Skocz do zawartości
Adi800

Zakup milestone 2 , początkowe pytania odnoszące się telefonu.

Rekomendowane odpowiedzi

XboXC

Zainstaluj sobie program Morelocale 2 i wymusisz mu ustawienia PL. Może i menu ustawieć, phone i sms bedzie po angielsku, to reszta bedzie polish.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Erelas

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu, więc podczepię się tutaj o ile autor się nie oburzy :cool:

Zastanawiam się nad kupnem Motoroli Milestone 2 i mam co do tego telefonu kilka pytań.

-Jest jakiś sposób na usunięcie nakładki Motoroli? Nie mam niestety jak wgrać innego romu, bo mój komuter kompletnie tego nie chce zrobić z żadnym telefonem, uwalił mi SGSa przy próbie, E7 na symbianie też nie chciał i lumii 820 na Windows Phone 8 także nie..

-Jaka jest jakość dźwięku na wyjściu jack?

-Ogólnie warto kupić ten telefon? Czy bardzo jest wadliwy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    martin
    -Jest jakiś sposób na usunięcie nakładki Motoroli? Nie mam niestety jak wgrać innego romu, bo mój komuter kompletnie tego nie chce zrobić z żadnym telefonem, uwalił mi SGSa przy próbie

Telefon mam już prawie 3 lata i nie spotkałem się ani tutaj, ani na xda z przypadkiem hardbricka przy zmianie romu... zablokowany bootloader daje poczucie bezpieczeństwa.

Bez komputera można się obejść tylko w przypadku, gdy telefon jest na androidzie 2.2 build MILS2_U6_2.2.16. Dzieje się tak dla tego, że można go zrootować z aplikacji na telefon. Do rootowania 2.2.2 i 2.3.4 potrzebny komputer. Potem tylko do instalacji niektórych romów może być wymagany komputer.

Co do nakładki, to bez roota jedynie w grę wchodzi zmiana launchera.

-Jaka jest jakość dźwięku na wyjściu jack?

Na moje uszy uzbrojone w Sennheser HD202, jakość porównywalna do zintegrowanej karty dźwiękowej na mobo gigabyte, ogólnie bez rewelacji.

Czy bardzo jest wadliwy?

Jedyna usterka, która powtarza się w większości modeli, to podwójne znaki z klawiatury sprzętowej. Jest aplikacja, która rozwiązuje problem. Jak działa tego nie wiem, mnie usterka nie dotyczy(naprawa gwarancyjna).

Ogólnie warto kupić ten telefon?

Jeśli potrzebujesz klawiatury sprzętowej, to tak Z porównywalnych modeli masz jeszcze xperie pro i htc desire z.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adi800

Nie chciałbym zakładać nowego tematu, a szukam pomocy, ponieważ chciałbym oddać telefon na gwarancję i niestety nie mogę znaleźć nigdzie jakiegoś rom'u, który mógłbym wgrać + kilku porad. Ma ktoś coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adi800

Dzięki wielkie. W takim razie, który system wybrać, aby nie połapali się, że wgrywałem customowy? Po przeflashowaniu przez RSD Lite już wszystko będzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    martin

dla bl=2 2.2 lub 2.2.2, dla bl=3 2.3.4. Po rsd lite będzie OK, sprawdziłem osobiście 2 razy ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adi800

Nie mam pojęcia co to to "bl", ale parę razy już wgrywałem przez rsd lite i wybierałem ten 2.2.2 i było ok więc domyślam się , że mam(?) bl=2 .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    martin

bl=2 - brak aktualizacji do 2.3.4 i wyższych

bl=3 aktualizacja do 2.3.4 EU

bl=4 - aktualizacja do 2.3.6 BRA, ARG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adi800

A da się to jakoś sprawdzić inaczej niż poprzez wgrywanie poszczególnych rom'ów?

---------- Post dołączono o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 00:57 ----------

Chyba to wszystko na marne, ponieważ firma gdzie kupiłem telefon zakończyła swoją działalność, a firma która była odpowiedzialna za gwarancje już ich nie przyjmuje. :/ Wie ktoś ile może kosztować naprawa klawiatury w serwisie lub gdzieś? Bo chyba z oddaniem na gwarancje już się pożegnałem .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi