Skocz do zawartości
stary

zmiana 1.5 na 2.1 brak synchronizacji obrazu z dzwiękiem

Rekomendowane odpowiedzi

stary

Witam.

Zmieniłem rom z 1.5 na 2.1 (I570EXXJF2) zadowolony z poprawy funkcjonalności telefonu zauważyłem jednak poważną i irytująca przypadłość, brak synchronizacji obrazu z dzwiękiem w plikach multimedialnych odtwarzanych z karty sd (głównie mp4 konwertowanych przeze mnie jak również pobranych z YouTube z pc jak i bezpośrednio telefonem). Im dłuższy plik tym większa różnica w desynchronizacji. Nie pomaga zmiana odtwarzacza. Dla sprawdzenia i upewnienia się zmieniłem rom z powrotem na 1.5 i tu nie ma tej przypadłości. Zdziwił mnie fakt braku postów na ten temat. Czy problem dotyczy wszystkich romów 2.1 czy tylko ja mam takiego farta.

Proszę o jakąś poradę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    luzik5

U mnie też to występuje, tyle że ja mam problem jedynie z xvid , reszta jest odtwarzana prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam ten problem. Ta desynchronizacja może nie jest zbyt duża, jest lekkie opóźnienie, no ale trochę to irytuje podczas oglądania dłuższego filmu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stary
    Też mam ten problem. Ta desynchronizacja może nie jest zbyt duża, jest lekkie opóźnienie, no ale trochę to irytuje podczas oglądania dłuższego filmu.

Czyli jest to problem wszystkich romów 2.1 i nie na żadnego lekarstwa ? Może są jakieś wersje softów lub modów gdzie nie ma tego problemu? Jest to bardzo irytujące i bardzo upośledza multimedialność tego urządzenia. Z drugiej strony powrót na 1.5 to jak powrót do poprzedniej epoki...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alos

Aż z ciekawości sprawdzę, czy u mnie to występuje. Muszę tylko zgrać coś na telefon. Potem zedytuję posta ;)

Edit: No i sprawdziłem. Zgrałem sobie KacVegas w avi. Sprawa wygląda następująco: w niektórych miejscach miałem wrażenie, że dźwięk jest zgrany idealnie, w innych, że jest lekko opóźniony. Może to było tylko złe wrażenie, bo zwracałem na to specjalnie uwagę. Gdybym nie zajrzał do tego tematu to podejrzewam, że nawet bym o tym nie wiedział. U was opóźnia dźwięk, czy obraz? Mam czysty soft od Samsunga, 2.1.

Edytowane przez Alos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    luzik5

U mnie opóźnia dźwięk, ale to ciekawe bo na początku oglądania filmu wszystko jest ok, w miarę oglądania desynchronizacja się zwiększa ale gdy włączę pauzę i za chwilkę play wtedy dzieje się od nowa to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie miałem żadnego problemu z filmami.

Na 1.5, 2.1 oraz Samdroidzie wszystkie grały aż miło.

Nie kompresowałem ich tylko wrzucałem takie jak lezały na kompie.

Moze spóbujcie taki odpalić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No u mnie też dźwięk jest spóźniony. Gdzie np. mając scenę wybuchu odgłos eksplozji jest spóźniony o blisko sekundę. Ale ta sekunda to już jest max, większych opóźnień nie zauważyłem. Nie ukrywam, że tęsknię za tą idealną synchronizacją z 1.5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A odtwarzacie jakieś skompresowanie filmy??

Np. avi ---> mp4 ect.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawski

Niestety i u mnie jest podobnie. Wgrany najnowszy oficjalny rom od Samsunga. Dzieje się to zarówno oglądając filmy na youtube jak i z karty. I to różne formaty. U mnie obraz wyprzedza około jednej sekundy dźwięk.

Ciekawe, że nikt tego wcześniej nie zauważył. Ja zresztą też. Czy przypadkiem nie jest to związane z jakąś aktualizacją aplikacji? To tylko domysły. Miałem wrażenie, że wcześniej było dobrze ale fakt faktem niewiele oglądałem - tylko test czy można oglądać :)

Pozdrawiam. Paweł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x