Skocz do zawartości
Krzysiec

Karta microSD ześwirowała. Foldery zamieniły się w "krzaczki".

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nie zakładałem juz nowego tematu ale pomyslalem, że warto spytac. Ostatnio byłem na urlopie i pstrykałem sobie fotki Magiciem. NIGDY nie miałem z tym wiekszych problemów. Niemniej po powrocie chciałem obejrzec te zdjęcia i ku mojemu zdziwieniu po wejsciu do albumu nic nie chciało sie wyswietlic ! Wiec wchodze przez ASTRO zeby zobaczyc WTF... A tam ? Same krzaczki ... Włożyłem karte do czytnika na PC i wyglada to mniej wiecej tak:

beznazwy1lp.png

Oczywiscie wszystkie pliki na karcie poszły sie .... Co dziwne zrobiło sie to SAMO Z SIEBIE ! Zadnch operacji nie wykonywałem nic nie zmieniałem w softach. (CursorSense 1.2.6.1) Zdjęcia cudownie udało mi sie odzyskac poprzez odpowiednie do tego programy.

Czy ktoś z was miał moze podobną sytuację ? Pytam bo chce zrobic rozeznanie czy to moze software czy jednak karta sd lipna ... Bo jesli tak sie ma robic co jakis czas samo z siebie to ja dziekuje :P Nie bede przeciez robił backupu SD co tydzien :)

Edytowane przez Krzysiec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mialem podobna sytuacje. moze to byc wina softa lub "brud" w folderach.napewno nie wina karty sd

sory ze bez polskich znakow ale pisze z magica

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KamilM

A ja wiem z doświadczenia, że to może być wada karty. Spróbuj przeczyścić styki. Raczej żadne oprogramowanie nie zrobiloby takiego miszmaszu. Skanowanie dysku może pomóc, ew. jeśli masz możliwość sprawdź jak karta będzie widoczna pod linuksem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ol3j

Witam, mam ten sam problem. Robię zdjęcia i zamiast jpg mam krzaki albo plik ma zrąbany header i nie mogę go odtworzyć. Jeszcze raz na jakis czas nie mogę zrobić zdjęcia bo pojawia się komunikat brak dostępu do karty.

Jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    drakko

A gdzie kupowaliście kartę pamięci - jeżeli Allegro to widzę jeszcze jedną możliwą przyczynę waszych kłopotów. Na Allegro w przypadku kart pamięci oraz dysków flash usb często jest stosowane oszustwo. Sprzedawcy oferują karty o pojemnościach większych niż są w rzeczywistości - tzn. karta ma nadruk 2 GB, tyle też jest pokazywane w ustawieniach windows czy innych systemów. Jednak tak naprawdę sprzedawana karta ma tylko 100 lub 200 MB. Po przekroczeniu tej bariery każdy kolejny plik jest po prostu krzaczkiem (istnieje zapis o pliku w tablicach karty, ale samego pliku już nie ma - nie zmieścił się). Bawiłem sie kiedyś na starej karcie 128 MB w formatowanie z odpowiednimi parametrami i otrzymałem nawet kartę 1 TB. Tak więc takie oszustwa nie są jakąś ciężką sprawą.

Zweryfikujcie czy po oczyszczeniu całkowitym karty krzaczki pojawiają się zawsze czy np. dopiero po przekroczeniu 100 MB. Oczyszczenie może nie być łatwe - przyda się czytnik kart i program do formatowania inny niż windows (jakiś partition magic albo coś w tym stylu). Zapełniajcie kartę też na kompie stacjonarnym - wykluczycie ewentualne błędy telefonu. Jeżeli moja hipoteza się potwierdzi to znaczy że karta jest trefna. Jeżeli na kompie wszystko będzie ok to problem jest po stronie telefonu - może pomoże inny rom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zdjęcia cudownie udało mi sie odzyskac poprzez odpowiednie do tego programy.

Krzysiec, wlasnie odnalazlam Twój wątek i przeczytalam że znasz programy dzieki którym możliwe jest odzyskanie zdjęć z "krzaczków", niestety moja karta SD również ześwirowała a bardzo zależy mi na tym żeby odzyskać "skrzaczone fotki", czy mógłbyś mi podać nazwy tych programów? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ten link mam nadzieję, że ci pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi