Skocz do zawartości
KunDun

Jak wrócić do Stockowego ROMu z dowolnego Custom ROMu.

Rekomendowane odpowiedzi

Więc wystarczy zmienić sobie nazwy i dalej można posługiwać się tutkiem-mnie udało się wrócić do stocka korzystając z tutka bez najmniejszych problemów:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    inf

Procedura niewątpliwie ładnie i czytelnie opisana, ale mam pytanie.

Dzisiaj wziąłem telefon na abonament z angielskiej sieci 3.

Mój CID to H3G__001, telefon jest brandowany, co nie podoba mi się. Czy bez przeszkód mogę wgrać: RUU_ENDEAVOR_U_ICS_40_HTC_Europe_1.29.401.11_Radio_1.1204.105.14_release_260491_signed.exe?

Czy muszę wybrać inny soft?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Bez zmiany CID nie ma takiej możliwości, a CID nie zmienisz bez S-OFF... i koło się zamyka. Póki co jedynym wyjściem będzie wgranie jakiegoś custom ROMu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam chciałbym powrócić do oryginalnego ROMU T-mobile PL 1.26.118.3 dodam ze wcześniej nie wgrywałem żadnego recovery nie odblokowywałem bootladera wykonywałem polecenie zgodnie z powyższym turialem i podczas wgrywania w aplikacji RUU wyskakuje błąd (140 Błąd Bootladera)

ROM ściągnąłem z jakiejś Chińskiej strony, który to link znalazłem na XDA-Developers. Samo RECOVERY nie działa pokazuje się zielona ikona następnie telefon z czerwonym krzyżykiem pozostaje tylko FACTORY RESET Moje pytanie brzmi czy Istnieje jakiś sposób na przywrócenie funkcji RECOVERY lub wgranie oryginalnego ROMU T Mobile x.xx.118 T-MOB009 Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla CID: HTC_001 i version main: 1.29.401.11 mam zassać RUU_ENDEAVOR_U_ICS_40_HTC_Europe_1.29.401.11_Radio_1.1204.105.14_release_260491_signed.exe ?

Sorry, ale nie kumam tego tak do końca, a muszę go flashnąć, bo chcę go na gwarancję oddać z powodu braku sygnału 2G, w 3G śmiga super.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

A mieszałeś coś w nim? Root, custom recovery, custom ROM, cokolwiek? Bo jeśli nie, to nie musisz wykonywać powyższej procedury.

Tak, dla CID: HTC__001 (dwa podkreślniki) odpowiednim ROMem będzie ten, który podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie grzebalem. Zrobił to poprzedni właściciel. Teraz go molestuję o dowód zakupu, bo bez tego gwarancji nie będzie, a przecież nie będę mieszkał w namiocie na górce koło BTSa bym mogł dzwonić z HOXa:facepalm:

HOX flashnięty, w pokoju brak zasięgu. Nokia 6300 też z kartą Play ma wszystkie kreski zasięgu. W HOXie był wgrany Android Revolution HD by mike1986, no i oczywiście root;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ELM0
    Witam, moim zdaniem lepiej i łatwiej:

1. Pobieramy RUU pod nasz HOX.

2. Podłączamy telefon w trybie Fastboot USB

3. Odpalamy konsole "CMD", przechodzimy do katalogu Fastboot i wpisujemy "fastboot oem lock", następnie wpisujemy "fastboot erase cache"

4. Odpalamy RUU, które wszystko za nas robi i nie trzeba szukać paczki "ROM"

Faktycznie proste :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czemu jak wpisuje komendy w fastboot to tam wyskakuje napis waiting for device

nigdy tak nie miałem. zawsze jak wgrywałem rom to wszystko przebiegało bez problemów a teraz nie idzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Wygląda na brak połączenia.

Czy telefon jest w trybie fastboot? Lub czy masz włączone debugowanie USB?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi