Skocz do zawartości
Gość xxyz

TUTORIAL Zatrzymanie się telefonu w fastboot z komunikatem low battery

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako,że wczoraj spotkała mnie bardzo niemiła przygoda z moim HOX'em który zawisł mi w fastboot,nie reagował na ładowarkę przez co nie mogłem wgrać nowego clockworkmod recovery i już bałem się,że czeka mnie serwis.A średnio mi się to uśmiechało z racji odblokowanego bootloadera.Na szczęście pomógł kontakt ze Smoggiem,który pogrzebał na XDA i wynalazł mi sposób-dzięki Moderatorze Globalny:)

Jeżeli znajdziecie się w takiej sytuacji,że fon wisi Wam w fastboot i nie możecie nic zrobić-czy to wgrać RUU czy też recovery bo wywala Wam w cmd komunikat low battery należy zrobić coś takiego:

1.Poczekać aż fon wejdzie znowu w fastboot,następnie wejść w fastboot USB i odpalić ten plik .bat: Fastboot-battery-recharge.bat klikajc na niego dwa razy.Plik należy umieścić w fastboot który macie na dysku C:\

2.Czekamy aż skrypt zacznie się wykonywać a bateria podładuje się do 3680mV,wtedy można odłączyć kabel USB i wykonać to co chcemy: wgrać rom przez RUU,czy wrzucić clockworkmod recovery.

Mój telefon na szczęscie odżył i mogę się nim znowu cieszyć:)

Pozdrawiam

sardoid

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

To sie bardzo dobrze uzupełnia z moim tutkiem do powrotu do stocka - ktoś przed całą procedurą może sobie zapomnieć naładować baterię i nagle obudzić się z ręką w nocniku. Ale zdarzyć się może zawsze przy operacjach fastbootowych :E Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiler73

U mnie to nie działa plik otwiera się w notatniku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiler73

Czy ekran ma migać?Podładował się do 3680mV i przy RUU lovbattery.Po 4 godzinach ładowania 3771mV i dopiero ruszyło.Plik Fastboot-battery-recharge ściągnięty z xda.

Edytowane przez kiler73

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie tel ładuje się do około 3500mV i na tym koniec, chociaż siedzi pare h to bardziej się nie podładuje, i co tu teraz zrobic? :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiler73

I jak zadziałało na 3500?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w TWRP też telefon ładuje się pod komputerem :)

;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wnone

mam trochę większy problem, mianowicie mój telefon ma 2500 mV i ten plik już nie chce nawet mrygać ekranem, tylko raz przeskakuje pokazuje mi ile mam prądu, pisze rebooting into recovery i telefon sie gasi i tyle ma ktoś jakiś pomysł ??

wcześniej całą noc był ładowany w ładowarce po tym jak sie zgasił. co ciekawe jak udało mi sie go raz odpalić w recovery to pokazało że jest 65% baterii ale niestety TWRP nie ma opcji na wipe bateri :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qwed

W bootloader tez nie możesz wejść?

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi