Skocz do zawartości
_ShAdOw_

Czy wbudowana nawigacja w arc s jest płatna? Czy pobiera jakieś opłaty za przesył danych?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam pytanko, czy wbudowana nawigacja Sony Ericssona w androidzie jest płatna? Transfer danych mam wyłączony ale gdy uruchomię nawigację GPS sam się włącza i w kilka sekund podaje mi dokładne położenie, mapy są tak jakby zamazane, wczytują się dopiero po chwili, czy to oznacza, że mapy są pobierane przez sieć i jest to płatne?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To mapy Google ;-)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawigacja od SE?;/

Jeśli chodzi o Google Maps (Mapy) to aplikacja pobiera wszystko przez sieć. Także, jeśli nie masz pakietu danych w abonamencie/karcie to ostrożnie. Wcześniej można było zapisać sobie wycinki danego obszaru na karcie - ostatnia aktualizacja to niestety popsuła. W najnowszej wersji na terenie Polski nie da się zapisać mapy offline na kartę. Tak czy inaczej do obliczania trasy w trakcie nawigacji i tak potrzeba było i nadal potrzeba internetu.

Jeśli chodzi o Wisepilot (który występuje w niebrandowanych Xperiach)) to również jest online.

Żadna z tych aplikacji nie pochodzi jednak od SE. Mapy są od Googla, Wisepilot od Appello.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli to wszystko jest płatne? Nawet jeśli transfer danych mam wyłączony? Jaką to opłatę pobiera? (zwykły Orange na kartę)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli masz transfer danych wyłączony to nic nie płacisz bo nie będziesz mógł korzystać z aplikacji.

Online oznacza, że musi być internet aby aplikacja mogła działać.

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest dziwne, bo transfer danych mam wyłączony. Ale mimo to nawigacja wczytuje mapy dopiero po paru sekundach przy włączonym GPS i wszystko działa! (Chodzi mi o nawigacje google'a, ta co byla oficjalnie wgrana w android na brandzie orange)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapewne mogłeś mieć kiedyś włączone wifi. Mapy działają zawsze w tle i buforują lokalizację w której się znajdujesz. Wystarczy że pojedziesz kilkanaście km od swojej obecnej lokalizacji i mapy już się nie wczytają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz rację wszystko sprawdziłem i mapy zapisują się tylko koło mojego terenu, czyli wtedy gdy mam włączony sam gps bez niczego to nic nie płacę?

Twój post też mnie zmylił: "Wcześniej można było zapisać sobie wycinki danego obszaru na karcie - ostatnia aktualizacja to niestety popsuła. W najnowszej wersji na terenie Polski nie da się zapisać mapy offline na kartę."

Czyli jednak można zapisać jakiś wycinek mapy. A teraz inna sprawa. Czy są jakieś bezpłatne, pracujące w trybie offline nawigacje na androida które będą korzystać z samego GPS bez potrzeby uruchamiania WiFi czy transferu danych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W starszej wersji można było zapisać wycinek mapy o promieniu 16 km. Takich wyników można było zapisać 10.

W nowej wersji map ta funkcja również istnieje ale nie działa póki co na terenie polski. Czyli nie można zapisać żadnego wycinka na terenie naszego kraju (z wyjątkiem okolic Białegostoku - czemu akurat tego miasta nie wiem)

Możesz zapisywać sobie inne kawałki map np. Austrii. Wystarczy włączyć wifi, przejść na dany obszar, który chcemy zapisać i kliknąć odpowiednią opcję.

Wtedy możesz używać map na tym wycinku bez internetu. Wystarczy GPS.

Jeśli jednak będziesz chciał użyć funkcji nawigacji musisz mieć internet. Jest on potrzebny do obliczenia trasy.

Nawigacji offline bezpłatnej na androida nie ma. Mapom do tej funkcji najbliżej. Ale Google ma nas w d...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mar1us

Może stare ale jak to nie ma offline nawigacji jak jest przynajmniej kilka dobrych programów, choćby Sygic, MapaMap czy automapa Beta, póki co.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi