Skocz do zawartości
marcinkow4l

Zmiana activities poprzez przesuwanie palcem ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

czy jest możliwość napisania takiego programu, po którego uruchomieniu pokazuje nam się np. Menu z 4 buttonami, a następnie, gdy przesuniemy palcem po ekranie w prawo (lub w lewo) pokazuje się kolejne menu z innymi przyciskami? coś jak menu główne z aplikacjami na androidzie :) Czy mógłbym prosić o wskazówki jak tego szukać, tzn. brakuje mi jakiegokolwiek punktu zaczepienia... Który layout coś takiego oddaje? czy to w ogóle możliwe? Dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gzajac

Nie ma bezpośredniej metody ani layoutu który to implementuje. Można to zrobić np tak:

1) użyć widgetu ViewFlipper, w którym masz podefiniowane Twoje menu z przyciskami

2) poczytać o klasie GestureDetector oraz o interfejsie SImpleonGestureListener - można za ich pomocą obsłużyć "gesty" palcem po ekranie i użyć tego do przełączania widoków w ViewFlipperze

3) można dołożyć jeszcze animacje (dowolnie zdefiniowane np w XML'u) które będą odpalane przy przejściach między widokami ViewFlippera.

Ja zastosowałem w mojej aplikacji "GPW Notowania" (dostępna w Markecie za darmo) powyższe za wyjątkiem animacji. Możesz sobie zobaczyć jak to działa - po odpaleniu jej i dodaniu kilku walorów, możesz przesuwać palcem po liście w prawo i w lewo (wtedu widać jak to się przełącza).

BTW - można spokojnie podejrzeć jak jest zrealizowane przewijanie na ekranie głównym. W kodach źródłowych androida poszukaj aplikacji Launcher (lub Launcher2).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi