Skocz do zawartości
KunDun

Jak wrócić do Stockowego ROMu z dowolnego Custom ROMu.

Rekomendowane odpowiedzi

jest w trybie fastboot i mam debugowanie usb właczone

zamiast jednego dzwieku przy podłaczaniu sa dwa inne dzwieki

jeszcze wczoraj działał, wgrałem arhd 6.3.1 i dzisiaj chce wrocic do standardowego romu i nie da sie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

Spróbuj na innym porcie USB - parę dni temu jeden z userów miał dokładnie ten sam problem i okazało się, że jak spróbował na innym USB to poszło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam CID 02__102

wersje softa x.xx.207.x

jaką mam sciągnąć wersje RUU ?? Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Jedyne RUU które u Ciebie przejdzie, to to, które w swoim numerze również posiada numer "207".

Przypuszczam, że w Twoim CID'dzie zamiast "zero dwa" na początku jest jednak o2, a to tym bardziej wskazuje na brandowaną wersję oprogramowania i konieczność uzbrojenia się w cierpliwość do czasu, w którym operator wypuści zmodyfikowaną przez siebie wersję ROMu, lub powstanie S-OFF.

Na tę chwilę w linku podanym w pierwszym poście (filefactory) nie ma dla Ciebie żadnego ROMu, który mógłbyś sobie ściągnąć i który by u Ciebie zadziałał. Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

Przykra rzecz stała się z tym FileFactory - ograniczono darmowe ściąganie plików do 500MB - większe może ściągnąć tylko user premium, a że RUU w większości ma >500MB to :(

Ale wersje niebrandowaną udało mi się wygooglać po nazwie, więc może te z brandem też się da jakoś wyszukać. Jak tylko trafię na jakąś darmową bibliotekę RUU, to na pewno zaktualizuje pierwszy post o taki link ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

mam problem żeby powrócić do stockowego romu. Miałem wcześniej już odblokowany bootloader i rota w wersji 1.29.401.11 pojawiła się aktualizacja OTA wiec bez problemu zrobiłem jak wyżej żeby zaktualizować system. Wszystko ok po tych czynnościach i wgraniu RUU_ENDEAVOR_U_ICS_40_HTC_Europe_1.29.401.11_Radio_1.1204.105.14_release_260491_signed zrobiłem sobie aktualizacje do najnowszego romu.2.17.401.2. Następnie znów odblokowanie bootloadera no i CWM i ROT. Dalej ślicznie ale potem dalej bawiłem się i coś zwaliłem telefon zacinał się przy starcie i się nie ładował system. Więc to nie problem przez CWM wróciłem do kopii i telefon znów zaczął cudownie działać. ale oczywiście wróciłem do starego romu 1.29.401.1 no i przez OTA znów nie chciał się zaktualizować do najnowszej. Więc zgodnie z podaną wyżej instrukcją próbowałem ponownie wrócić do stockowego romu i tu już lipa na początku wszystko zgodnie z planem ale próba wgrania RUU_ENDEAVOR_U_ICS_40_HTC_Europe_1.29.401.11_Radio_1.1204.105.14_release_260491_signed kończy się na aktualizacji sygnatur systemu a porem wywala komunikat aktualizacja nieudana błąd programu bootloader spróbuj ponownie za pomocą właściwego programu. Może ma ktoś pomysł jak teraz powrócić do stokowego RUU albo (nie wiem ma właściwą wersje bootloadera).;) Dodam że RUU wyświetla Downgrade obrazu z 2.17.401.2 do 1.29.401.1 i potem już jest lipa. W telefonie jest jakby nowsza wersja obrazu nawet po powrocie do kopii ze starymi danymi. Pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

Prosta sprawa. Akceptując OTA'ę 2.17 aktualizowałeś Hboot - do wersji 1.12. Na tym hboot'ie RUU 1.29 nie ruszy. Nie prościej zrobić jakiegoś wipe'a? A jak nie jesteś w stanie tego zrobić to musisz czekać na RUU 2.17... Albo sflashować stocka stąd: [ROM] HTC One X *STOCK* ROM | 2.17.401.2 | Ice Cream Sandwich | HTC Sense 4.1 - xda-developers albo jakiś custom.

W jakiej sytuacji jesteś teraz? Jakiś bootloop? Możesz wejść w tryb Fastboot albo Recovery?

Edytowane przez KunDun

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam bootloop wszystko jest już ok mogę wejść w tryb Fastboot i Recovery, tylko nie mogę wgrać już z powrotem stockowego i nie mogę właśnie zaleźć stockowego 2.17.401.2. jak masz jaki link gdzie szukać tego RUU to daj znać na razie wróciłem do kopii 1.29.401.11 i wszystko chodzi tylko plan aktualizacji na razie padł. ale dzięki za pomoc.

---------- Post dołączono o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

był bym jeszcze wdzięczny żebyś opisał po kolei w jakiej kolejności i co po kolei trzeba robić żeby powrócić do stockowego RUU bo z angielskim to ja na baker.[ROM] HTC One X *STOCK* ROM | 2.17.401.2 | Ice Cream Sandwich | HTC Sense 4.1 - xda-developers

Edytowane przez slawekmalbork

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

Jak już wspomniałem - RUU 2.17 jeszcze nie ma, a będzie... jutro, za miesiąc, za pół roku. Tego nikt nie wie.

A ten ROM wgrywasz jak każdy custom, przez CWM + flash pliku boot.img. Przed wykonaniem tego zrób wipe'a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vardo1

witam i pozdrawiam hoxa posiadam od tygodnia,zrotowany i wgrany custorom Android Revolution HD chciałbym wrucic wrócić do stocka niemoge nie_mogę sie w tym wszystkim połapac jakie ruu wgrac moja wersja oprogramowania cid:T-mob 009 version main 1.29.118.11 byłbym wdzieczny za pomoc

Edytowane przez Smogg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi