Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

thedob

witam!

Kolejne pytanie mi przyszlo do glowy, moze ktos zna odpowiedz. Jak zmienic nazwe aplikacji?zainstalowalem sobie centsms,wrzucilem go na szybki pasek w touchwizzie ale nazwa jakos mi nie pasuje...widac cents...chce to zmienic. Probowalem zmienic nazwe w /data/app, nazwa zmieniona,widget zniknal z paska, po wrzuceniu go spowrotem nazwa ciagle taka sama.

Dodatkowo w opcjach odznaczona opcja pokazywania nazwy widgetu ponizej ikonki ale pomimo to ciagle jakis cent... Mi wyskakuje.

Jakies pomysly?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

zezol: Przeniosłem.

Edytowane przez zezol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Rozpakowujesz" aplikacje programem apktool. W pliku "AndroidManifest" podmieniasz nazwę. "Pakujesz" apktool, a następnie podpisujesz. Jeśli nie umiesz daj mi APK tej aplikacji, ja Ci to zrobię. Podaj też nazwę jaką chcesz mieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
thedob

Czyli mam rozumiec ze z poziomu telefonu nie idzie tego zrobic?troche szkoda ze tyle zachodu by zmienic nazwe...tak czy siak dzieki. Moze jak bede mial chwile przed kompem to sie pobawie

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czyli mam rozumiec ze z poziomu telefonu nie idzie tego zrobic?troche szkoda ze tyle zachodu by zmienic nazwe...tak czy siak dzieki. Moze jak bede mial chwile przed kompem to sie pobawie

Nie jestem pewny, ale jest chyba taka aplikacja, coś *Cut*, dzięki której możesz dodać skrót na ekranie ze zmienioną nazwą i ikonką. Jeśli zrobisz tak jak jak Ci powiedziałem to uzyskasz efekt, że w menu nazwa ta też będzie zmieniona. I we wszystkich miejscach w Androidzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
"Rozpakowujesz" aplikacje programem apktool. W pliku "AndroidManifest" podmieniasz nazwę. "Pakujesz" apktool, a następnie podpisujesz. Jeśli nie umiesz daj mi APK tej aplikacji, ja Ci to zrobię. Podaj też nazwę jaką chcesz mieć.

Ale to tylko "głupkowata" zmiana nazwy.

Załóżmy że mam aplikację o nazwię XYZ i wszedłem w posiadanie jej nowszej wersji, która chcę przetestować bez odinstalowania starej (albo starej nie mogę odinstalować - brak praw)...

Jeśli zmienisz jej w ten sposób nazwę na ZYX to w 99% nie będzie to dobre rozwiązanie gdyż:

a) masz ścieżki instalacji których nie zmieniłeś

b) większe aplikację korzystają z cache'u który sobie budują w oparciu o wpisy w kodzie aplikacji.

Jeśli tego nie przerobisz to nie zadziała

W dodatku próbowałem samodzielnie przerobić całość na inne nazwy/ścieżki walcząc ze swype'a aby nie musieć rootować telefonu i niestety poległem.

Myślałem, że przerobię nazwę alternatywnego swypa na coś innego i będę miał 2 klawiatury swype z czego jedna będzie potrafiła konwertować znaki narodowe podczas pisania SMS'a do ASCII.

Pomimo zmian wszystkich ścieżek, nazwy i całej reszty która znalazłem i "okoleptycznie" zweryfikowałem jeszcze przed zmianą (czyli nie była to zmiana całkowicie z automatu) aplikacja nie chciała się zainstalować pod robovczą nazwą smsasciswype.

Jeśli to aplikacja typu "Hello Word" to pewnie przerobienie nazwy, spaczkowanie i podpisanie od nowa starczy :D

Edytowane przez GChmurka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesteś tego pewny? Bo ja kiedyś przerobiłem sobie Tapatalk dla testów. Nie ingeruje w kod tylko w ten wpis w AndroidManifet.

<application android:label="@2131230724" android:icon="@2130837512" android:name="SwypeApplication">

Przykład na SWYPE. Możliwe, że po prostu miałem farta :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
takata

Witam,

chciałbym edytować nazwę aplikacji. Jak to zrobić?

Może potrzebny jest do tego program? - Byle darmowy. :)

Proszę o pomoc i dokładne wyjaśnienie,

takata

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz zrobić tak:

Zainstalować aplikację z Marketu.

Następnie "wyciągnąć" ją z telefonu na SD(np. jakimś programem do Backupu - oczywiście musisz mieć roota)

Z SD przenosisz do komputera.

W komputerze otwierasz poprzez np. darmowy 7-Zip.

Odszukujesz plik AndroidManifest i go edytujesz, pone name=

Zapisujesz. Aplikację z telefonu odinstalowujesz i instalujesz tę zedytowaną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
takata

A nie ma opcji, aby zrobić to na telefonie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi