Skocz do zawartości
aleks390

Samsung Galaxy S a samochód

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

obecnie mam iPhone'a 3GS, ale SGS tak mnie zachwycil, ze zamierzam sie na niego przesiasc, ale jedyne co mnie powstrzymuje to niewiadoma jak go zintegruje z systemem audio w moim aucie?

Obecnie mam radio alpine z specjalnym kablem do iphone'a. ktory pozwala na obsluge iphonea (szukanie, zmiana piosenek ect) przez samo radio, a iphone lezy i sie laduje, natomiast do androida nie ma zadnego dedykowanego radia tak?

Od razu mowie, ze nie interesuje mnie opcja podpiecia aux z radia pod minijack'a SGS, chce moc obslugiwac tel z radia.

I tu mi się pojawił pomysł, ze przecież SGS wspiera przesył strumieniowy bluetooth, ale nie wiem jak to dziala w praktyce, ktos ma jakies doswiadczenie z tym? Jaka jest jakosc (zalezy mi na najlepszej), czy mozna oblugiwac tel bezposrednio z radia?

Moze ktoś się mierzy z podobnym problemem i ma jakas wiedza na ten temat - jak najinteligentnej i najlepiej polaczyc androida z samochodem, bo jezeli sie nie da to niestety dla mnie odpada SGS, a mam na niego wyjatkowa ochote :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli radio obsługuje A2DP i AVRCP, to będziesz mógł przełączać utwory (poprzedni/następny) oraz kontrolować odtwarzania (play/pause/stop). Niestety wyszukiwania po utworach niestety nie ma. Ale za to jest to realizowane bezprzewodowo.

Co do jakości dźwięku, to jest ona więcej niż zadowalająca.

wg mnie SGS gra nawet lepiej niż iP 3G (3GS niestety nie miałem okazji słuchać)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jeśli radio obsługuje A2DP i AVRCP, to będziesz mógł przełączać utwory (poprzedni/następny) oraz kontrolować odtwarzania (play/pause/stop). Niestety wyszukiwania po utworach niestety nie ma. Ale za to jest to realizowane bezprzewodowo.

Co do jakości dźwięku, to jest ona więcej niż zadowalająca.

wg mnie SGS gra nawet lepiej niż iP 3G (3GS niestety nie miałem okazji słuchać)

Tak jakosc dzwieku SGSjest dobra ale on pyta o jakosc dzwieku po BT a ta jest okropna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi chodzi o jakosc dzwieku po BT i wlasnie tego sie obawiam, ze jest okropna, nigdy nie ufalem bezprzewodowemu polaczeniu audio, a nie po to wydalem duzo pieniedzy na car audio zeby odtwarzac je z kiepskiego zrodla dzwieku.

@classicgod sluchales muzyki z takiego polaczenia? Mozesz to jakos dokladniej opisac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tak jakosc dzwieku SGSjest dobra ale on pyta o jakosc dzwieku po BT a ta jest okropna.

Słuchałem SGS na słuchawkach Motoroli HT-820 - nie należą do najlepszych, ale są dość uniwersalne, a dźwięk przez BT niemal się nie różni od podłączenia po kablu (słuchawki działają po BT, jak i kablu).

SGS brzmiał lepiej (czyściej) od iP 3G na tych samych słuchawkach. iP potrafił przeciągać dźwięk i reagował ze znacznym opóźnieniem na przełączanie utworów. SGS reagował natychmiast i nie było żadnych problemów z dźwiękiem. Jakość jest wyraźniej lepsza od G1, który też nie brzmi źle, w brew temu co mówią, można go porównywać iP 3G.

Co do komentarzy do dźwięku przez BT to 90% jakości zależy od użytych słuchawek.

A dodatkowo to w wielu telefonach są problemy z A2DP na Androidzie <2.1, Android 2.2 ma dalej poprawiony ten profil. (G1 z 2.2 nie ma już żadnych problemów z dźwiękiem przez BT)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Słuchałem SGS na słuchawkach Motoroli HT-820 - nie należą do najlepszych, ale są dość uniwersalne, a dźwięk przez BT niemal się nie różni od podłączenia po kablu (słuchawki działają po BT, jak i kablu).

SGS brzmiał lepiej (czyściej) od iP 3G na tych samych słuchawkach. iP potrafił przeciągać dźwięk i reagował ze znacznym opóźnieniem na przełączanie utworów. SGS reagował natychmiast i nie było żadnych problemów z dźwiękiem. Jakość jest wyraźniej lepsza od G1, który też nie brzmi źle, w brew temu co mówią, można go porównywać iP 3G.

Co do komentarzy do dźwięku przez BT to 90% jakości zależy od użytych słuchawek.

ale mi nie chodzi o dzwiek na sluchawkach, tylko o efekt na systemie audio w samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ale mi nie chodzi o dzwiek na sluchawkach, tylko o efekt na systemie audio w samochodzie

Zależy to głównie od twojego radia i tego jak radzi sobie z A2DP - niektóre radia mimo, że mają podaną obsługę tego profilu, to nawet nie potrafią się dobrze połączyć - np. kontrola utworów działa, a dźwięku nie ma.

Więc jak to będzie się sprawowało, może Ci powiedzieć tylko osoba, która ma identyczne radio i SGS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale ja radio dokupie na pewno dobre mnie tylko interesuje jakosc dzwieku przy polaczeniu bluetooth

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bzdura jakich malo - no chyba ze sluchasz MP3 128kb/s to moze wtedy nie zauwazysz kompresji jaka naklada na dzwiek polaczenie BT jednak w takim wypadku wypowiadanie sie na temat jakosci jest troche nie na miejscu.

Audio przez bluetooth to nic wiecej jak bajer dla naiwnych i nikomu kto ceni sobie jakosc dzwieku bym takowego nie polecal. Sa protokoly BT ktore zapewniaja lepsza jakosc audio ale nie uswiadczycie takich w uniwersalnych sluchawkach BT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sa protokoly BT ktore zapewniaja lepsza jakosc audio

Podaj choć jeden...

Bzdura jakich malo - no chyba ze sluchasz MP3 128kb/s to moze wtedy nie zauwazysz kompresji jaka naklada na dzwiek polaczenie BT

A2DP wykorzystuje nawet MPEG1-L3 320kbps, AAC jak i ATRAC. A nie uwierzą, że są osoby, które w telefonie mają utworzy w formacie bezstratnym.

Audio przez bluetooth to nic wiecej jak bajer dla naiwnych

Tak samo jak mp3, AAC i każda inna kompresja stratna... Więc A2DP już bardziej zaszkodzić nie może.

Jakość dźwięku przez BT jest zależna od odległości urządzeń, która wpływa na prędkość transmisji, a to na jakość kompresji. Jak radio ma dobrze rozwiązane A2DP, to jakość na kablu, jak i A2DP nie powinna się różnić, a przynajmniej normalny człowiek tego nie będzie w stanie w żaden sposób zauważyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi