Skocz do zawartości
mbartosik

I9100XWLPM oficjalny Android 4.0.4 (region SER)

Rekomendowane odpowiedzi

Bieniu

Dziwnie Ci operator koszty nalicza. Ja płacę za jednego mmsa niezależnie od jego zawartości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seb00
    Ciekawe czy ktoś zwrócił uwagę na następujący fakt. Na tym romie oraz na XXLQ5 (mówię tylko o romach stock) zdjęcie dodane do MMSa ma 206 kb ! Wysyłając je MMSem zapłacę za 3 MMSy!...

Tak jak Koledzy wcześniej napisali płaci się za wiadomość, a nie za jej wagę, i rzeczywiście to zaleta jeśli można wysyłać MMS lepszej jakości ;), ale...

Przy okazji zauważyłem dziwną rzecz (mam XWLPM). Kiedy wprowadzam fotkę do wiadomości, to po kompresji dla MMS waży tak powiedzmy około 200 KB, ale kiedy użyję opcji "zamień" (trzeba przytrzymać palcem dłużej na fotce wprowadzonej do wiadomości, wtedy pojawi się menu z tą opcją) i wczytam jeszcze raz tą samą fotkę (z tej samej lokalizacji, np z galerii), to pokazuje, że waży np 28 KB! Za kolejną zamianą znowu waży około 200KB, a potem znowu 28 KB i tak w kółko :D Ktoś ma pomysł czemu tak się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lukif

Haha no racja. Raz fotka ma 248KB po zmianie 19KB i po kolejnej zmianie znowu 248KB itd. Wydaje mi się, że coś kręcili przy metodach obsługujących załączniki w wiadomościach i tego nie skończyli co skutkuje tym, że w zależności od rozmiaru aktualnie wstawionego zdjęcia wywoływana jest różna metoda. Co ciekawe przy wstawieniu fotki ok 130KB już rozmiar się nie zmienia po wybraniu "zmień". Takie jest moje zdanie z mojego programistycznego punktu widzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pytak

Co do samego ROMu i mojego pierwszego posta z wrażeniami, to zużycie baterii w standby wróciło do poziomu z XXLPW, czyli 20-40 mA :). Czyli mój główny problem z głowy, ale ciągle nie działa mi Komunikator :(

Ponawiam prośbę do Was o sprawdzenie, czy możecie choćby dostać się do menu dodawania kont IM, bo ja już tutaj mam zwis :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seb00
    ...ale ciągle nie działa mi Komunikator...

Nie wiem, czy o to Ci chodzi, bo nie używam Komunikatora, ale wlazłem w niego z ciekawości i dodałem bez problemu konto Google Talk...

@down

Może tak być, ja mam na czysto postawiony FW i szczerze to po kilku dniach nadal jestem pod wrażeniem :D Nigdy wcześniej nie było tak stabilnie i płynnie, a testowałem wiele poprzednich 4.0.3, oby tak dalej ;) Skończył się też problem z sytuacją, że jestem pod zasięgiem, a dostaję SMS, że ktoś się próbował ze mną połączyć (nie miałem tego problemu tylko na jednym i to jeszcze zmiksowanym ICS), a dla mnie to ważne, bo to w sumie telefon też jest ;> Jakość rozmów też się poprawiła i jestem "lepiej słyszalny". Wątpię, żeby to była autosugestia, bo na poprzednich też "czystych" FW miałem takie sytuacje zaraz po instalacji. Jedynie GPS może dłużej łapie, ale mam CSC SER i być może dlatego. Ogólnie to radość :D

Edytowane przez Seb00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jaka wersje instalowac z podmienionaym csc na lpw czy normalna co to podmienienie daje??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja polecę z dość amatorskim pytaniem: czy po wgraniu Siyah kernela działa aparat, czy jest wciąż ten sam błąd co na lq5?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi