Skocz do zawartości
Moander

HTC EVO 3D - Konwersja Filmów w 3D SBS dla standardu EVO 3D - [ Tutorial ]

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec tak jak obiecałem. Tutorial dla EVO 3D, jak skonwertować Filmy 3D w technologi SBS na format EVO 3D

To bardzo proste. Potrzebujemy:

- Program do konwersji Video. Darmowy Handbrake w zupełności wystarczy.

- Film w Formacie 3D SBS.

- Evo 3D

- Trochę wolnego czasu.

Jak już wzesniej wspomnialem, Nie jest to trudna rzecz. Zakładając że posiadamy film 3D i zainstalowany już program HandBrake odpalamy go.

post-79792-1425570811583_thumb.png

Na zdjęciu powyżej mamy główne okno programu. Żółtymi paskami zaznaczyłem najważniejsze opcje.

1. Z menu DEVICES wybieramy opcję ANDROID HIGH

2. Po załadowaniu filmu do konwersji w zakładce Pictures w sekcji Size wszystko ustawiamy tak jak na zdjęciu, czyli odznaczamy opcję Aspect ratio i wpisujemy parametry rozdzielczości 960 x 540. Anamorphic None.

3. Output Settings MP4 File. To bardzo ważne aby formatem wyjściowym był MP4.

4. Dalej sekcja Video filters i Video można zostawić tak jak jest. Nie są to najlepsze ustawienia ale dają bardzo dobrą jakość. taki film zajmuje około 1,5GB daleko mu do 4GB Avatara ale jak już ktoś chce moze podnieść Bitrate filmu i ogolne parametry odpowiedzialne za jakość. Jednak Film nie może zajmować wiecej niz 4GB.

post-79792-14255708116466_thumb.png

5. Na drugim zdjęciu w sekcji Advance najważniejsza jest sekcja skryptów. Musimy dodać odpowiedni skrypt aby nasz telefon poprawnie rozpoznał film jako 3D.

Dodajemy skrypt

:frame-packing=3
    (w taki sam sposób jak skrypty widoczne w tabeli) bedzie to wygladac tak:
    weightp=0:cabac=0:frame-packing=3

6. Klikamy start i czekamy na zakończenie konwersji.

W ten sposób stworzyliśmy dedykowany dla EVO film w 3D. Bedzie automatycznie odpalany w Playerach jako 3D włacznie z galerią w której także bedzie widniał w folderze "Filmy 3D"

Polecam używać odtwarzacza MX Player + arm7 codecs :) Nie ma żadnych problemów z odtwarzaniem. Jeśli film w MX player nie właczy się poprawnie, wystarczy przestawić opcje odtwarzania w programie na HW

Inne odtwarzacze Video też powinny czytać te formaty (wszystkie odtwarzacze które odtwarzają tez oryginalne filmy nagrane przez EVO.

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm..zrobilem jak nalezy i poprzez odtwarzacz systemowy nie odtwarza mi a w mx player nie ma 3D...sa dwa obrazy obok siebie....:facepalm:

gdy przelacze na H/W to nie mozna odtworzyc poprawnie pliku..jakas rada?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie według opisu wszystko działa. Gdzieś masz błąd.

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie jeśli chodzi o odtwarzacz polecam moboPlayer ( są dwa o tej samej nazwie, ja mam na myśli ten od mobo team ). U mnie sprawuje się nieźle, trochę jak vlc na PC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przerobilem po raz kolejny i to samo ....moze zle wpisuje ten skrypt....jak on ma dokladnie wygladac to skopiuje i wkleje do tego okna...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

skrypt ma wygladac tak samo jak wrzucilem w ramke. Ma być dodany bez spacji ani niczego.

:weightp=0:cabac=0:frame-packing=3

to skrypt odpowiedzialny własnie za 3d. dalej moze masz źle ustawioen opcje konwersji? natywna rozdielczos telefonu i najlepiej wybrac z opcji Android High. Jesli ten preset ci nie działa, spróbuj skonwertowac z DEFAULTowych ustawien proramu. Piszcie czy działa wam ten sposób i czy filmy sa poprawnie rozpoznawane przez EVO 3d jako filmy 3d w galerii. teoretycznie kazdy odtwarzacz z opcją dekodowania HW powinien odpalic taki film. Ja poleciłem MX player bo jest najszybszy, darmowy i posiada najwiecej funkcji. Taki 99% All Player z PC :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wszystko mialem ok procz skryptu..

zrobilem wszystko jak nalezy....tak jak na obrazkach i skrypt tez jak podales..i klapa...

gdy w mx player wlaczam film i daje dekoder H/W to wlacza sie film na sekunde po czym staje i napis...NIE MOZNA WLACZYC FILMU UZYWAJAC H/W DEKODER...

A systemowy player z galerii nie widzi mi tego filmu....

a film na bank w 3D ..

John.Carter.2012.3D.1080p.Half.SBS.BluRay.x264.DTS-ELiTE

ok...nie wiem juz sam bo probowalem na kazdy sposob i tym tutkiem u mnie evo nie widzi filmu w 3D...

Edytowane przez jareksol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy to jakaś różnica, jeśli film jest otagowany Half SBS a samo SBS?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy to jakaś różnica, jeśli film jest otagowany Half SBS a samo SBS?

a wlasnie...tego nie zauwazylem kolego...moze dlatego mi nie trybi to...ktos sie wypowie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Różnica chyba jest. Ściągnąłem Thor'a w wersji SBS i po 2,5 godzinach czekania śmiga jak marzenie. Nieoficjalnie odeślę zainteresowanych na TPB, tam jest user

Sick Flix

wrzucający gotowe filmy na Evo - skonwertowane, w rozmiarze poniżej 4 GB więc jeśli posiadacie oryginał w pełnej rozdzielczości to proszę się częstować :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi