Skocz do zawartości
tivan

Powrót do oryginalnego Androida, zmiana płytki w telefonie z QWERTZ na QWERTY

Rekomendowane odpowiedzi

tivan

Witam, po zakupie Milestone 2 z QWERTZ jak tylko przyszedł sprawdziłem czy wszystko działa i postanowiłem wgrać CM9, po czym na drugi dzień zauważyłem:

1.nie działa wibracja,

2. kolejnie przestał działać mi mikrofon (ściągnąłem z marketu programik który mierzy natężenie dźwięku itd, darłem się do niego i nic ciągle pokazuje 20dBi, po naciśnięciu przycisku głośności i daniu na full telefon wydaje zawsze dźwięk i pokazało ~50dBi, czyli mikrofon nie jest uszkodzony chyba?)

3. problem jest z klawiaturą fizyczną ale to nie już z winy androida tzn. nie reaguje kila przycisków "U,DEL, Y, strzałka w górę"

4.Czy jeżeli kupię klawiaturę QWERTY to będzie działać jeśli ja mam QWERTZ?

Ktoś mógłby dopomóc co zrobić z tym fantem czy tylko serwis?

P.S jak teraz wgrać teraz oryginalnego andka np, 2.3 ? robi się to tak samo jak np. CM9, że pobieramy ZIP'a wrzucamy na kartę i instalujemy przez recovery?

Z góry dzięki.

Edytowane przez tivan
    zmiana tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    martin

Spróbuj jeszcze raz zainstalować CM9, czasami zdarzało mi się, że coś co powinno działać, nie działało, a po ponownej instalacji było dobrze. Co do klawiatury, jeśli masz gwarancję, to oczywiście serwis.

Instrukcja dotycząca przywracania oryginalnego romu Motoroli jest tutaj: http://forum.android.com.pl/f262/milestone-2-root-recovery-instalacja-cm7-miui-fix-na-brak-zasiae-gu-flash-przez-rsd-lite-111675/

Wysyłane z mojego MotoA953 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tivan

henediac w tym poradniku nie widzę nigdzie, skąd by było można pobrać androida 2.3.4, ani niczego innego ;/

Co do niedziałającego sprzętu wibracji, mikrofonu, klawiszy to jest w 100% wina hardware tzn, coś z taśmami, tylko teraz nie wiem co zrobić z tym fantem, że mam QWERTZ, a w internecie dostępne są QWERTY czy jak kupię i zamontuje QWERTY to to zadziała, dla mnie to bez różnicy już czy by było QWERTZ czy QWERTY, byle by działało ; )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale o czym Ty w ogóle mówisz? QERTZ/QWERTY? W tamtym temacie jest jak wrócić do androida 2.3.4. Poszukaj dokładniej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    martin

w pierwszym poście, w tamtym temacie są linki do pobrania (chyba że wygasly, ale nie) albo sbf milestone 2

chyba 3 raz już o tym piszę od początku tego tygodnia :PP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tivan

Alt'er'Ego jest problem ponieważ aktualnie telefon został ceglasty "nie mogę wejść do recovery" od razu po uruchomieniu się i wyświetleniu znaczku motoroli zostaje czarny ekran ;/ a żeby przywrócić to musi być działający przycisk "w górę" na fizycznej klawiaturze. Mi oczywiście on nie działa ja i jeszcze 4 przyciski, posiadam w nim QWERTZ, a nigdzie nie mogę dostać całej płytki QWERZ ;/ jedynie są dostępne QWERTY i moje pytanie czy jeżeli taką płytkę z innym układem znaków podłącze czy to w ogóle zadziała.

Edit: Nie mam już gwarancji to serwisy itp. odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    martin

Zamiast strzałki w górę, wciśnij głośność w dół i spust aparatu.

Co do klawiatury, to przyglądałem się zdjęciom z układem qwertz. Klawiatura wygląda na taką samą, ale ma inaczej przylepione 2 naklejki (y i z, menu zamiast mikrofonu). Natomiast mapowanie klawiszy to sprawa systemu. Jednak pewności nie mam, że to będzie działać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tivan

Kurcze jest problem, ponieważ przyszła nowa klawiatura i praktycznie wszystko już śmigało lecz chciałem wgrać starszego androida i po wgrywaniu programem RSD andka 2.2.2 UK z linku, niby program pokazał wszystko ok. lecz przy robieniu reboot'a nie uruchomił się już i teraz nie reaguje na próby włączenia go, jest ciągle czarny ekran jedyne co to jak podłączy się go do ładowarki to mignie biała dioda i to by było na tyle ;/ Ktoś wie co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

miałeś gingerbread'a, wrzuciłeś froyo - tak to się kończy. Poczytaj przyklejony temat, tam znajdziesz rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi