Skocz do zawartości
mbartosik

I9100XWLPM oficjalny Android 4.0.4 (region SER)

Rekomendowane odpowiedzi

Pytak

Witam, jestem na tym ROMie od wczoraj (wersja z podmienionym CSC), przechodzę z XXLPW. Aktualizacja przebiegła bezproblemowo, bez potrzeby (lub samoczynnego zajścia) wipe'a. Wady, zalety i ogólnie zmiany w porównaniu do tego ROMU jak dotąd:

Zmiany na plus:

• Stosunkowo szybsze wybudzanie się telefonu ze standby (czas między naciśnięciem home/lock i pojawieniem się ekranu blokady).
    • Działa opcja "Utrzymuj połączenie tylko, gdy podłączony" w Wi-Fi.
    • Klawiatura nie otwiera się już, gdy otwieramy aplikację Wiadomości przez powiadomienie o nowej wiadomości (jak dla mnie to zaleta - więcej miejsca na ekranie).
    • Ładniejsze powiadomienia o nowych wiadomościach i nieodebranych połączeniach na ekranie blokady (postaram się o screen).
    • Aktualizacja przebiegła bezproblemowo, bez potrzeby (lub samoczynnego zajścia) wipe'a.
    • Ładniejsze, pionowe menu w stylu trochę TouchWizowym, trochę ICS (zamiast poziomej siatki) w większości aplikacji systemowych i - co ciekawe - paru pobranych aplikacjach (np. w CPU Spy).
    • Przerobione karty w TouchWizowym Telefonie i Kontaktach - teraz można przechodzić między jedną i drugą aplikacją, a nie tylko z telefonu do kontaktów.
    • Większa czcionka zegara na pasku powiadomień, i daty na belce powiadomień (obok nazwy sieci).
    • W większości aplikacji z czasów androida 1.x i 2.x, pomarańczowe i nijak pasujące do ICS i TW podświetlenia/akcenty na przyciskach itp, są teraz niebieskie.

I na minus:

• Zużywa zdecydowanie więcej baterii w trybie standby! - Battery Monitor wykazał zużycie między 70 a 140 mA, podczas gdy na XXLPW/4.0.3 było około 20-40. W rezultacie ta sama aplikacja oceniła szacunkowy czas pracy telefonu na 16h30m. Poprzednio - 1d4h!
    • Nie działa aplikacja Komunikator! - tutaj prosiłbym o pomoc kogoś, kto korzysta np. z Windows Live bądź dowolnego IM obsługiwanego przez samsungowy Komunikator w Social Hub, o potwierdzenie czy im również nie działa, czy to kwestia tego że nie wykonałem wipe. Aplikacja stoi na "Łączenie" przy próbie dodania konta (które z jakiegoś powodu usunęło się przy aktualizacji).
    • Ulubione kontakty znowu wyglądają tak, jak na Gingerbreadzie! - zamiast kafelków ze zdjęciami kontaktów znowu mamy średnio atrakcyjną zwyczajną listę, jak w GB :(
    • Opera Mobile łapie losowe zwiechy (trwające około 10-15 sekund) w trakcie korzystania lub podczas zamykania aplikacji - ostatni raz taką przypadłość miałem na Gingerbreadzie.
    • Dotykowe klawisze Menu/Wstecz mają teraz dźwięk (oprócz wibracji), taki jak przy używaniu klawiatury. Średnio mi się to podoba, ale może się przydać, jeżeli ktoś nie korzysta z wibracji przy dotknięciu.
    • Domyślna czcionka w wersji pogrubionej ma zepsuty kerning w mniejszych rozmiarach (litery się zlewają, a wcześniej tego nie robiły).
    • Aplikacja "Notatka" otwiera klawiaturę za każdym razem po wejściu w jakąś notatkę, ucinając 60% ekranu...
    • Data na ekranie blokady znowu jest niepotrzebnie ucięta - w najnowszych 4.0.3 (tych z procentową baterią) był "Wtorek, 17 lipca", teraz znowu jest "Wto, 17 Lip" i kupa wolnego miejsca - wygląda tragicznie :/

Nie testowałem: wbudowanej przeglądarki, aparatu/kamery, większości TouchWizowych apek (łącznie z launcherem - poza tymi czysto telefonicznymi, Notatkami i niedziałającym Komunikatorem), Gmaila, integracji z FB/Twitterem/innymi socialmediami, Bluetooth, pewnie jeszcze paru innych rzeczy o których zapomniałem

Werdykt: zostaję, ale czekam ze zniecierpliwieniem na poprawione ROMy. Jeżeli bateria faktycznie będzie leciała jak na felernym LP9 od T-Moblie (bo tak mniej więcej wygląda obecnie zużycie), to wracam do LPW.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ulubione kontakty można zmieniać znaczy ich widok

Masz do wyboru listę i zdjęcia

Wystarczy będąc w ulubionych kliknąć lewy dotykowy i wybrać

Bateria będzie trzymała świetnie tylko daj jej czas

W tym momencie mam 42% a to już jest 25 godzina więc wg mnie bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zane

Co do baterii to telefon od ubiegłego piątku był używany 4 razy do rozmów sync gmaila jest.

a wyniki przedstawiają się tak :)

post-21362-14255708284094_thumb.png

post-21362-1425570828383_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pytak
    Ulubione kontakty można zmieniać znaczy ich widok

Masz do wyboru listę i zdjęcia

Wystarczy będąc w ulubionych kliknąć lewy dotykowy i wybrać

Elegancko, dzięki za podpowiedź! :>

W sumie jeszcze 3 zmiany o których nie wspomniałem:

- kółko przy dotykaniu ekranu blokady jest kilkukrotnie płynniejsze,

- większy przycisk "Menedżer zadań" w liście ostatnich aplikacji,

- ikony nowych powiadomień są szare (takie jak np. sygnał) zamiast białych - bardzo ładnie to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiem ze to nie jest domena tego romu a calego ICSa ale fajne jest to ze jak mam jakies powiadomienia na rozsowanej belce to moge je jak zawsze wsyztkie hurtem wyczyscic ale mocna tez je pojedynczo wywalać przesuwając po nich palcem, tak samo jak przytrzymamy dlugo przycisk home i tam znajdujace sie aplikacje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lukif

Mam jeszcze szybkie pytanie. Mam skonfigurowane aktualnie 3 skrzynki pocztowe (prywatna, praca, uczelnia) i przy widoku łączonym skrzynka prywatna i z pracy maja bardzo podobny kolor oznaczenia z lewej strony, przez co trzeba wpatrzyć się, żeby zobaczyć różnicę. I pytanie jest taki, jak zmienić kolor przypisany do skrzynki? Nie znalazłem na szybko niczego w opcjach więc liczę na Waszą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pytak

Nie znalazłem innego sposobu niż usunięcie konta i dodanie go ponownie... Powtarzać tak długo, aż wylosuje nam się odpowiedni kolor.

Ewentualnie zainstalować sobie konkretnego klienta poczty, np MailDroid ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w moim programie pocztowym (ja akurat korzystam z maildroida) wystarczy bedac w widoku wszystkich kont przytrzymac jedno konto i tam juz w pojawiajacym sie menu mam kolor konta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lukif

No właśnie ja się przyzwyczaiłem do tego standardowego. No nic usunę konto i zobaczę, czy wylosuje jakiś bardziej sensowny kolor.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wopo

Ciekawe czy ktoś zwrócił uwagę na następujący fakt. Na tym romie oraz na XXLQ5 (mówię tylko o romach stock) zdjęcie dodane do MMSa ma 206 kb ! Wysyłając je MMSem zapłacę za 3 MMSy! ( płaci się za każde rozpoczęte 100 kb.)

TO SAMO zdjęcie dodane do MMS na romie XXLPW ma 33 kb. !!! Mogę wysłać je 3 , a zapłacę tylko az 1 MMSa !!!

Pomyślcie o tym !

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi