Skocz do zawartości
krzychu1983_20

Dell streak 5 po bootleaderze!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

serwis wykonał mi usługę naprawy boot leadera ale telefon dalej się nie włącza i serwisant twierdzi ze teraz jeszcze trzeba system wgrać. Jak to jest naprawdę bo ja się na tym nie znam a nie lubię jak ktoś mnie w konia robi. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jakis dodupny serwis, skoro juz ratowal urzadzenie, to mogl poswiecic 10 minut wiecej i rom wgrac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Serwis robi po raz pierwszy taki telefon i dlatego tez chyba nie do końca wiedzą co i jak. Dlatego zadałem pytanie jaki jest tryb dalszego postępowania i czy tak powinien zachowywać się ten telefon po boot leaderze?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

Jak jest sprawny bootloader to Streak normalnie się uruchamia, są podświetlone przyciski i pojawia sie logo Dell.Strek komunikuje się z PC przez USB.W każdym innym przypadku na 90% uszkodzona jest płyta gówna i tylko na szczęście należy liczyć, że uda się uruchomić.Czytaj temat o uszkodzonych Streakach z Allegro, jak wrócę z wczasów bedę w miarę możliwości kontynuował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maol
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    tytuł posta[/WARNT]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc tak byłem dziś w serwisie z kablem USB i telefon nie odpala ale po podłączeniu do kompa od razu go wykrywa. Myślę ze to świadczy o tym że płyta główna jest ok ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maol
    Napisano (edytowane)

Ponownie proszę o zmianę tematu.

Edytowane przez maol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi
    Więc tak byłem dziś w serwisie z kablem USB i telefon nie odpala ale po podłączeniu do kompa od razu go wykrywa. Myślę ze to świadczy o tym że płyta główna jest ok ale mogę się mylić.

Jeśli Streak jest wykrywany przez kompa to wgraj system a jak to się robi jest dokładnie opisane w temacie "Uszkodzone Streaki z Allegro" przy czym to że jest wykrywany nie świadczy o sprawności płyty głównej a jedynie o tym, że istnieje komunikacja pomiedzy USB i procesorem oraz, że część procesora pracuje (procesor jest typu SOC czyli "system one chip" to znaczy, że jedna część to procesor a druga grafika i jeśli grafika nie pracuje z jakichś powodów to na ekranie nic nie zobaczysz).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak bootloader to tylko jTag.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Ciąg dalszy problemów z dellem. Mianowicie serwis zrobił bootloadera jTagiem i wszystko poszło tak jak powinno ale dell dalej nie daje się uruchomić. Twierdzą ze przy dalszych operacjach wyskakują błędy i nie mogą wgrać systemu. Jakie rady albo czy jest ktoś do kogo mogę przesłać mój telefon i on zrobi to raz a porządnie?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi