Skocz do zawartości
szafer

Połączenie telefonu z samochodowym systemem bluetooth

Rekomendowane odpowiedzi

szafer

Witam,

Posiadam telefon Samsung Galaxy S, lecz podejrzewam, że przypadłość, którą opiszę dotyczy większości telefonów z Androidem.

Podłączam telefon z systemem bt w samochodzie (Citroen C4) i działa jak normalna słuchawka bluetooth.

Jednakże w samochodzie posiadam również funkcję 'Phone book' oraz 'Call lists' i nie mogę ani do jednej, ani do drugiej się dostać.

Domyślnie, gdy jakaś usługa nie jest obsługiwana przez telefon wówczas pozycji z menu nie można wybrać, tak jest w przypadku 'Call lists'.

Natomiast 'Phone book' mogę wybrać, czyli telefon zgłasza, że obsługuje tą funkcję, jednak po jej wybraniu nic się nie dzieje.

Zna ktoś rozwiązanie tego problemu?

Dzięki za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Natomiast 'Phone book' mogę wybrać, czyli telefon zgłasza, że obsługuje tą funkcję, jednak po jej wybraniu nic się nie dzieje.

Android tego nie obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szafer

a wiesz jak te funkcje bluetooth się nazywają? Abym mógł poszukać w google czy coś robią w kierunku, aby to działało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To profil Bluetooth:

Phone Book Access Profile (PBAP)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szafer

to drążąc temat, zgodnie z opisem SDK http://developer.android.com/sdk/android-2.0-highlights.html#PlatformTechnologies

od Androida 2.0 wprowadzono obsługę PBAP. ja posiadam androida 2.1, ale zaraz chyba wrzucę 2.2, żeby sprawdzić, czy na nim ta funkcja w pełni działa ;)

---

na androidzie 2.2 również ta funkcja nie działa :/

Edytowane przez szafer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    od Androida 2.0 wprowadzono obsługę PBAP

Wg mnie, to tej funkcji nie ma, chyba, że tylko część kontaktów (np. te z oznaczeniem "telefon") może pobierać.

G1 z A2.1 i A2.2, ani Moto Milestone z 2.1 mają tej funkcji. Sprawdzałem na zestawie głośnomówiącym Parrot i słuchawkowym nokii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szafer

więc podsumowując, dzisiaj dorwałem się w salonie do nowego Forda Mondeo z bluetooth, żeby sprawdzić działanie bluetootha :P.

połączenie bluetooth w Galaxy S obsługuję wszystkie funkcje bluetooth - książka telefoniczna, ostatnie połączenie, spis połączenie, połączenia nieodebrane.

Ponadto pod androidem 2.2 działa również wybieranie głosowe funkcji telefonów (oczywiście w języku angielskim).

dziś kontaktowałem się z serwisem Citroena i być może uaktualnią mi oprogramowanie modułu bluetooth w samochodzie.

dam znać co i jak, jak będę więcej wiedział ;)

---------- Post dołączono o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:49 ----------

nie wiem jak to wytłumaczyć, ale dzisiaj miałem akurat trasę ponad 2 godzinną i pod koniec tej trasy z ciekawości sprawdziłem działanie tej książki telefonicznej i zadziałała...

podejrzewam, że tak długo się te dane przesyłały (bo innego logicznego wytłumaczenia wymyślić nie mogę) i teraz już to działa bez zarzutów ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    odl
    Wg mnie, to tej funkcji nie ma, chyba, że tylko część kontaktów (np. te z oznaczeniem "telefon") może pobierać.

to ja moze jeszcze dodam od siebie, ze u mnie radio samochodowe (pioneer deh-6100bt - parrot inside ;-)) wyswietla wszystkie kontakty, rowniez te oznaczone "facebook" lub polaczone telefon+facebook. (htc desire, 2.2)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a czy w telefonie używasz jakichś specjalnych aplikacji do bluetootha? ja mam C5 i moj galaxy gt-9000 nigdy nie dał rady się połączyć - nie może się sparować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy wiecie jak się nazywa proces który umożliwia połączenie telefonu z radiem z bluetooth. Mam chińskiego Stara z A2.2 i połączyłem go z zestawem Blaupunkta w nowym Mondeo. Wszystko super działało przez ok. pół roku (książka adresowa także). Aż pewnego dnia, ni stąd ni z owąd, telefon nie połączył się z autem. Widzą się, są sparowane, ale auto twierdzi, że telefon nie odpowiada. Z kolei telefon wyświetla "paired but not connected". Macie jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi