Skocz do zawartości
robak56

Android 4.0 ICS Sense 3.6 - wrażenia i odczucia po aktualizacji

Rekomendowane odpowiedzi

A jak dla mnie to jedną rzecz "zepsuli" mi tą aktualizacją. Przeglądarka internetu przy powiększeniu obrazu "uszczypnięciem" reformatuje stronę, żeby się mieściła. Strasznie tego nie lubię i z tego względu lubiłem poprzednią przeglądarkę w której uszczypnięcie powiększało, ale nie reformatowało. Reformat następował dopiero przy powiększeniu podwójnym tapnięciem.

Ah no i jeszcze jedna kwestia. "Przeglądarki" korzystające z silnika wbudowanego browsera (np Miren Browser) działają o wiele gorzej , mało płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lopez07
    A jak dla mnie to jedną rzecz "zepsuli" mi tą aktualizacją. Przeglądarka internetu przy powiększeniu obrazu "uszczypnięciem" reformatuje stronę, żeby się mieściła. Strasznie tego nie lubię i z tego względu lubiłem poprzednią przeglądarkę w której uszczypnięcie powiększało, ale nie reformatowało. Reformat następował dopiero przy powiększeniu podwójnym tapnięciem.
    A miałeś czysty rom czy customa bo ja na GB oryginalnym po szczypaniu mi dostosowywał tekst tak samo jak i po podwójnym tapnięciu w ekran. Na obecnym ICS jest tak samo jak było w GB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem czystego HTCowskiego ROMa niebrandowanego. Przyznam, że mało korzystałem z oryginalnej przeglądarki. Od dawien dawna korzystałem z Miren. Niestety tak jak wspominałem Miren korzysta z Androidowego silnika (przynajmniej z tego co wiem) i po aktualizacji do ICS zaczął mi się zachowywać inaczej niż do tej pory i tylko dlatego zresztą to zauważyłem. Widać, że próbuje nie reformatować strony, ale nie do końca mu to wychodzi.

Edytowane przez MikeTNK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lopez07
    Miren
    Czyli aplikacja hmm może są jakieś inne aplikacje z przeglądarką , które niedostosuwują tekstu do zmienianej wielkości strony. Osobiście ja zdecydowanie wolę jak telefon to robi bo jak blisko coś przybliżę to nie muszę co chwilę przesuwać po przeczytaniu pewnej ilości tekstu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sciagnij sobie Chrome

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może dla jasności - przed updatem w Miren były dwa tryby przybliżania:

1) double tap / podwójne tapnięcie ekranu - zoom + reformat strony tak aby tekst się mieścił na ekranie

2) pinch zoom / uszczypnięcie - zoom bez reformatu

Zazwyczaj czytając jakiś tekst korzystałem oczywiście z opcji 1 , jednak gdy chciałem wcisnąć jakiś przycisk na stronie w który nie mogłem trafić paluchem korzystałem z pinch zoom. Wtedy przybliżałem się dokładnie na ten przycisk o który mi chodziło i nie musiałem go "szukać" bo był na środku ekranu.

Co niestety smutne - obecnie nawet wariant 1 jest cięższy w używaniu - mam wrażenie, że przeglądarka albo telefon ma problemy z wykryciem double tap'nięcia więc się nieźle muszę napukać w ekran :)

Chrome'a sprawdziłem. Swoją drogą to jakiś żart, że zajmuje on prawie 60 MB po instalacji a opcji i frunkcji ma mniej niż jej konkurentki, a do tego u mnie czasem fiksuje obraz (wygląa to tak jak na PC przy przegrzanej karcie graficznej ;) ).

Sprawdzałem też Dolphina, Operę, XScope'a, Ninesky i Maxthona. W Maxthonie przy wejście w ustawienia wyświetlania dostaję FC, w pozostałych nie udało mi się uzyskać tego o co mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    preed

Witam, miałem zwyklego andka fabrycznie wgranego , tel kupowałem w sklepie. Po aktualizacji do ICS przez OTA, zrywa połaczenie 3g. Czy to gdy jestem w jakiejs aplikacji czy w przegladarce, pojawia sie monit o braku sieci ale gdy wychodze na pulpit, sieć jest dostepna. Powiązałem ten problem z aktualizacja do ICS. Miał ktos podobny problem? Jesli tak, to poprosze o podpowiedź. Jesli chodzi o kamerę 3d, to zauwazyłem, ze obraz jest niestabilny podczas kręcenia filmu video w 3d, nachodzą na siebie lekko dwa obrazy gdy przesuwam kamerę. Co do innych funkci ICS,a , jest super, przegladarka szybciej działa i system szybszy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam, miałem zwyklego andka fabrycznie wgranego , tel kupowałem w sklepie. Po aktualizacji do ICS przez OTA, zrywa połaczenie 3g. Czy to gdy jestem w jakiejs aplikacji czy w przegladarce, pojawia sie monit o braku sieci ale gdy wychodze na pulpit, sieć jest dostepna. Powiązałem ten problem z aktualizacja do ICS. Miał ktos podobny problem? Jesli tak, to poprosze o podpowiedź.

Ja też zaobserwowałem coś podobnego aczkolwiek u siebie widzę, że znika mi ikonka od 3G i wtedy tracę łączność z internetem. Wydaje mi się, że to może mieć związek z brakiem pewnej opcji w ustawieniach sieci która była w And. 2.x i mówiła coś o podtrzymywaniu połączenia ostrzegając, że to może zwiększać zużycie baterii (nie pamiętam jak ona dokładnie była opisana). Wpływ na to może również mieć sieć - u mnie Play.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    preed

Troszkę źle wytłumaczyłem. U mnie też na chwilę znika ikonka 3g lub H. Co do aparatu, to zauważyłem, że czasem wariuje w sposob 3d,czyli jak jest ustawiony zwykły, to podglad jest w 3d, po resecie ustepuje to dziwne zjawisko, trochę szkoda, po Ics'sie spodziewałem się więcej, no chyba że mam uszkodzony sprzęt:-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z aparTem u mnie jest to samo. Nie wiem od czego to sie dzieje

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi