Skocz do zawartości
ichimaru

Czas ładowania baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten sam problem. Włączony telefon właściwie nie ładuje się wcale. Po 9 godzinach przybywa jedynie 20%. Wyłączony ładuje się do pełna około 11 godzin. Podłączając ładowarkę z Nokii E52 czas ładowania znacznie się skraca, wynosi około 3 godzin. Sprzedawca powiedział, że tak musi być bo wolniejsze ładowanie powoduje krótsze zużywanie się baterii i jest to specjalny zabieg producenta. Ma on racje czy dalej go męczyć o wymianę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    martin

Nie pamiętam dokładnie jaki powinien być czas ładowania baterii na oryginalnej ładowarce, ale podejrzewam, że powinien on wynosić 1,5-2h. Moja po prawie 2 latach nadaje się do wymiany, wiec nie jestem w stanie tego sprawdzić. Czas na ładowarce od nokii chyba jest poprawny, gdyż ma ona zapewne mniejszy prąd ładowania niż ładowarka motoroli. Z tego co gdzieś kiedyś czytałem i własnych doświadczeń mogę stwierdzić, że sprzedawca ma częściowo rację, wolniejsze ładowanie, tzn. mniejszym prądem wydłuża delikatnie czas działania na baterii. Gdyby wykorzystanie tego było celowym działaniem producenta, to mielibyśmy ładowarki np. 350mA a nie 850mA. Niemniej jednak ładowarka nie jest sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwnie podejrzana wydaje się ładowarka. Podłączyłem e52 do ładowania. 4 godziny i nic. Sprawdziłem więc jej parametry: 5V 550mA. Podłączyłem Milestona pod ładowarkę od e52 (5V, 1200mA), po dwóch godzinach była naładowana do pełna. Co o tym myślicie? Jaka powinna być moc dołączonej ładowarki? :oczy:

Edytowane przez vieslav

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    morock

Oryginalna ładowarka od MM2 ma napięcie 5,1V i prąd 850mA ale nigdy nie sprawdzałem w ile naładuje się moja bateria, dodam że przy normalnym użytkowaniu bateria trzyma 3 dni (dzwonienie, sms)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jest to samo - na fabrycznej ładowarce i wyłączonym telefonie od 50% do 100% ponad 4 godziny. Sprawdzę następnym razem na ładowarce z MM1, która mi została po skradzionej motce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, od wczoraj mam MM2 i też mam ten problem. Z ładowarki bardzo wolno się ładuj, tak wolno że podczas zabawy telefonem i ładowaniem, ładowanie nie nadąża... z USB jest znacznie lepiej. Ale wolałbym mieć sprawną ładowarkę. Jest na niej napisane 100-240V więc na gniazdka polskie się nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    morock

Na oryginalnej ładowarce motorola 5,1V i prąd 850mA ładowanie baterii trwa do 2,5h (u mnie od 8% do 100% ok 2h 15min):)

Jak zauważyłem to większość z Was ma problemy z ładowarką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używam ładowarki od mojego MP4 i ładuje 100% w ok. 2 godzin, a na starej ładowarce ok. 8-9 godzin. Po prostu fabryczna ładowarka do luftu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Miałem ten sam problem. Kupiłem MM2 i od pierwszego ładowania zaniepokoiło mnie to, że ładowała się po 6-7 godzin... Rozwiązałem ten problem używając starej od mojego MP4, która potem zepsuła się. Teraz używam przetwornicy z ładowarki od Nokii z jakimiś innymi pierdołami, kondensatorami, itp (1200mA) z tymi samymi napięciami (5V), podmieniłem tylko końcówki, podłączyłem wszystko jak należy i teraz wszystko jest świetnie. Przez niecałe 2 godziny naładuję się do pełna i jakby dłużej trzyma. Spróbuj zrobić samoróbę, znajdź jakąś przetwornice z ładowarki i resztą, czy z czegokolwiek innego, (Ważne, aby była oznaczona, że wyjściowa moc ma 5V, najlepiej 800-1200mA, inaczej albo spalisz telefon albo nie naładujesz go), weź końcówkę ze starej ładowarki od Motki, podłącz wszystko, przygotowałem tutaj prosty schemat:

post-183313-14255724227889_thumb.jpg

(Zapomniałem podpisać, ten prostokąt na środku, to ta ładowarka)

Pamiętaj o dobrym zaizolowaniu. Sam używam takiej ładowarki, jest trochę nieporęczna, ale milion razy lepsza niż fabryczne ładowarki od producentów.

Edytowane przez EmkarcinosPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi