Skocz do zawartości
robbo2k

Android już pobił Windows Mobile

Rekomendowane odpowiedzi

za #####

Miesięczny przyrost użytkowników systemu Google Android wynosi 25%. Obecnie ich liczba jest większa niż tych korzystających Windows Mobile. I wiele wskazuje na to, że następny w kolejce, RIM OS, będzie jego kolejną ofiarą - informuje serwis Android And Me.

Firma analityczna Admob zbadała liczbę użytkowników poszczególnych systemów mobilnych w oparciu o odsłony generowane na monitorowanych przez nią stronach, których liczba wynosi ponad 7 tys. Z przedstawionych danych wynika, ze dynamiczny przyrost użytkowników systemu Android pozwolił mu osiągnąć światowy udział na poziomie 5%.

Dla porównania Windows Mobile może się pochwalić udziałem wynoszącym około 4%, RIM, producent urządzeń BlackBerry - 7%, natomiast Symbian - 34%.

W przypadku Stanów Zjednoczonych dane te prezentują się następująco:

system od Google stanowi tam 9% całego rynku, Windows Mobile 6%, natomiast RIM OS - 14%. Ciekawie wyglądają również dane dla Wysp Brytyjskich, gdzie Symbian posiada 19% udział. Za nim znajduje się Android (z wynikiem 7%), RIM OS (5%) oraz Windows Mobile (1%).

Chociaż udział Androida na wszystkich trzech monitorowanych rynkach jest niemały, to wiele wskazuje na to, że lata świetności ma on wciąż przed sobą. Wszystko dlatego, że jeszcze w tym roku na rynku ma się pojawić co najmniej kilkanaście urządzeń pracujących pod kontrolą tego systemu operacyjnego.

Warto jednak zauważyć, że o ile Android może zagrozić wszystkim mniej popularnym systemom mobilnym, o tyle sam Apple ze swoim systemem dla iPhone'ów może spać spokojnie. Jego udział na żadnym z trzech rynków nie jest obecnie zagrożony i wynosi 47 (na świecie), 64 (w USA) oraz 68% (Wyspy Brytyjskie). (Q!)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli ktoś wypuści niedrogie i naprawdę designerskie urządzenie z Androidem, które może być trendy i wniesie coś nowego i jednocześnie zaskakującego - to mógby być hit na miarę iPhone'a.

Android to świetny, intuicyjny w obsłudze system. Brakuje mu tylko oprawy, która mogłaby przyciągnąć tłumy. Myślę, że nadejdzie taki dzień ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Powuyo

gepardek nie tak. Iphon zachwycał? ludzie brali bo operatorzy "dawali" była reklama, był marketing a sprzedaż rosła.

Wystarczy odpowiednio zareklamować np. Magica i bedzie działo sie to samo, po pewnym czasie co drugie dziecko w klasie bedzie miało iphona xD

oo, tak samo no. SE k550i - u mnie w klasie [18 osób] miało go pięc :D

Jednakze cieszy sie, że Andek zyskuje nowych zwolenników ;) Ja chwilowo zrezygnowałem z Androida ale myśle, że za jakiś czas powróce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W nawiązaniu do słów o reklamie Magica. Przykładowo w NL, Vodafone ostro reklamował HTC Magic. W pewnym momencie 1/3 bilbordów była z reklamami Vodafone-Magic. Teraz też jest sporo info ale nie tyle co w czasie wiosennej ofensywy. Akurat w tym czasie miałem wymienić telefon i dałem się namówić na Androida. Nie wiedząc prawie nic o nim wcześniej. Wybór doskonały. Reklama jest, więc i rzesza fanów się zwiększy. Coraz więcej fonów z Androidem ma być.

Pokonamy konkurencję a8)

Bedzie OK a:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rad-X

Chwila chwila. Gdzie w tym zestawieniu jest iphone? Na pewno jest w takiej ilosci ze zmiescil by sie w rankingu dlatego cos tu smierdzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Chwila chwila. Gdzie w tym zestawieniu jest iphone? Na pewno jest w takiej ilosci ze zmiescil by sie w rankingu dlatego cos tu smierdzi.

na pewno przeczytałeś całość?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rad-X

Dobra, nie przeczytalem dokladnie. Ale to "wywalenie z ciagu" nie bylo intuicyjne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x