Skocz do zawartości
Gość xxyz

TUTORIAL Zatrzymanie się telefonu w fastboot z komunikatem low battery

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Może komuś pomoże opis rozwiązania mojego problemu z HOXem.

Otóż telefon uruchamiał się tylko do poziomu HBOOT, niekiedy pokazywało się logo HTC i to koniec.

Przy próbie zdjęcia blokady BOOT, wyskakiwała znana wszystkim informacja "low battery".

Przy pomocy pliku z tego wątku, nie mogłem wystarczająco podładować baterii, gdyż wciąż wyświetlało mi się mniejsza i mniejsza wartość naładowania.

Dlatego też należy WYŁĄCZYĆ telefon i podłączyć go pod ładowarkę sieciową. Kiedy zapali się czerwona dioda (na początku będzie migać), wtedy telefon się ładuje.

Po jakimś czasie telefon może sam się załączyć i wejśc do HNOOT lub pokazać ekran z logo. Wtedy trzeba go wyłączyć (w fastboot komenda POWER DOWN, a przy logo przytrzymać przycisk POWER aż do wyłączenia).

Stan naładowania baterii sprawdzamy podpinając HOXa do kompa i w fastboot poprzez komendę:

fastboot getvar battery-voltage

Kiedy bateria naładuje się do wymaganego stopnia, wtedy możemy zdjąć blokadę HBOOT, wgrać odpowiedni HBOOT, Recovery oraz obraz systemu.

Oczywiście wszystkie kolejne kroki do znalezienia na forum, więc nie będę się rozpisywać na ten temat :PP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.Mam problem,wchodzę w HBOOT mam napisane:

ENDEAVORU PUT SHIP S-ON RL

HBOOT-1.72.0000

CPLD-None

MICROP-None

RADIO-5.1204.163U2.31

eMMC-bootmode: disabled

CPU-bootmode: disabled

HW Secure boot: eneble

MODEM PATH: OFF

Jun 21 2013,18:24:41

co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co chcesz zrobić?? Albo czego nie możesz zrobić?? Napisz jeszcze, jaki jest status bootloadera (LOCKED, UNLOCKED, RELOCKED)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chce Zainstalować Rom CM 10.2.1.Status bootloadera UNLOCKED

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Panowie mam okazje kupić bardzo tanio telefon z takim oto błędem. Z tego co się orientuje to odpowiedni wątek. Nie mam czasu zagłębiać się w to co jest tam wyświetlone dlatego proszę rzucić fachowym okiem czy da się to naprawić. Dziękuej

post-333104-14255749902276_thumb.jpg

Edytowane przez Justice
    Grafiki wstawiamy w spoilerach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli bateria jest sprawna to naładujesz i możesz coś flashować. Jeżeli już zużyta i nie chce się naładować to bateria do wymiany. Jak da się wejść do hboot'a to można jeszcze dużo zdziałać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, co mam zrobić jeśli ten plik bat jest u mnie widziany jako plik tekstowy?? I uruchamia się tylko w notatniku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiler73

To uruchom go w command prompt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No więc jestem laikiem jeśli chodzi o command prompt dlatego jest to czarna magia i caly dzien z tym siedze:)

mam identyczny problem. Zrobiłem według waszej instrukcji ale poziom bateri jest coraz nizszy

Jak odpalam plik bat wyskakuje mi notatnik, więc kopiuje z niego i wklejam w fastboot. Czy można napisać jak dokładnie to zrobić zanim trzasnę telefonem o ziemie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź, czy na pewno plik ma rozszerzenie .bat (nie txt) i czy jest odpalany w lokalizacji fastboota. Jeśli dalej nie działa to odpal cmd w folderze fastboota (po wejściu do folderu klikasz na wolne pole ppm i wybierasz uruchom okno polecenia tutaj) i wpisujesz te dwie komendy zatwierdzając każdą enterem:

fastboot getvar battery-voltage

enter

fastboot reboot-bootloader

enter

Edytowane przez Sphinxxx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi