Skocz do zawartości
d3z1k

Xperia P - Zestaw Słuchawkowy

Rekomendowane odpowiedzi

d3z1k

Witam,

mam problem z zestawem słuchawkowym. Zakupiłem do swojej Xperii P takie coś: ORYGINALNE SŁUCHAWKI SONY XPERIA P LT22i (2426463921) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Niestety po podłączeniu do telefonu pojawia się komunikat "Akcesorium nie jest obsługiwane". Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sono

O oryginał to się nawet nie otarło ;) Zresztą zobacz masz 2 zdjęcia górne to pewnie to co dostałeś a dolne z łamanym jackiem to oryginały które kosztują koło 70 zeta :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    d3z1k

Generalnie jest to oryginał ale z Sony Ericsson. I owszem mają łamany jack. Nie wiem tylko jaką to robi różnicę. Zawsze Myślałem, że jack to jack i tyle. Słuchawki z Thomsona działają bez zarzutu. Jakieś noname'y pod Xperię P również. A te ni chu chu nie pójdą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Soren

Jakie to miało opakowanie?

Masz 10 dni na zwrot jeśli towar jest w nienaruszonym stanie. Inaczej składaj reklamacje że słuchawki nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w arc'u, neo, mini pro i ray używałem dotychczas słuchawek MH500, które na Xperii P niestety nie działają (akcesorium nie jest obsługiwane). Kupiłem je jakiś czas temu na Allegro w wersji bez opakowania. Czy oryginalne, czy nie to chyba raczej nie istotne skoro na wcześniejszych modelach działały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rune

Są dwa typy mini jacka i trzeba odpowiednio trafić :)

Pozamieniane są rozmieszczeniem pinów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@rune - odpowiednio trafić to w tym przypadku np. nie wcisnąć do końca jacka za co ja uprzejmie dziękuję ;) Jedyne słuszne stwierdzenie jest takie, że SONY w Xperiach NXT zamontowało inne wejścia 3,5 mm przez co poprzednie modele słuchawek są po prostu niekompatybilne. Bardzo głupie posunięcie moim zdaniem. Po ciorta było zamieniać rozmieszczenie pinów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    songo

teraz rozmieszczenie pinow jest takie samo jak w iPhonie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ittek

wszystkie słuchawki co pasują do iphonów, będą pasować do nowych Soniaków. takie głupie posunięcie Sony..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi