Skocz do zawartości
scager

format swf/flash - prosba o konkretny test

Rekomendowane odpowiedzi

scager

witam wszystkich

mam pytanie do graczy i dociekliwych testerow :)

nosze sie z zamiarem kupienia MM ale mam problem dotyczacy sposobu w jaki ten telefon

obsluguje format flash, moze bedziecie mogli mi pomoc i przeprowadzicie taki specyficzny test...

niestety u operatora u ktorego chce to kupic takie testy nie wchodza w gre, mysle ze glownie

z powodu ich lenistwa...

otoz chodzi mi o mozliwosc uruchamiania na nim gier w formacie czysty *.swf lub skompilowane do *.exe,

czy mozna je uruchomic po prostu jako normalne pliki (za pomoca flash playera obecnego w systemie)

czy musza byc obslugiwane przez przegladarke i jak sie to ma do obslugi flasha ktora w pelni ma

sie pojawic dopiero w systemie 2.2 ?

dodatkowo interesuje mnie jak klawiatura sprawdza sie wlasnie w takich grach, ktore pierwotnie byly

programowane pod komputery PC i pod zwykla klawiature, jak to sie wogole odbywa od strony konfiguracji ?

bede wdzieczny za wszelkie informacje, pliki do testow oczywiscie moge wyslac na priv :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
otoz chodzi mi o mozliwosc uruchamiania na nim gier w formacie czysty *.swf lub skompilowane do *.exe,

czy mozna je uruchomic po prostu jako normalne pliki (za pomoca flash playera obecnego w systemie)

Nie.

czy musza byc obslugiwane przez przegladarke i jak sie to ma do obslugi flasha ktora w pelni ma

sie pojawic dopiero w systemie 2.2 ?

tak, dopiero froyo daje flasha
dodatkowo interesuje mnie jak klawiatura sprawdza sie wlasnie w takich grach, ktore pierwotnie byly

programowane pod komputery PC i pod zwykla klawiature, jak to sie wogole odbywa od strony konfiguracji ?

Niestety nie mialem okazji grać na klawie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
otoz chodzi mi o mozliwosc uruchamiania na nim gier w formacie czysty *.swf

SWF to shockwave i Adobe Flash Player dla Androida go ponoć nie obsługuje.

skompilowane do *.exe

*.exe to aplikacja dla systemu DOS/Windows. Ani Linux, ani MacOS, ani nic innego (w tym Android) jej nie uruchomi.

W Androidzie nie ma Flash Playera. Jest to zewnętrzna aplikacja do zainstalowania samemu (tak jak w windows).

Gry na Androida optymalizowane są pod obsługę ekranem i takich które tylko obsługuje się klawiaturą raczej nie ma. A te "flashowe" na razie raczej nie działają. Więcej będzie się można dowiedzieć po 18-tym sierpnia, kiedy to ma pojawić się pełna wersja Adobe Flash Player dla Mototoli Droid/Milestone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
scager

@adiemus36

dzieki za info

@GonzoG1

dzieki za wskazowki

Gry na Androida optymalizowane są pod obsługę ekranem

i takich które tylko obsługuje się klawiaturą raczej nie ma.

mnie chodzilo rowniez o takie gry do ktorych obslugi przeznaczona jest myszka, mysle ze w tym

wypadku dotyk bedzie sie sprawdzal bardzo dobrze, zreszta zeby nie byc goloslownym, przyklad (od 2:30)

[ame]

[/ame]
A te "flashowe" na razie raczej nie działają. Więcej będzie się można dowiedzieć

po 18-tym sierpnia, kiedy to ma pojawić się pełna wersja Adobe Flash Player dla Mototoli

Droid/Milestone

czyli moge liczyc na "poglebienie" problemu po 18.08 ? przypomne sie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bartekc00
czyli moge liczyc na "poglebienie" problemu po 18.08 ? przypomne sie

Jeśli MIlestone dostanie 2.2 do tego czasu to tak, jeśli nie to tylko droid nie milestone będzie się Cieszył AFP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi