Skocz do zawartości
omega55

Informacje głosowe przy obsługiwaniu telefonu - jak to wyłączyć ?

Rekomendowane odpowiedzi

CCD
Zarejestrowałam się na forum specjalnie po to, aby podziękować Panu za te wskazówki ;)

Na początku w Menedżerze Aplikacji wyłączyłam Talkback, ale zaczęło mi gadać googlem. Dzięki pańskiej informacji wyłączyłam też syntezator googla i samsunga. I działa :)

Być może Panu nie działało dlatego, że wyłączył Pan Talkbacka tylko w ustawieniach dostępności, a nie również w menedżerze aplikacji.

Pozdrawiam

Jak udało Ci się wejść do TalkBack, bo ja przy włączonym TalkBack nie mogę (lub nie potrafię) przesunąć ekranu niżej, aby do w/w funkcji się dostać.

Uff.. udało mi się rozwiązać ten problem.

Zamieszczam tłumaczenie z anglojęzycznego forum, może się komuś przyda:

Istnieje opcja dostępności na Samsung Galaxy S III, który odczytuje z powrotem wszystko, co wybrać w telefonie i jeśli jest włączona, zmienia sposób poruszania się telefonu. To może być frustrujące, jeśli nie pamiętasz, jak to ustawienie zostało włączone. Oto instrukcje dotyczące wyłączania tej funkcji.

Po pierwsze, jeśli menu są trudne w nawigacji, o to sztuczka. Aby wybrać coś należy dwukrotnie dotknąć tego, co chcesz, aby wybrać. Ponadto, aby przewinąć menu telefonu należy użyć dwóch nieznacznie oddzielonych palców naraz do przewijania w górę lub w dół.

Dzięki tej wiedzy będzie Ci łatwiej dostać się do tego ustawienia:

Z poziomu ekranu głównego wybierz "Aplikacje"

Przewiń, aby wybrać "Ustawienia"

Przewiń w dół i wybierz "Dostępność"

Przejść całą drogę na dół listy i wybierz "Talk back"

Przełączyć to ustawienie do pozycji "off"

Edytowane przez CCD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam to samo odinstalowaałem Samsung tts ale nie mam takiego programu jak gogle tts talk back mam wyłączony

[Dodano: 11.06.2015 - 19:30]

Zarejestrowałam się na forum specjalnie po to, aby podziękować Panu za te wskazówki ;)
Na początku w Menedżerze Aplikacji wyłączyłam Talkback, ale zaczęło mi gadać googlem. Dzięki pańskiej informacji wyłączyłam też syntezator googla i samsunga. I działa :)
Być może Panu nie działało dlatego, że wyłączył Pan Talkbacka tylko w ustawieniach dostępności, a nie również w menedżerze aplikacji.
Pozdrawiam

Jak udało Ci się wejść do TalkBack, bo ja przy włączonym TalkBack nie mogę (lub nie potrafię) przesunąć ekranu niżej, aby do w/w funkcji się dostać.

Uff.. udało mi się rozwiązać ten problem.

Zamieszczam tłumaczenie z anglojęzycznego forum, może się komuś przyda:

Istnieje opcja dostępności na Samsung Galaxy S III, który odczytuje z powrotem wszystko, co wybrać w telefonie i jeśli jest włączona, zmienia sposób poruszania się telefonu. To może być frustrujące, jeśli nie pamiętasz, jak to ustawienie zostało włączone. Oto instrukcje dotyczące wyłączania tej funkcji.

Po pierwsze, jeśli menu są trudne w nawigacji, o to sztuczka. Aby wybrać coś należy dwukrotnie dotknąć tego, co chcesz, aby wybrać. Ponadto, aby przewinąć menu telefonu należy użyć dwóch nieznacznie oddzielonych palców naraz do przewijania w górę lub w dół.

Dzięki tej wiedzy będzie Ci łatwiej dostać się do tego ustawienia:

Z poziomu ekranu głównego wybierz "Aplikacje"
Przewiń, aby wybrać "Ustawienia"
Przewiń w dół i wybierz "Dostępność"
Przejść całą drogę na dół listy i wybierz "Talk back"
Przełączyć to ustawienie do pozycji "off"

to nie działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak sie składa że miałem dzisiaj ten sam problem i daję nowe rozwiązanie. Ustawienia> Dostępność> pozycja Usługi. Wyłączyć wszystkie włączone i nastanie błoga cisza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi