Skocz do zawartości
mangus

Tworzenie/edycja ROMu /kompilacje kerneli - Pytania/Problemy/Kompendium wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem .otóż mam 2 rom portowane na cm 10.1 pod mtk6577.

1 rom wszystko chodzi ok oprócz gps,wii,sms

2 rom wszystko chodzi tylko nie ma języka pl , ( jest nawet bengalski,indonezyjski itp)

I teraz pytanie jaki plik odpowiada za język pl, i czy jest możliwość przeportowania tego pliku z rom1 do rom2.

Dodam że próbowałem portować tak jak inne romy przy pomocy aplikacji firmware adapted tool ale portuje mi przy okazji inne rzeczy z romu 1 ,a mi tylko chodzi o język pl.

A cha i nie chodzi mi o spolszczenie apk typu more locale .

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie pliki odpowiadają za GSM tzn. wszystko z siecią związane, dzwonienie, sms. Chodzi mi o jakieś biblioteki(?). Dodam że ta informacja jest mi potrzebna do tworzenia portu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podepnę się można ktoś wie jak rozwiązać problem.

Do G2F TDSCDMA (większa rozdzielczość w stosunku do WCDMA) wgrałem nowszy G2F TD CWM Recovery English i ROM z ROM JIAYU G2FW | [Official] add the 08/03/2014 on Needrom (odpowiedni dla niego) i stało się tak, że dotyk jest przesunięty tzn. dotykam ekranu na samym dole a reakcja na wyświetlaczu jest jakieś 2cm wyżej. Z tego powodu nie da się używać tego telefonu.

Jest /albo jak możliwość zmiany tego stanu? Dodam że wgranie przez "SP_Flash_Tool_v5.1348.00" pierwotnego romu "G2F-20131225-TD_HD_R-V0.8.3" nie pomaga i dotyk jest dalej przesunięty.

Jak można temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xsysiu

Witam,

Mam problem z obsługą modemu lte Aircard 320u w radiu samochodowym na androidzie (parametry w linku) próbowałem pppwidget i na chińskim zwykłym tablecie bodajże Pipo s7 działa. W Radiu natomiast pppwidget zgłasza brak sterowników. Moje pytanie, czy muszę kombinować z nowszym kernelem czy da radę dorzucić modules, które znalazłem gdzieś na necie? Nie bardzo wiem jak się za to zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, posiadam Overmaxa Vertis 2+ i mam problem ponieważ dałem radę uruchomić cały system, wszystko pięknie chodzi tylko ekran jest obrócony o 180 stopni, i takie pytanie, jeśli to wina sterownika to jak ten plik się nazywa w Androidzie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi

Ekran został zamontowany do góry nogami, linijka w build.prop załatwi sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ekran został zamontowany do góry nogami, linijka w build.prop załatwi sprawę.

To jest system z Xolo A500s(Quantum 4 to to samo) i jeśli linijka załatwi sprawę, to możesz powiedziec jaka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czesc

Tak naprawde mam na imie Marek

Jezeli chodzi o Androida to jestem jakby to powiedziec tepy.Chociaz moze nie az tak skoro udalo mi sie zrotowac moj Tv Box i generalnie korzystam z systemu Ubuntu 18.04 na moim komputerze wiec wiem co to terminal i jak modyfikowac system przeciez Android to nic innego jak zmodyfikowany Pingwin.Ale nie o tym chcialem mowic.Potrzebuje porady jak zmodyfikowac moj Tv Box.Najgorsze jest to ze do mojego modelu nigdzie na swiecie nie ma oryginalnego firmwera.Pisalem nawet do producenta to otrzymalem odpowiedz ze urzadzenie jest stare i usuneli z serwera oprogramowanie no i oczywiscie zaproponowali nowy "lepszy"model.Myslalem ze mnie szlag trafi.Moj model posiada Quad Core Amlogic Cortex A9 ,1.6 GHz, 2 GB Ram DDR3,troche maly Nand flasch bo tylko 8GB,ale za to ma wbudowana calkiem niezla Camerke 5MP.Kodi chodzi rewelacyjnie nawet fullHD.Dlaczego sie wkurzylem,bo jak spojrzycie w internet malo ktore Tv Boxy maja lepsze parametry zwlaszcza Ram ktory w przypadku Kodi ma niezaprzeczalne znaczenie.A dlaczego mam problem?Wlasnie.Czytalem na temat TWRP ale warunek "dedykowane" pod urzadzenie -nie sposob zdobyc i tak jest z innymi programami Cyanogenmod itp itd.Czy to znaczy ze jesli nie mam oryginalnego Firmwera i nie ma mozliwosci go zdobyc to nigdy nie bede mial mozliwosci modyfikacji mojego Boxa,a nie chcialbym go uwalic nie majac pewnosci ze moge przywrocic orginalny system.Dlatego mam kilka pytan i bardzo prosze o porade doswiadczonych i zorientowanych.

1.Czy TWRP mozna odpalic z Karty SD bez instalacji i szkody dla systemu zeby np. zgrac oryginalny firmware na karte w formacie IMG. (pytanie dotyczy rowniez innych programow botujacych)

2.Czy jesli bedzie to mozliwe to Custom Rom o podobnych parametrach ale dla urzadzenia z 1GB Ram rozpozna moje 2GB czy bedzie widzial tylko 1GB Ramu.Konkretnie chodzi o to czy Android tak jak Windows,Linux.RemixOS,czy Aple rozpoznaje urzadzenia wbudowane i prubuje zainstalowac sterowniki.Prosze nie dziwcie sie ale nigdy nie upgradowalem Androida i dlatego pewne pytania moga was rozsmieszyc czy zdziwic.

3.Muj komputer ani pod Windows ani pod Linuxem nie rozpoznaje mojego TV Boxa,nie wiem dlaczego,instalowalem odpowiednie sterowniki (moze wina kabla USB)urzadzenie jest zrotowane i ma wlaczone USB Debuging problem polega na braku Mikro Usb ale ogladalem tutoriale gdzie takie urzadzenia modyfikowano za pomoca zwyklego lacza USB prawdopodobnie musi byc jako Slave ale nie wiem jak to sprawdzic.

4Jakie informacje sa niezbedne aby podjac decyzje o wgraniu innego Romu.

5.Prubowalem uruchomic update z karty SD ,we wszystkich poradnikach pisza ze po nacisnieciu reset i wlaczeniu urzadzenia update powinien wystartowac a w moim przypadku ponownie uruchamia sie tryb recowery tak jakby urzadzenie nie rozpoznawalo obrazu IMG na karcie ,czy mozna wymusic recznie taka operacje i czy jest bezpieczna.

6.Jezeli ktokolwiek moglby mi pomoc ale ma za malo informacji o urzadzeniu to moj model wystepuje w internecie pod wieloma nazwami a mianowicie Jesurun B350  IdeaStar, UG310, GK528,i byc moze jeszcze inne, i do zadnego z tych urzadzen nie mozna zdobyc firmwera nie wydaje sie wam to dziwne do kazdego innego szmelcu jest a do tego nie ma.

7.Skoro wszystko pieknie chodzi to po kiego chcesz modyfikowac? Tylko jedna przyczyna Android 4.2.2 Jelly Bean wiec o Kodi 17 mozna tylko pomazyc a dzis to podstawa bo zdecydowana wiekszosc wtyczek juz nie dziala na Kodi 16.1

Pozdrawiam serdecznie Marek

W razie czego kontakt E-mail: mantero7777@gmail.com

Spoiler
    Spoiler

ug310.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi