Skocz do zawartości
StagG

[Totorial] Wgrywanie plików KDZ - v2 - metoda bezproblemowa

Rekomendowane odpowiedzi

StagG

Wprawdzie mamy już jeden przetłumaczony tutorial z xda, ale nie posiada on moim zdaniem ważnych informacji co zrobić, gdy nie wszystko idzie zgodnie z punktami. Na XDA te informacje są, ale nie są zebrane, i trzeba się trochę namęczyć, by je znaleźć. Dlatego chciałbym przedstawić alternatywną metodę wgrywania plików KDZ, na przykładzie windows 7.

Jedną z różnic w moim tutorialu, jest instalacja potrzebnych driverów - oryginalny flasher nie instaluje automatycznie wszystkich sterowników, przez co podczas próby flashowania mogą wystąpić problemy, a flashowanie nie dojdzie do skutku. Najgorsze jest to, że żaden komunikat nie powie nam konkretnie czego brakuje.

I. Potrzebne pliki:

Programy do flashowania

Sterownik USB

NVIDIA BOOT Recovery driver (APX)

II. Przygotowanie systemu

Najważniejszy moment - poprawna instalacja wszystkich sterowników:

1. Instalujemy sterownik USB ze strony LG

2. Wyciągamy baterię z telefonu, podłączamy do komputera trzymając jednocześnie vol_down -> telefon uruchomi się w trybie S/W Upgrade, a wymagany sterownik zainstaluje się automatycznie

3. Odłączamy telefon od komputera

4. Wypakujemy w dowolne miejsce sterownik NVIDIA boot recovery driver, zgodnie z naszą wersją systemu (i386 dla systemów 32 bitowych, amd64 dla procesorów 64 bitowych)

5. Uruchamiamy telefon w trybie download (Wyciągamy baterię. Wkładamy ją. Przytrzymujemy przyciski vol_down i vol_up. Trzymając przyciski, podłączamy kabel usb i przytrzymujemy dodatkowo przycisk POWER).

6. Pojawi się niepowodzenie instalacji sterownika. Wchodzimy do menadżera urządzeń, klikamy na urządzenie ATX, klikamy aktualizuj sterownik. Jako lokalizację podajemy folder, do którego wypakowaliśmy NVIDIA boot recovery driver.

III. Flashowanie

Koledzy z XDA zrobili nam ułatwienie, tworząc skrypt, który przygotuje resztę za nas.

0. Telefon zostawiamy podłączony w trybie download!

1. Otwieramy wiersz polecenia jako administrator, i w nim otwieramy przygotowany skrypt "Automatic Offline Procedure.vbs"

Zainstaluje nam się MSXML 4 SP3, zostanie automatycznie postawiony serwer i wyedytowany plik host by przekierować program od LG na nasz komputer, oraz zostanie uruchomiony windows enabler.

2. Klikamy na ikonce "windows enabler", aby przełączyła się na "ON".

3. Klikamy "OK" w komunikacie, który się pojawił wcześniej:

oqccpv.jpg

4. Uruchomi się program do flashowania.

5. W select KDZ file wybieramy nowy rom, tryb 3GQTC i phone mode: EMERGENCY

6. Klikamy normal web update, Upgrade start

7. klikamy na "Clear phone Software update Registry", wybieramy diffrent country i nasz język i ok.

8. Uruchomi się program LG do aktualizacji oprogramowania. Na ok. 15% pojawi się komunikat, że telefon nie jest podłączony. Odłączamy podłączony w trybie download telefon, wyjmujemy baterię i uruchamiamy go w trybie S/W upgrade.

9. Telefon zostanie wykryty, a proces aktualizacji zostanie kontynuowany.

10. Po zakończonym upgrade na ekranie telefonu zzobaczymy logo LG - odłączamy telefon, wkładamy baterię i uruchamiamy telefon.

11. Pamiętajcie, że pierwszy boot może zająć więcej czasu niż zwykle, w skrajnych przypadkach do 5min.

Mimo, iż metoda może się wydawać bardziej skomplikowana, to eliminuje problem wystąpienia błędu podczas flashowania do 0, a my mamy pewność, że wszystkie sterowniki przed flashem zostały poprawnie zainstalowane i są gotowe do użycia.

Enjoy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam pytanie, nie do końca na temat ale nie chciałem zakładać nowego.

Gdzie znajduje się plik .kdz który pobiera LG Update? Szukałem w folderach związanych LG ale nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co prawda nie korzystałem z programu, ale .kdz można bez problemu pobrać z xda ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam pytanie czy instalując tym sposobem ROM (w moim przypadku V20s) stracę wszystkie dane czy zostanią nie tknięte? Bo najpierw miałem V20d i chciałem zaktualizować przez KDZ ale się nie dało, nawet tym sposobem z poprzedniego poradnika. Jako, że były takie cyrki to wgrałem sobie przez .zip V20r (tracąc wszystko) i teraz chciałbym spróbować zaktualizować do V20s.

Pytanie właśnie czy stracę dane (nie chce mi się znów od nowa wszystkiego instalować :)) i czy w ogóle opłaca się przechodzić z V20r na V20s?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jare'k

croppek97 Instalując rom przez KDZ nie tracisz danych. Ja z 20s przeszedłem z powrotem do 20r. Moim zdaniem ma lepsze zarządzanie pamięcią. 20s potrafi zamulić.

Edytowane przez jare'k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok dzięki. Czyli szkoda zachodu, bo V20r mi odpowiada. :)

(Przesiadka z GT540 - wszystko mi odpowiada jak na razie :D)

Wyciupane z Optimusa 2X za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój problem wygląda następująco.Podana metodą wgrywam V28G i dochodzę do tego punktu:

8. Uruchomi się program LG do aktualizacji oprogramowania. Na ok. 15% pojawi się komunikat, że telefon nie jest podłączony. Odłączamy podłączony w trybie download telefon, wyjmujemy baterię i uruchamiamy go w trybie S/W upgrade.

Telefon włącza się w trybie S/W Upgrade,komputer go wykrywa,ale proces aktualizacji nie jest kontynuowany.Nawet po wciśnięciu Restart dochodzi do tego samego momentu.Jest na to jakaś rada?

Pozdrawiam,

lalek12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
darryd

Telefon włącza się w trybie S/W Upgrade,komputer go wykrywa,ale proces aktualizacji nie jest kontynuowany.Nawet po wciśnięciu Restart dochodzi do tego samego momentu.Jest na to jakaś rada?

Być może problem polega na tym, że masz jakiś nietypowy rootowany ROM, proponuję na początek albo smartflash albo nvflash...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Z3us

Nigdzie nie można dostać v28g lub e w formacie kdz. Serwery lg nie działają :/. Ma ktoś może cynk gdzie jeszcze można go dorwać? Wszędzie albo już zmodyfikowane albo w formacie zip do smartflasha albo nvflasha.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi