Skocz do zawartości
Prolker

Zarysowania i wytrzymałość Gorilla Glass 2 w SGS3

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie wiem co Wy robicie z tymi telefonami, miałem rok S2, nigdy żadnych folii i innego badziewia, jedynie plastykowy Case Mate Barely There na tył, a ekran goły. Owszem dbałem, żeby nie wrzucać telefonu z kluczami itp no i żeby nie upuścić, ale jakiejś specjalnej troski nie było. Po roku wyświetlacz bez rys! Tył chroniony CM, więc także idealny. Jedyne co było widać, to delikatne wgięcie na metalowej ramce, pojęcia nie mam skąd:) Teraz tak samo kupiłem CM na S3, nie szpeci telefonu, w niczym nie przeszkadza i delikatnie wystaje ponad ekran, co umożliwia beztroskie położenie telefonu na wyświetlaczu. Jakoś nie wydaje mi się, żeby nałapał rys przez noszenie w kieszeni... Czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od zawsze używam folie, jak jest dobra to praktycznie nie odczuwa się jej na ekranie. Ostatni mój iPhone prawie po dwóch latach nie ma najmniejszej ryski. W SIII oczywiście też mam naklejoną.

Wysłane z New iPad za pomocą Tapatalk HD

To powiedz, że to Twoja sprawa kiedy i po co chodzisz do piwnicy! Masz już przecież 14 lat! I pełne prawo chodzenia do piwnicy kiedy Ci się to podoba! Bądź mężczyzną!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wsck

Mam jedną 0,5cm ryskę na ekranie, widoczną tylko gdy ekran jest zablokowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisz czym było spowodowane pojawienie się jej bo sama się na pewno nie zrobiła...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem S1 i S2. Żadnych folii na wyświetlaczu nie miałem ale dbałem o nie. I rysy były. Nie wiem co je powoduje. W S2 sprawdzałem twardość szybki bardzo ostrym narzędziem i żadna rysa nie powstała, a przy normalnym używaniu tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W watku bylo o tym wielokrotnie, kwarc powoduje te zarysowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GR71
    W watku bylo o tym wielokrotnie, kwarc powoduje te zarysowania.

dokładnie! miałem kilka drobnych rysek i mikro dziurek które sam zawdzięczam sobie w SGS II - pobyt nad morzem i noszenie w kieszeni spodenek oraz kładzenie na stół ekranem w dół. Dzwoni telefon z włączoną wibrą i mam ryski :facepalm:

SGS III pewnie to samo czeka- bo nie mam zamiaru obklejać go.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Przez rok nosiłem Wave bez żadnej folii, następnie rok SGS 2 tak samo obecnie mam S 3 od dwóch miesięcy również bez ochrony na wyświetlaczu,. na żadnym z nich nie było i nie ma rys,więc twierdzę że trzeba się bardzo postarać aby takie powstały.Jedyną ochronę jakiej używałem to były skórzane wsówki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hiv

Telefon uzytkowany ponad 2 miesiace. Chyba jedna malutka rysa ale z trudem ja odszukuje... Telefon w oryginalnej wsowce samsunga.

Tapnięte z mojego SGS III ♡

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    D-fens

Z kilkutygodniowych zabaw moim SGS3 muszę z przykrością stwierdzić, że jakość szkła jest zdecydowanie gorsza od SGS2. Poprzedniego używałem ponad rok bez żadnego pokrowca, futerału itp. i żadnej rysy. Kilkukrotnie telefon mi spadł na ziemię, czasami przez pomyłkę lądował w jednej kieszeni z kluczami czy monetami. Nowy, jako że nowy był lepiej traktowany ale po 3 tygodniach pierwsza i największa rysa się pojawiła. Doszło kilka kolejnych wiec boje się, że do końca kontaktu nie wytrzyma.

W załączniku jest zdjęcie, co prawda marnej jakości ale może będzie coś widać. Aparat w Nexus 7 jest dość marny.

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

post-12970-14255710675303_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi