Skocz do zawartości
BigMac

ROOT & S-OFF Ice Scream Sandwich + S-ON

Rekomendowane odpowiedzi

BigMac

Nie odpowiadam za szkody które mogły wystąpić podczas robienia S-OFF i Roota

unlimited.io

Spokojnie jeżeli będziesz postępował zgodnie z instrukcją nic nie powinno się stać

Upewnij się że twoja bateria jest w pełni naładowana !

Muszę Cię poinformować, że jeżeli odblokujesz bootolader tą metodą to stracisz Gwarancję i nie będziesz mógł jej Przywrócić.

Odblokowywanie Bootloadera

a)Wejdź na stronę HTCdev.com

b)Podążaj za instrukcją HTCdev podczas odblokowywania Bootloadera

c)Zrobione !

ROOT

Krok pierwszy:

Zacznijmy od pobrania narzędzi: FastBoot Tools, Recovery, SuperUser, HTC Drivers. Narzędzie FastBoot rozpakowujemy i wrzucamy do Nowego Folderu także tam wrzucamy recovery.img, a paczkę Super User wrzucamy na Swoją kartę Sd, a sterowniki instalujemy

Krok drugi:

Wchodzimy w USTAWIENIA/ZASILANIE/I ODZNACZAMY:Szybkie Uruchamianie. Wyłączamy nasz telefon i w tym samym momencie wciskamy klawisz Vol- i Power.Powinno pokazać nam się takie okno Zdjęcie

wybieramy opcję fastboot i zatwierdzamy przyciskiem Power. Podłączamy telefon do USB, otwieramy wiersz poleceń Start/Wyszukaj program i pliki (wpisujemy CMD)/Otwieramy program i robimy tak: Recovery Fastboot - YouTube

Krok trzeci:

Odpalamy Recovery:

a) Wyłączamy telefon i odpalamy go za pomocą Vol- i Power włączy nam się recovery ,ale my musimy wejść w CWM więc wybieramy w menu recovery

b) Wybieramy "install zip from sd card" następnie wybieramy "apply update from sd card" i szukamy naszej paczki

Masz Już RooTa

S-OFF

Co potrzebujemy:

Odinstalowane HTCsync

Telefon odblokowany przez HTCdev

Włączoną opcje Debugowanie USB

10-15 cm Izolowanego Drucika lub Kabelka

Karta SD (przed wykonanie O-OFF zrób backup karty ponieważ cała zawartość może zostać wyczyszczona)

Root Telefonu

Krok pierwszy:

Pobieramy odpowiednie programy i narzędzia: FastBoot Tools, HTC Drivers. Narzędzie fastBoot rozpakowujemy i wrzucamy do Nowego Folderu, a sterowniki instalujemy

Krok drugi:

Pobieramy narzędzie ControlerBearRelease po pobraniu narzędzie wypakowujemy najlepiej na Pulpit. Po wypakowaniu liczymy sumę MD5 (Ilość plików jest podana w MD5SUM.txt)

Krok trzeci:

Uruchamiamy ControlBear.exe z prawami administratora to znaczy przyciskamy prawi przycisk myszki na plik i wybieramy opcję "Uruchom jako administrator"

Podłączamy telefon do USB w trybie Debugowania (Ustawienia>Aplikacje>Tworzenie>Włączyć Debugowanie Usb) i upewniamy się czy szybkie włączanie jest odznaczone

USTAWIENIA/ZASILANIE/I ODZNACZAMY:Szybkie Uruchamianie

Krok czwarty:

Po chwili telefon uruchomi się ponownie (widoczne będzie logo JuopunutBear), cierpliwie czekaj na polecenie dokonania WIRE-TRICKu, czyli po naszemu DRUT-TRIKU

Krok piąty:

Drut-triku dokonujemy łącząc kabelkiem lub drucikiem pin znajdujący się po prawej stronie (są dwa obok siebie zagłębienia wybieramy te bardziej po lewej inaczej bliżej kamery) teraz łączymy drucik z blaszką od kary SIM lub SD

IMG_7620-e1338501689323.jpg

Krok szósty:

Należy włożyć jeden koniec drucika w zagłębienie tak, aby dotykał znajdującego się tam metalowego pinu i dotknąć drugim końcem kabelka metalowej blaszki-osłonki karty SIM/SD. Po ok. 1,75 sek. należy ponownie dotknąć drugim końcem drucika blaszki-osłonki karty SIM/SD (pierwszy koniec cały czas siedzi w zagłębieniu). Po pierwszym dotknięciu usłyszymy, że tel. się restartuje.

Krok siódmy:

Podczas procedury może pojawić się Error code 66732337 oznacza to, że źle wykonałeś procedurę DRUT-TRIKU, ale to nic otwórz ponownie program z prawami administratora i próbuj dalej

Krok ósmy:

Telefon zrestartuje się jeszcze kilka razy, a program ControlBear będzie wyświetlał zabawne komunikaty. Na koniec zostaniemy zapytani, czy przeflashować zmodyfikowany hboot (ma on odblokowane pewne komendy fastboota) - jak szaleć to na całego - wpisujemy y i potwierdzamy klawiszem ENTER

S-ON

Krok pierwszy:

Pobieramy PG86IMG.zip paczkę kopiujemy prosto na SD

Krok drugi:

Wchodzimy w USTAWIENIA/ZASILANIE/I ODZNACZAMY:Szybkie Uruchamianie. Wyłączamy nasz telefon i w tym samym momencie wciskamy klawisz Vol- i Power (gdy wyskoczy ci menu gdzie będą zapisane jeden pod drugim BOOTLOADER ,BOOT ,RECOVERY dajemy Vol Up)

Po tych czynnościach usuwamy ten plik z naszej kart SD

Krok trzeci:

Pobieramy narzędzie FASTBOOT (chyba że już je posiadamy w takim razie pomijamy ten krok) wypakowujemy narzędzie na Dysk C:/

Krok czwarty:

Wchodzimy w USTAWIENIA/ZASILANIE/I ODZNACZAMY:Szybkie Uruchamianie.Wyłączamy nasz telefon i w tym samym momencie wciskamy klawisz Vol- i Power.Podłączamy Telefon do komputera ,a następnie na telefonie wchodzimy w FASTBOOT.

Krok piąty:

Otwieramy wiersz poleceń (wpisujemy w okno Wyszukaj programy i pliki "CMD" i wpisujemy komendę "fastboot oem writesecureflag 3" wciskamy ENTER (jeżeli komuś nie zadziałało tak jak mi to przeciągamy narzędzie fastboot do wiersza poleceń i przepisujemy oem wir........... powinno to wyglądać tak "fastbot.exe oem writesecureflag 3"

To wszystko od tej chwili mamy założoną blokadę S-ON

Stworzenie tego poradnika zajęło mi, aż dwie godziny mam nadzieję, że Wam się przyda i docenicie moją pracę ;)

Edytowane przez BigMac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Skreedi

Czyli, jeśli zaktualizowałem telefon do ICS'a to nie mam szans na odblokowanie Bootloadera z możliwością przywrócenia? Nie można jakoś wrócić do oficjalnego 2.3? Jeśli się nie da to czy przynajmniej jest szansa, że w przyszłości ktoś opracuje (może ktoś w tej chwili pracuje nad tym?) metodę odblokowania bootloadera z możliwością powrotu do stanu gwarancyjnego?

Edytowane przez Skreedi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za poradnik, ale mam kilka pytań:

1. Skorzystałem z oficjalnej aktualizacji do ICS i chcę zrobić tylko roota żeby wywalić niepotrzebne rzeczy, z poradnika wynika że wystarczy dojść do punktu ,,Masz Już RooTa", dobrze rozumiem?

2. W którym momencie tracę gwarancje skoro HTC-DEV to "legalna metoda"?

3. Czy roota zrobionego dzięki temu poradnikowi można cofnąć?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BigMac
    Czyli, jeśli zaktualizowałem telefon do ICS'a to nie mam szans na odblokowanie Bootloadera z możliwością przywrócenia? Nie można jakoś wrócić do oficjalnego 2.3? Jeśli się nie da to czy przynajmniej jest szansa, że w przyszłości ktoś opracuje (może ktoś w tej chwili pracuje nad tym?) metodę odblokowania bootloadera z możliwością powrotu do stanu gwarancyjnego?

Ta operacja polega na odblokowaniu BootLoadera za pomocą HTCdev więc jak na razie niema szans na na powrót do Gwarancji :)

Ale jest jedna dobra wiadomość trwają pracę nad tym by ominąć HTCdev tak jak w przypadku Sensation

Dzięki za poradnik, ale mam kilka pytań:

1. Skorzystałem z oficjalnej aktualizacji do ICS i chcę zrobić tylko roota żeby wywalić niepotrzebne rzeczy, z poradnika wynika że wystarczy dojść do punktu ,,Masz Już RooTa", dobrze rozumiem?

2. W którym momencie tracę gwarancje skoro HTC-DEV to "legalna metoda"?

3. Czy roota zrobionego dzięki temu poradnikowi można cofnąć?

Pozdro

Żeby zrobić Roota musisz odblokować telefon przez HTCdev więc Gwarancję tracisz na samym początku :)

Czekajmy z cierpliwością na metodę obchodzącą HTCdev (wydaje mi się, że to kwestia paru tygodni )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Skreedi

Dobrze, że pracują, oby długo im to nie zajęło...

Swoją drogą to skąd nasz info, że pracują? Można gdzieś sprawdzić postęp prac lub ostatnie wiadomości od developerów?

Znalazłem twoje posty na XDA i już wiem skąd masz info... a:P Sam się próbowałem czegoś dowiedzieć na supporcie unlimited.io ale offtop i "nie wiedzą" czy pracują nad tym.

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Skreedi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Krok drugi:

Wchodzimy w USTAWIENIA/ZASILANIE/I ODZNACZAMY:Szybkie Uruchamianie. Wyłączamy nasz telefon i w tym samym momencie wciskamy klawisz Vol- i Power.Powinno pokazać nam się takie okno Zdjęcie

wybieramy opcję fastboot i zatwierdzamy przyciskiem Power. Podłączamy telefon do USB, otwieramy wiersz poleceń Start/Wyszukaj program i pliki (wpisujemy CMD)/Otwieramy program i robimy tak: Recovery Fastboot - YouTube

Zrobiłem tak jak na filmiku i niestety nie chce się zrotować - stoi w miejscu przesyłania pliku recovery - poradzicie coś na to ??

post-131079-14255708116864_thumb.jpg

post-131079-14255708117052_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zippi

Uszkodzony plik recovery? Spróbuj jeszcze raz pobrać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Skreedi

5 dni bez roota i zmiany romu to za długo, nie wytrzymam dłużej i skorzystam z twojego poradnika. Dam znać jak mi poszło później :)

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Uszkodzony plik recovery? Spróbuj jeszcze raz pobrać.

Niestety próbowałem 20 razy i dalej to samo czyli trwa wgrywanie pliku recovery i .... CMD stoi w miejscu jak na foto wyżej, nawet znalazłem inny plik recovery i dalej nie poszło co to może być bo już białej gorączki dostaje, kilka dni prób i nic nie skutkuje, odblokowanie na stronie htc poszło bez problemu i stanąłem przy cwm - może ktoś zna sposób jak w inny sposób go zrotować ?

OK system postawiłem od początku i wgrałem wszystkie sterowniki i poszło - mam roota :) teraz s-off i znowu ZONK pojawia się :

Starting up......

Connecting to device...

Searching device.....

Found device.....

Secondary backup FAILED at beginning!!

Press ENTER to exit.....

ręce opadają ... co teraz ?

Edytowane przez petu666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Skreedi

Mam ten sam problem petu666, za każdym razem wywala mi ten błąd z tym backupem...

---------- Post dołączono o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Ok, problem rozwiązany - petu, wejdź tutaj i zacznij od punktu D (D_hboot 1.53.0007 s-off). U mnie działa dobrze, problem teraz tylko z tym wire trickiem i czasem... ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi