność używania widgetu na pulpicie

wystarczy wcisnac przycisk glosnoci a pojawi sie pasek regulacji i ikona, tapniecie w ikone zmienia profil od razu

- brak Facebook'a dla HTC Sense i konieczność korzystania z normalnego Fejsa (nie przepadam za nim a korzystam tylko z kontaktów)

facebook dla htc sense jest, tylko ze teraz logujesz sie do niego przez zwyklego facebooka,

- kolejny błąd występujący w Evo 3D jak i Sensation tzn problemy z połączeniem poprzez Bluetooth i wysyłanie/odbieranie plików pomiędzy telefonami a w szczególności telefonem i komputerem/laptopem

tego błedu tez nie stwierdzam, zdjecia z telefonu do pc i apki z pc do tel normalnie sie przeslaly, sluchawka bt tez dziala prawidlowo

Dla mnie wielkim minusem jest brak opcji podlaczenia sie do wifi przez WPS, chyba ze nie potrafie tego znalesc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wystarczy wcisnac przycisk glosnoci a pojawi sie pasek regulacji i ikona, tapniecie w ikone zmienia profil od razu

masz rację po wcisnięciu głośności jest silent mode ok ale gdzie gps itp .Jak już tak zrobili to powinno się edytować jakie się chce funkcję szybkiego dostępu ,mi np gps oraz wifi był potrzebny a teraz muszę korzystać z zarządania energią.Jak dla mnie wielki minus , w GB było do koloru do wyboru a zauważmy że na dole jest dużo miejsca na dodanie tych funkcji porażka.Po drugie miały być widżety w 3d na początku myślałem że dodadzą jakieś fajne widżety a tu nic nisza.Mam odczucia że ten 4.0.3 na evo jest okrojony ,kiedyś miałem htc wildfire i była aktualizacja z 2.1 do 2.2 tak samo okrojona.I zapomniałem jeszcze dodać o czcionkach na blokadzie ekranu Wiadomośc i i w drugiej linii ,jak tego błędu nie widzą to ja już nie wiem ,zrobić na odwal i po sprawie ,a w 2011 tak się chwalili że evo 3d to ich najlepsze dziecko a tak go potraktowali.Od systemu oczekuje większych usprawnień i wygody a nie pogorszeń jak z tym paskiem tak zwanego szybkiego dostępu.Sądziłem że wszystkie te funkcję będzie zawierać 4.0.3

EDIT

Przypomniało mi się że na HTC WF root miałem wgrany ROM 2.3.7 i w nim była opcja skalowania Widżetów i jeśli chodzi jeszcze o widżet zarządzanie energią mogło się wybierać się dowolne opcję a widzę że w Widżecie u nas nie ma tej opcji np sieć komórkowa ,która włącza internet przez apn. Teraz trzeba używać i zarządzania energią i pasku szybkiego dostępu bo ani tu ani tu nie ma wszystkiego

Edytowane przez uczaj26

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BOSS2

Po zainstalowaniu 4.0.3 sam się restartował co kilka minut, pomogło skasowanie pamięci podręcznej aplikacji.

+ jest szybszy

+ odblokowywanie za pomocą przedniego aparatu

+ jest widoczny kursor myszki bluetooth

+ dostępny mniejszy widget z zegarem i pogodą

+ animacja przy obracaniu ekranu jak w Windows Phone 7

- brak GPS w menu "szybki dostęp"

- nie ma Full HD w kamerze, myślałem że dodadzą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chce ktoś mieć wszelkie opcje w zarządzaniu energią to polecam SwitchPro Widget v2.1.3 naprawdę świetny dla mnie ten widżet stał się paskiem szybkiego dostępu.Świetny i można sobie go personalizować jak na dusza zapragnie.CO można dodać : Wifi ,bluetooth, data connection , gps, auto-sync, airplane mode, Brightness, Battery indicator, Vibration/silent, auto-Rotate, screen timeout, reload media, unlock pattern, reboot, flashlight ,3g/2g, speaker mode, auto-screen , mount storage , wifi-sleep, volume, task manager , wifi hotspot , usb tether , lock screen ,4g toggle. Jak widać do koloru do wyboru

Edytowane przez uczaj26

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem co ci nie pasuje, skrot do wifi jest nadal w szybkim dostepie a co do gpsu to jak jakas appka bedzie chciala do niego dostep to sama poprosi i przeniesie cie do ustawien. Co do widgetow to tez nie rozumiem twoich zali bo dodali kilka naprawde fajnych, np zegarek z sensation xl, nowy widget notatek, zadan do wykonania czy fb czat. A widgety robia sie 3d tak jak robily w sense 3.0.

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W endomondo aplikacja nie przenosi do ustawień GPS jak również wiele innych aplikacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Endomondo akurat nie przenosi, ale automapa, naviexpert juz tak. Ponadto w ustawieniach endomondo masz skrot do gpsu, ot dwa tapniecia wiecej. Zreszta wlacz go sobie na stale. Dopoki aplikacja nie bedzie potrzebowac gpsu to nie bedzie ciagnal pradu

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Skoro wszyscy się dzielą opiniami to ja też dodam swoje 3 grosze.

Po aktualizacji

na +

- szybszy system i szybszy fonik

- więcej pamięci ram (jeśli komuś było mało w GB)

- nareszcie pasek na dole ekranu z menu szybkiego dostępu do wybranych aplikacji

- rozwijanie górnej belki bez odblokowywania telefonu

- płynność działania aplikacji

na -

- od wypuszczenia ICS na Sensation nadal HTC nie poprawiło napisu WIADOMOŚCI na lookscreenie (porażnka z tym i w drugiej linii)

- aby wgrać certyfikaty do np sieci wi-fi trzeba blokować telefon pinami/hasłami/gestami i nie można tego wyłączyć a nie jak w GB po prostu wymyśleć i zapisać hasło do danych wgrywanych jako certyfikaty

- czas działania na baterii znacznie krótszy (to moje odczucie może się różnić u innych w zależności od wykorzystywania telefonu)

Póki co to tyle na gorąco po 5godz używania Oficjalnego ICS'a. Jak będą jeszcze jakieś + czy - to będę dopisywał

- Co do literki "i" w Wiadomości to faktycznie lipa (moim zdaniem wynikające ze spolszczenia a nie niechęci czy błędu HTC, pytanie jest jedno ile osób używa stockowego programu do Wiadomości? Jak masz Handcent to problem nie występuje

- Co do baterii to może poczekajmy z tymi osądem, teraz padła Ci szybciej bo się "bawiłeś" nowym systemem, może poczekajmy na długoterminowe tesy, ja sam miałem problem z baterią na GB bo około 15 musiałem już ładować (dużo korzystam z telefonu), więc będę po kilku dniach wiedział

- o co chodzi Ci z FB? Jest dokładnie tak samo jak był w GB (trzeba tylko dokonać autoryzacji usługi i już)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi