Skocz do zawartości
Blest

Kalibracja Baterii - Sposób na dłuższe trzymanie baterii.

Rekomendowane odpowiedzi

Blest

Siema znalazłem ciekawy sposób kalibracji baterii, na prawdę działa sami spróbujcie

:).

Sposób opracował algie17:

-Ładować telefon do 100%

- Odłączyć od ładowarki, wyłączyć tel, i ładować 15 mintu jak jest wyłączony.

- Odłączyć od ładowarki. Włączyć tel, i łądować jak jest włączony przez 15 mintu.

- Skalibrować baterię używając https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration poźniej odłączyc od ładowarki, i wyłączyć tel.

- Włączyć tel, ładować przez 15 mintu.

- Koniec.

Zdjęcia

post-92452-14255708358639_thumb.png

post-92452-14255708358825_thumb.png

MÓJ SS:

post-92452-14255708473762_thumb.png

XDA: Battery Calibration [no full discharge] - xda-developers

Tłumaczenie Blest

Edytowane przez Blest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bula

Trzeba to robiĆ za każdym razem po zmianie romu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Blest

Niestety, tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znam łatwiejszy sposób - użyć opcji "wipe battery stats" w cwm (oczywiście po uprzednim pełnym naładowaniu ;)).

Robi zapewne to samo co ten badziewny programik, ale nie nabijasz kasy "tfurcom" tego szitu za reklamy...

Kalibracja baterii przez taki program daje to samo co pewien "Wzmacniacz sygnału sieci" - oprócz efektu placebo, nie macie czego tu szukać ludziska :D

Edytowane przez caezar25

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Blest

Jeśli ktoś nie chce wchodzić w recovery, ma od tego ten program. I nie chodzi o samo wipe baterii, tylko o sposób jaki został tutaj opisany i daje efekty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kalibracja przez ten program dziala i to idealnie, jest to latwiejszy sposob. dzieki temu programowi nie trzeba wylaczac telefonu i robic to przez cwm. wystarczy miec roota jeden klik i kasuje plik "batterystats.ini" odpowiedzialny za ust. baterii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle ze jakos pod kobiec roku jeden z developerow googla wypowiedzial sie na temat tego wipe batery stats ze to wogole nie dziala i nie ma zadnego wplywu na baterie.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Blest
    Tyle ze jakos pod kobiec roku jeden z developerow googla wypowiedzial sie na temat tego wipe batery stats ze to wogole nie dziala i nie ma zadnego wplywu na baterie.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Jakby nie działał to by nie miał tak wysokiej oceny i poczytaj komentarze na temat tego programu, i nie pisz bzdur.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@draque s2

A weź im tłumacz, niech wierzą w swoje bajeczki o działaniu tej "kalibracji'. Jest to potrzebne tak samo jak formowanie - WCALE (które czywiście było potrzebne kiedyś, na starych typach baterii. lecz teraz nie trzeba formować gwoli ścisłości).

@Blest

Bzdury wypisujesz ty - skasujesz ten plik, a telefon utworzy nowy, taki sam (przy okazji użyje procesora i zeżre baterię - ironia, co nie?). Większość komentarzy wypisywanych jest przez ludzi, którzy tak jak ty chcieliby wierzyć w działanie tej aplikacji (no błagam, NIE DA SIĘ wydłużyć długości pracy na baterii DWUKROTNIE, ogarnicie się i patrzcie na te komentarze obiektywnie). Wzmacniacz sygnału też ma dużo pozytywnych opinii, a zgodzisz się ze mną, że nie działa -.-'

Na koniec, żeby nie było, że jestem gołosłowny - użyłem opcji wipe battery stats i nie było absolutnie żadnego efektu.

A jeżeli ktoś nie chce wyłączać telefonu do recovery (co imo jest po prostu żałosnym argumentem) zawsze może użyć pierwszego lepszego root explorera żeby skasować ten plik z poziomu telefonu. I nie musi wgrywać do tego wątpliwych programów tego pokroju!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gincu7

Gwoli ścisłoći- pracownik Google, notabene kobieta, w zeszłym roku potwierdziła, iż Wipe Baterry Stats nie daje nic z jednego prostego powodu. Jak każdy wie, czynność ta kasuje plik baterrystats.bin. Ale nie musimy tego robić ręcznie, bo wg tej Pani plik ten sam kasuje się za każdym razem gdy naładujemy telefon w 100%. I zgadzam się, to efekt placebo. Wszystko zależy od tego jak używamy po prostu naszego smartfona. Mi się udało ostatnio osiągnąć wynik 2,5 doby. Ale to z konieczności, bo wiedziałem, że nie będę mógł ładować, więc go oszczędzałem. I uważam, że to dobry wynik, bo w normalnych warunkach wytrzymuje od rana do wieczora(różnie to jest, bo jak go podłączam to raz ma 1% a raz 45%). Więc możecie sobie mydlić oczy jakimiś magicznymi sposobami, ale doświadczenie które z czasem przyjdzie pokaże wam, że to stek bzdur ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi