Skocz do zawartości
omega55

Informacje głosowe przy obsługiwaniu telefonu - jak to wyłączyć ?

Rekomendowane odpowiedzi

omega55

Założyłam nowy wątek, bo nie znalazłam odpowiedzi na pytanie. Być może nie wiem jak szukać, bo nie wiem co to za funkcja, z czym jest związana.

Otóż przy edycji ekranu, przy wchodzeniu i wychodzeniu w folderów, itd, telefon gada, np. "strona edycji ekranu startowego otwarta", "obszar roboczy 1z3", "katalog jest otwarty"...

Nie wiem co to jest, bo obsługę głosową telefonu mam wyłączoną, w s-voice ikonka mówienia jest nieaktywna. O co tu chodzi ?

Otwierałam menedżer urządzeń w poszukiwaniu aktywnych aplikacji, ale niczego tam nie ma.

Jakie ustawienia są odpowiedzialne za te informacje głosowe ? Jak je wyłączyć ? Proszę, pomóżcie mi. W instrukcji tez niczego nie znalazłam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak w innym wątku Ci odpisałem masz włączony tryb samochodowy, albo masz włączoną funkcje TalkBack. Dostępność -> TalkBack. Tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
omega55

Obie funkcje mam wylaczone...

EDIT :

Zagadka nie została przeze mnie rozwiązana, bo w dalszym ciągu nie bardzo wiem, gdzie leżał problem.

Póki co, kłopotliwe komunikaty nie działają.

Odinstalowałam SVOX'a, zainstalowałam jeszcze raz dokonując identycznych ustawień i jest dobrze.

Może to błąd aplikacji powodował aktywowanie trybu samochodowego mimo jego wyłączenia ? - albo tego "talkback" ?

Edytowane przez omega55

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
omega55

Znalazłam rozwiązanie i powód problemu.

Otóż informacje głosowe (głosowy przewodnik po menu) uruchamia sie wtedy, kiedy w "dostępności" włączane są jakieś usługi.

Talkback w ogóle wyłączyłam i nic to nie daje. Wystarczy coś zainstalować i włączyć dostępność, by włączyły sie te komunikaty.

Miałam zainstalowaną aplikację NoLED. Po odinstalowaniu wszystko jest jak najbardziej OK. Zainstalowałam iLED i problem niestety wrócił.

teraz nie wiem, czy w ogóle da sie włączyć jakąkolwiek aplikację jako "dostępną" w usługach, żeby problem znowu sie pojawił, czy tylko te aplikacje do notyfikacji nieodebranych połączeń, czy smsów powodują błędy.

Byłabym wdzięczna, gdybyście sprawdzili i napisali, czy macie włączone jakiekolwiek usługi w dostępności, a problem nie występuje (lub występuje).

Nawiasem mówiąc, szkoda, że nie da sie ustawić tej wbudowanej diody LED. Fajnie by było, gdyby świeciła inaczej dla smsów i nieodebranych połączeń... Wtedy nie byłoby potrzeby instalowania czegoś takiego jak NoLED...

Nadmieniam, iż te informacje głosowe uruchamiane przez usługi dostępne (inne niż TalkBack) są bardziej okrojone niż przy aktywnej TalkBack.

Dla przykładu - edycja pulpitu, albo wejście i wyjście do folderów w menu jest sygnalizowane informacjami głosowymi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
berr64
Znalazłam rozwiązanie i powód problemu.

Otóż informacje głosowe (głosowy przewodnik po menu) uruchamia sie wtedy, kiedy w "dostępności" włączane są jakieś usługi.

Talkback w ogóle wyłączyłam i nic to nie daje. Wystarczy coś zainstalować i włączyć dostępność, by włączyły sie te komunikaty.

Miałam zainstalowaną aplikację NoLED. Po odinstalowaniu wszystko jest jak najbardziej OK. Zainstalowałam iLED i problem niestety wrócił.

teraz nie wiem, czy w ogóle da sie włączyć jakąkolwiek aplikację jako "dostępną" w usługach, żeby problem znowu sie pojawił, czy tylko te aplikacje do notyfikacji nieodebranych połączeń, czy smsów powodują błędy.

Byłabym wdzięczna, gdybyście sprawdzili i napisali, czy macie włączone jakiekolwiek usługi w dostępności, a problem nie występuje (lub występuje).

Nawiasem mówiąc, szkoda, że nie da sie ustawić tej wbudowanej diody LED. Fajnie by było, gdyby świeciła inaczej dla smsów i nieodebranych połączeń... Wtedy nie byłoby potrzeby instalowania czegoś takiego jak NoLED...

Nadmieniam, iż te informacje głosowe uruchamiane przez usługi dostępne (inne niż TalkBack) są bardziej okrojone niż przy aktywnej TalkBack.

Dla przykładu - edycja pulpitu, albo wejście i wyjście do folderów w menu jest sygnalizowane informacjami głosowymi...

U mnie jest dokladnie to samo. Tez nie wiem jak sie tego pozbyć.

Wysłane z mojego GT-I9300

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ash

Niestety nic z tym raczej nie da się zrobić... Nawet zamrożenie TalkBack nie pomaga... Dalej gada. Jedyne co zauważyłam to to że gada kiedy włączony jest internet. Jak telefon jest nie włączony do sieci to nie gada...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
damcyk

Ja tak samo to przerabiałem to jest wina ICS przewaliłem xda ludzie maja z tym problem od grudnia i do tej pory nic nie wymyślili

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Vayada

Ja też to miałem w SGS3. Okazało się, że przyczyną była aplikacja IPhone Notifications. Zmieniłem ją na inną i kłopot z głowy. Ale przy okazji obejrzałem FAQs do tej aplikacji i tam był podany sposób aby usunąć te informacje głosowe. Podaję poniżej, choć mnie nie pomógł.

1, Wejść w Ustawienia - Dostępność - Talkback ON

2. W Talkback kliknąć na Ustawienia (na dole ekranu) i odhaczyć wszystkie zaznaczone opcje.

3. Wyłączyć Talkback (OFF)

4. Ponownie wejść w Ustawienia, a następnie w Menedżera Aplikacji. Kliknąć na Wszystkie (u góry ekranu) i wyłączyć Google TTS oraz Samsung TTS.

Spróbujcie. Może się uda. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kys

a ja mam pytanie trochę z innej beczki, czy Wam również po aktualizacji do JellyBean zniknął guzik od trybu samochodowego z podręcznego paska w górnej części ekranu?

BTW zginęła też ikona (skrót) od udostępniania internetu, a jak udało mi się tą funkcję odnaleźć w menu ustawień, to pomimo włączenia i poprawnego skonfigurowania net nie hula :|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Linka
Ja też to miałem w SGS3. Okazało się, że przyczyną była aplikacja IPhone Notifications. Zmieniłem ją na inną i kłopot z głowy. Ale przy okazji obejrzałem FAQs do tej aplikacji i tam był podany sposób aby usunąć te informacje głosowe. Podaję poniżej, choć mnie nie pomógł.

1, Wejść w Ustawienia - Dostępność - Talkback ON

2. W Talkback kliknąć na Ustawienia (na dole ekranu) i odhaczyć wszystkie zaznaczone opcje.

3. Wyłączyć Talkback (OFF)

4. Ponownie wejść w Ustawienia, a następnie w Menedżera Aplikacji. Kliknąć na Wszystkie (u góry ekranu) i wyłączyć Google TTS oraz Samsung TTS.

Spróbujcie. Może się uda. Powodzenia.

Zarejestrowałam się na forum specjalnie po to, aby podziękować Panu za te wskazówki ;)

Na początku w Menedżerze Aplikacji wyłączyłam Talkback, ale zaczęło mi gadać googlem. Dzięki pańskiej informacji wyłączyłam też syntezator googla i samsunga. I działa :)

Być może Panu nie działało dlatego, że wyłączył Pan Talkbacka tylko w ustawieniach dostępności, a nie również w menedżerze aplikacji.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi