Skocz do zawartości
M4ciek1337

Dostosowanie LGka do swoich potrzeb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post :P

Z androidami mam jakie takie doświadczenie - miałem kiedys hero... ale mam jednak parę pytań.

Nakładka od LG średnio mi się podoba, zmieniłem więc 'LG Dom' na standardowy Home androida.

Zainstalowałem sobie handcent SMS, usunąłem powiadomienia w standardowej aplikacji i niby wszystko działa - ale jest problem:

Locked screen pokazuje mi, że mam nieprzeczytane wiadomości (bierze ich status z standardowej aplikacji SMS) i nie znika dopóki nie przeczytam jej w standardowej aplikacji SMS. Da się to jakoś zmienić? Bo jest to trochę dezorientujące.

Najchętniej pozbyłbym się całej tej nakładki od LG bo kiedy zmieniłem na standard to nie mam np. opcji zmiany tła locked screena. On chyba też nie jest standardowy tylko dołożony przez LG.

Poza tym jest parę niepotrzebnych rzeczy od operatora, zmienili nazwe przegladarki na Blueconnect itd. - opłaca się wgranie niebrandowanego ROMu? Chciałbym mieć jak najmniej zbędnych aplikacji, a UI od LG nie jest dla mnie żadnym udogodnieniem.

najprostsza metoda to backup oryginalnego romu, root i wgrać jakiś custom

Custom, czy po prostu niebrandowany?

Ten lock screen to chyba lockbot - tak przynajmniej wygląda - tylko czemu nie można go odinstalować albo wbić w jego konfiguracje?

pozdrawiam

Edytowane przez M4ciek1337

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    medive

najprostsza metoda to backup oryginalnego romu, root i wgrać jakiś custom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie możesz sobi zmienić na innego launchera? Ja zamiast tego od LG używam adw.launcher

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    To nie możesz sobi zmienić na innego launchera? Ja zamiast tego od LG używam adw.launcher

zgadzam sie. też uzywam adw bo jest według mnie najlepszy ;)

wcześniej uzywalem lg dom ale mi sie nie podobało, a poza tym adw ma fajne funkcje jak np zmiane pozycji głownego ekranu :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zgadzam sie. też uzywam adw bo jest według mnie najlepszy ;)

wcześniej uzywalem lg dom ale mi sie nie podobało, a poza tym adw ma fajne funkcje jak np zmiane pozycji głownego ekranu :P

Może to głupie pytanie - ale czy z launcherem jest powiązany lock screen? Bo UI androida mi odpowiada, ten locked screen w sumie też - żeby tylko wyświetlał status wiadomości ale z handcent sms.

/e: odpowiedź na to pytanie już znalazłem - zainstalowałem adw i rzeczywiście jest ok. Lock screen pozostał - i teraz pytanie, co to za aplikacja? Jak się jej pozbyć / zmienić / customizować żeby zczytywała info z handcent?

Edytowane przez M4ciek1337

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

znaczy masz na myśli jak się pozbyc adw???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    znaczy masz na myśli jak się pozbyc adw???

adw sie nie zamierzam pozbywac :D odpowiada mi

Na tę chwilę chciałbym pozbyć się LG home - bo nie bede go uzywał i znaleźć lock screena podobnego do tego z godziną i informacjami o smsach itd. tyle, że pobieranymi z handcent.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po co pozbywać się lg home??? Może kiedyś ci się jeszcze przyda ;)

A co do loock screena to mozesz sobie zmienic tym ale nie wiem czy uzyskasz zamierzony efekt :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Po co pozbywać się lg home??? Może kiedyś ci się jeszcze przyda ;)

A co do loock screena to mozesz sobie zmienic tym ale nie wiem czy uzyskasz zamierzony efekt :P

Zanim cokolwiek bede instalował - nie wie ktoś czasem czy ten lock screen, który jest standardowo w lg mozna jakos wyłączyc? Bo android sam w sobie ma chyba taki ekran.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x