Skocz do zawartości
Misiek_ud

Trzy partycje na karcie Micro SD - Wiki

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie proszę kierować pytania i opinie odnoście PORADNIKA znajdującego się na Android.com.pl - Wiki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    daro

Hi,

Jako, że można uzyskać root i nowy rom "jednym kliknięciem" viewtopic.php?f=38&t=1899#p13555 a nigdy nie zagłębiałem się w temat rootowania więc mam pytanie odnośnie tworzenia tych 3 partycji na karcie pamięci. Mianowicie zdanie z wiki: "Jednym z wymagań, oczywiście oprócz ROOT-a, jest posiadanie Recovery od Cyana w wersji co najmniej 1.3.1." Czyli co? Ja tu chce sobie podzielić kartę aby zrobić roota ale z tego wynika, że pierw muszę mieć roota aby ją podzielić? I jeszcze ten Recovery od Cyana? Musi to coś być? Czy może ta kolejność też jest dobra, że pierw kroki z tego tutka viewtopic.php?f=38&t=1899#p13792 a później dzielenie karty metodą z wiki ale bez zmieniy tego Recovery od Cyana? I który rom sobie grać, jaki najlepszy? Cyanogen 4.0.1? W każdym razie chce root, nowy rom i w przyszłości możliwość wrócenia do oryginału ery jak coś (odpukać) się zwali... :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus

Coś pomieszałeś. Aby zrobić roota wcale nie musisz mieć podzielonej karty pamięci na partycje. Robisz go na zwykłej. Potem jak już wszystko zakończysz i będziesz miał recovery cyana to sobie podzielisz kartę na partycje. Ja i tak polecam dzielić programem na PC, bo mniej zabawy jest.

Czyli robisz według tamtego mini tutoriala z tematu o rootowaniu jednym kliknięciem i potem partycje na karcie z recovery. Jeżeli nie chcesz to możesz w ogóle partycji nie robić na karcie.

P.S. Wybór romu jak najbardziej dobry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystapil mi problem podczas proby podzialu karty na partycje, a wyglada on tak:

Warning: You request a partition from 0.00B to 1444MB.

The closest location we can manage is 512B to 68.6 kB.

Is this still acceptable to you?

No i partycji zadnej nie utworze :/

Spotkal sie ktos kiedys z takim problemem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pousuwałeś odpowiednio wcześniejsze partycje? Bo coś tu nie tak z wolnym miejscem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slon

U mnie wyskakuje cos, ze format linux-swap jest bledny. Jakos inaczej to nazwac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rm1 poszło, lecz po pozniejszym wpisaniu print pokazalo sie to samo co przed formatowaniem czyli jedna glowna partycja i za bardzo nie wiem co jest z tym grane :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tam jest rm 1 a nie rm1 Dobrze wpisujesz? Ze spacją?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

12 w nocy mi nie służy... zdecydowanie... Dziekuje za korektę mojej głupoty^^ Ah ta spacja...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tapout

Ja chcialbym zapytac o wpisywanie komend w HTC Magicu, jak to zrobic? Bo preciez zadna klawiatura ekranowa mi nie wyskakuje ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x