Skocz do zawartości
Deragon

[S6500/D SGM2] Kernel dla stock ROMu 1,1 GHz + BLN

Rekomendowane odpowiedzi

Deragon

squadzone, zakupił sobie Miniacza 2 więc tylko czekać na custom ROMy ;)

A tym czasem już zrobił kernel 1,1 GHz dla naszego miniacza.

UWAGA!! WGRYWAJĄC JAKIEKOLWIEK MODYFIKACJE MOŻESZ USZKODZIĆ TELEFON I ZAMIENIĆ GO W CEGŁĘ. TĘ OPERACJĘ DOKONUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!

Kernel ten nie działa na sofcie z grudnia 2012! Nie radzę próbować.

Żeby wgrać kernel potrzebne jest CWM oraz ROOT. Znajdziecie je tutaj:

[url]http://forum.android.com.pl/f78/tutorial-root-dla-samsung-galaxy-mini-2-gt-s6500-185873/[/url]

Kernel:

http://www43.zippyshare.com/v/24843785/file.html

Instrukcja:

1. Wyłącz telefon.

2. Uruchom telefon do trybu recovery (vol+ + vol- + home + power)

3. W recovery poruszasz się przyciskmi głośności, a akceptujesz home.

4. Wybierz install update from sd card.

5. Wybierz chose zip. from sd card.

6. Wybierz pobrany plik, a potem yes.

7. Wybierz reboot system now.

Aktywacja BLN dla Stockowego Romu:

http://www62.zippyshare.com/v/95476641/file.html

Instrukcja:

1. Wyłącz telefon.

2. Uruchom telefon do trybu recovery (vol+ + vol- + home + power)

3. W recovery poruszasz się przyciskmi głośności, a akceptujesz home.

4. Wybierz install update from sd card.

5. Wybierz chose zip. from sd card.

6. Wybierz pobrany plik, a potem yes.

7. Wybierz reboot system now.

Teraz wystarczy już wgrać jakiś program z Google Play do zarządzania procesorem i można już sobie regulować i podkręcać.

Ja osobiście używam SetCPU. U mnie wygląda to tak:

Min: 122

Max: 1126

smartass

noop

Oczywiście to są tylko moje ustawienia. Polecam przeczytać ten temat: http://forum.android.com.pl/f34/setcpu-dyskusja-oga-lna-46534/

Oryginalna treść instrukcji:

I opened this thread, because now Im using Jena (GT-S6500) not Lilg (GT-S5570) again, so i can started to build cwm and OC kernel

================================================== =============

ClockWorkMod 5.0.2.8

Download here > clockworkmod-jena.5.2.0.8.tar.md5

How to flash CWM :

Run Odin3

put clockworkmod-jena.5.2.0.8.tar.md5 to PDA column

Click Start

Wait until finish, and reboot

You can use CWM without need to ROOT,

if you want to ROOT your device see below...

What working :

*Everything

You will see the triangle Warning Logo, and thats not a problem, because our device have custom bin counter, and will increase if we flash using Odin and use Custom Binary, so Deal with it, Lol...

How to Root :

Download > http://downloads.noshufou.netdna-cdn...arm-signed.zip

Flash Via CWM-jena

Universal OverClocked kernel upto 1.1Ghz (For Stock Rom)

Download > update-jenaboot1.1.zip

Flash Via CWM-jena

This kernel are include 15 governor, and 5 Ioscheduler also Swap support

Use CPU control 3rd party app from market to control this..

My device run stable with Performance governor and Sio Ioscheduler with OC 1.12 GHz

see http://db.tt/j9EEXJPe

Enable BLN for Stock Rom

Download > update-BLN-jena.zip

Flash via CWM-jena

Need to flash Kernel above before flash this file..

Use BLN app from market to control.

Universal auto Install Root, Busybox, Enable BLN , Init.d support, Swap support and OC kernel upto 1.1Ghz

Download > update-custom-kernel-jena.zip

Flash via CWM-jena

No need to flash other if you choose this file, all is included..

Use BLN app and CPU control app from market..

NEVER ASK ETAs FOR CUSTOM ROM OR OTHER

DO WITH YOUR OWN RISK

I WILL NOT GIVE PERMISSION FOR USE THIS TO OTHER CUSTOM..

Until source code release..

Please do not Spam this thread, or Dont be a Troll, or i leaving again, thanks..tongue.gif

All source code will be at my github if ready, and if i have good connection, so for now, be patient and NEVER SPAM MY PMtongue.gif

HAVE A SMARTPHONE

BE SMART USER

Źródło:

[url="http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1768622"][DEV][CWM&KERNEL][ROOT][bLN][bUSYBOX]Galaxy Mini 2 aka Jena (GT-S6500) - xda-developers[/url]

część postu usunięta ze względu na osnośnik

Edytowane przez Deragon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    D2mian

Jak z wydajnością po OC oraz jak z baterią? Możesz podać wyniki z benchmarków oraz napisz ile bateria trzyma po OC a ile przed.

Pozdrawiam Damian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Deragon

Jeśli chodzi o wydajność, ustawiłem na maksymalną wartość, czyli 1126MHz i telefon chodzi sprawnie, żadnych błędów, FC, przycinek czy samoczynnych rebootów. Co zauważyłem? Telefon dostał "kopa", wcześniej minimalnie miał takie ścinki np. przy szybkim wychodzeniu z aplikacji do launchera, animacja była wtedy spowolniona i przycinała się - minimalnie, ale jednak. Teraz? Teraz chodzi tak jak powinno.

Gry.. Akurat nie gram w gry na telefonie. Wcześniej przed OC grałem w Angry Birds zwykłe i Space i jedynie w Space były tam lekkie przycinki czasami (na dniach sprawdzę tutaj po OC). W PES 12 nie było problemów i nadal ich nie ma, tą grę jedynie na razie sprawdziłem. GTA 3 chodziło płynnie i tylko jak w przypadku Angry birds były czasami przycinki (również na dniach sprawdzę po OC).

Więc jeśli chodzi o gry to na razie zbytnio nie testowałem - nie miałem czasu.

Bateria? Trzyma dłużej. Ale sądzę, że jest to związane z używaniem SetCPU, w którym mam ustawione smartass oraz 122-1126MHz. Wcześniej przed OC nie używałem żadnego programu do CPU i chodziło na swoim przeznaczonym życiu. Ten kernel pozwala na używanie wielu ustawień, w oryginalnym zaledwie parę było, które nie odpowiadały moim oczekiwaniom (albo max MHz, albo przeskakiwanie z poziomów MHz "rwiąc" płynnością).

Wcześniej bateria nie wytrzymywała 1,5 dnia. Teraz już widzę, że 2 dni powinny być spokojnie.

Wczoraj o 17:15 odłączyłem od ładowarki - 99%

01:00 - 70% - 3 godziny przeglądania internetu na Operze mobile przez WiFi + instalowanie z 10 apek i testowanie ich + z 10 min. gry w PES 12

10:00 - 55% - od tamtego czasu 30 min. Opery mobile + Tapatalk

14:10 - 45% - od tamtego czasu parę wybudzeń do launchera

Przez cały czas włączone w tle jest GG, 3G watch dog, pogoda odświeżana co 15min. oraz ciągle włączone WiFi.

Jak dla mnie pozytywna zmiana.

Antutu:

Niestety gdzieś zapodziały mi się wcześniejsze wyniki z antutu i jedynie pamiętam, że wyniki były w okolicy 22xx pkt. - ale przyznam szczerze, że nie pamiętam.

Teraz po OC wyniki wyglądają tak:

sc20120715135232.png

____

Do goszki, sprzeciwiać się nie będę. ;)

Edytowane przez KuChar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Testowalem gry, na ktorych byly dostrzegalne lekkie scinki, a mianowicie GTA III, F18 CARRIER LANDING. Teraz chodza plynnie. Mam zegar z taktowaniem 1GHz.

Co do baterii to tez zauwazylem polepszenie, bo po calym dniu bardzo intensywnego uzytkowania(polaczenia, wifi, 3g, gry, instalowania roznych rzeczy) procent baterii spadl o 40%, gdzie normalnie juz bym podlaczyl telefon do ladowania.

Warto wgrac ten kernel.

Jedyna uwaga jest taka, ze na niektorych s6500d nie dziala root od squadzone dlatego zalecam wgranie od lg g2x, ktory dziala a potem dopiero flashowac kernel i inne dodatki. Link podam jak wejde na komputer.

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

EDIT:

Wstawiam wspomniany przeze mnie link:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1255214

Edytowane przez marek_ziomek
    dodanie linku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wojtus

Niestety ja od siebie mogę napisać , że jak na razie nie mam pozytywnych doświadczeń z tym kernelem. Prawie po kilkunastu sekundach od uruchomienia fona "blue screen" oraz restart. I tak non stop . Nie miałem nawet czasu aby ściągnąć i zainstalować SetCPU nie mówiąc już o czasie potrzebnym na ustawienia. Być może przyczyną tego jest fakt , że kernel wgrałem z tej paczki od squadzone , która zawierała w sobie wszystko w jednym pliku , czyli "Universal auto Install Root, Busybox, Enable BLN , Init.d support, Swap support and OC kernel upto 1.1Ghz" . Jak na razie odpuszczam OC , ale pewnie znając siebie do tematu wrócę :-) tylko to już na pewno będzie sam kernel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wojtus zainstaluj pierw root z linku ktory podrzucilem wyzej a potem kernel od squadzone. W paczce jest blad z rootem. Ja mialen identyczna sytuacje do Twojej. Po wgraniu roota od lg g2x, a potem kernela juz wszystko dziala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Deragon

Papa ciasto. Nie pisz tak ogólnikowo. To co jest w moim pierwszym poście, a zarazem w tutku - działa i jest to potwierdzone nie tylko przeze mnie. Tej całej paczki własnie dlatego nie dodawałem, bo są z nią problemy. Polecam wgrać CWM i ROOT z tego postu: http://forum.android.com.pl/f78/tutorial-root-dla-samsung-galaxy-mini-2-gt-s6500-185873/#post1622355

A później wgrywać kernel tak jak tutaj opisałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kernel wgrany :) OC za pomocą Antutu cpu master do 1.1 Ghz, działa bardzo stabilnie i szybko. Póki co instaluje wszystkie apki jakie miałem (wgarłem czysty nie brandowany soft, potem cwm + root (root poprzez paczkę zip) kernel, i BLN). Tylko w sumie też pytanie, co to jest BLN ? A no i zauważyłem że po wykonaniu tych wszystkich czynności, podczas uruchamiania telefonu, gdy widnieje napis samsung, wyświetlany jest na zółtym tle w kształcie trójkąta czarny wykrzyknik rozumiem że to oznacza moją ingerencję w soft ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trojkat oznacza zmodyfikowanie oprogramowania. Jak sie wejdzie do trybu download to tam masz tez licznik modyfikacji.

BLN to nic innego jak wykorzystaniee klawiszy dotykowych jako dioda led informujaca o zdarzeniach(sms, polaczenia, itp)-wymagana aplikacja z marketu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumie że nie wymyślono jeszcze sposobu na zresetowanie tego licznika ;) ? Podejrzewam że mógłby być problem podczas jakiejś naprawy gwarancyjnej ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi