Skocz do zawartości
Deragon

[S6500D SGM2] Wgrywanie softu (ROMu) za pomocą ODINa

Rekomendowane odpowiedzi

Deragon

Jeszcze na tym forum nikt pokusił się o to, więc ja już to napiszę.

UWAGA!! WGRYWAJĄC ROM MOŻESZ USZKODZIĆ TELEFON I ZAMIENIĆ GO W CEGŁĘ. AKTUALIZACJI DOKONUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!

ROM jest dla modelu z literą "D" (S6500D)!

Poradnik przedstawia instalację niebrandowanego ROMu (zwany również softem). Jest to 1-plikowy ROM, ponieważ 3-plikowe na razie nie chcą być akceptowane przez Odin/telefon. Jest to czysty od samsunga ROM! Ten ROM nie powoduje nabicie licznika flash!

Zalecam całą operację przeprowadzać na naładowanej baterii!

1. Przygotowanie telefonu i systemu.

1.1. Włączamy Tryb Debugowania USB. Znajdziemy go w: Ustawienia -> Aplikacje -> Ustaw. deweloperskie -> Debugowanie USB

1.2. Włączamy KIESa, podłączamy telefon do komputera przez USB. System zainstaluje sobie wszelkie potrzebne sterowniki.

1.3. Odłączamy telefon i wyłączamy KIESa (ważne! KIES musi być zupełnie wyłączony).

1.4. Pobieramy ODINa (169,98KB) i rozpakowujemy go gdziekolwiek (np. na pulpicie).

1.5. Pobieramy ROM XEO PL 2.3.6 (248.2 MB) i rozpakowujemy go gdziekolwiek (np. na pulpicie).

2. Ustawienia ODINa i wgranie ROMu.

2.1. Włączamy wcześniej pobrany i wypakowany program Odin3 v1.85.

2.2. Zaznaczamy Auto Reboot i F. Reset Time, reszta odznaczona!

2.2. Naciskamy przycisk PDA i wybieramy nasz wcześniej pobrany i wypakowany ROM, czyli S6500DXXLC4_S6500DXXLC3_S6500DOXXLD1_HOME.tar.

2.3. Wyłączamy nasz telefon. Po wyłączeniu uruchamiamy tryb Download Mode wciskając Volume down + Home + Power. Ukaże nam się informacja o ryzyku wgrywania ROMów. Potwierdzamy wciskając Volume Up.

2.4. Podłączamy nasz telefon do komputera. System może doinstalować jeszcze jakieś sterowniki, jeśli widzimy taką sytuację, to czekamy aż zakończy.

2.5. W Odinie powinna zaświecić się jedna komórka na żółto. To znak, że Odin poprawnie wykrył nasz telefon w porcie USB.

2.6. Jeżeli wszystko się zgadza z powyższymi podpunktami, wciskamy START i czekamy, aż wgra nam się nowy soft (może to potrwać minutę, pięć minut, a czasami piętnaście minut - w żadnym wypadku nie przerywamy operacji!). Po zakończeniu instalacji, telefon sam się zrestartuje, a w Odinie zaświeci się na zielono PASS. Można odłączyć telefon i wyłączyć Odina.

2.7. Po uruchomieniu już nowego softu w dialerze wpisujemy *2767*3855# - powoduje przywrócenie ustawień fabrycznych oraz wyczyszczenie pozostałości z poprzedniego softu. Język będzie ustawiony domyślnie na Rosyjski, więc w ustawieniach zmieniamy sami na Polski.

To już wszystko, masz wgrany czysty, niebrandowany ROM! ;)

Poradnik jak wgrać CWM i ROOTa, znajdziecie tutaj: http://forum.android.com.pl/f78/tutorial-root-dla-samsung-galaxy-mini-2-gt-s6500-185873/ autorstwa wojtusa.

Pierwszym szczęśliwcem, któremu udało się wgrać i znaleźć ROM na Miniego 2 jest karol1981.

Mam nadzieję, że jest czytelnie.

Edytowane przez Deragon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wojtus

Bardzo jasno i czytelnie napisany poradnik.

Po przeczytaniu tego tutoriala nie powinny pojawić się żadne pytania bo nie pozostawiłeś żadnych niejasności.

Dzięki temu poradnikowi wszyscu którzy uwalili swojego fona w skutek nieuważnej zabawy ( np w trybie recovery ) będą mogli przywrócić go do życia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem wszystko dokładnie tak jak w poradniku dałem start i po chwili zamiast PASS pokazało się na czerwono FAIL wie ktos ocb?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Deragon

A co napisał Ci Odin w logu? Najlepiej jakbyś jeszcze zrobił screena z tym Failem. Wydaje mi się, że coś źle zrobiłeś, ponieważ FAIL od razu wywala (z tego co czytam).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem, że wgrywając ten oficjalny, nie brandowany ROM nie traci się gwarancji (telefon z salonu plusa)... ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poki wgrywasz oficjalny rom Samsunga to nie tracisz gwarancji

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ten ROM jest obecnie najnowszy oficjalny? Na SamMobile Firmware wylookałem też coś takiego: GT-S6500 Germany 2012 May Android 2.3.6 S6500XXLD2 S6500DBTLD2 też oficjalny i zastanawiam się czy nie będzie nowszy od tego Rosyjskiego podanego w pierwszym poście

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Deragon

To są jedynie wersje regionowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli krótko mówiąc ROM XEO PL 2.3.6 lepszy dla nas ze względu na region EU wschodniej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Deragon

Dokładnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi