Skocz do zawartości
Blest

Kalibracja Baterii - Sposób na dłuższe trzymanie baterii.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest zakończona jeśli będą tu rzeczowe posty. Np ostatni post jaki zamieścił orion16 jest jak najbardziej na miejscu.

Inni jak mają do siebie jakieś żaluzje to niech ida z tym na PW.

Proponuje autorowi watku zmienić temat na np "Metody oszczędzania baterii".

A teraz do rzeczy ...

Pracował ktoś na zarządcy CPU Ondemand ?

Działam na tym już drugi dzień i bateria dobrze trzyma a na wydajność nie narzekam

Ja osobiście polecam smartass (operuje na wszystkich częstotliwościach), ondemand ma tylko dwie częstotliwości - najwyższą i najniższą, więc szybciej drenuje baterię.

@UP

:facepalm: Nie zauważyłem, że dałeś linka do tematu z opisem governorów :PP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zabieram się za kalibrację. Moja bateria już jest na wykończeniu. Z endomondo trzyma tylko 20km na rowerze czyli jakaś godzinę na gpsie. Kiedyś dało by przejechać ze 100km. Więc to ostatnia deska ratunku.

---------- Post dołączono 30-05-13 o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano 29-05-13 o 19:52 ----------

Wczoraj zrobiłem tę kalibracje i telefon po wifi nadal ma z 80% naładowania. 16h na baterii - więc jednak coś jest na rzeczy. Sposób z pierwszego wątku działa. Przypuszczam ze łądowanie po 15 min telefonu powoduje że bateria dobija się do granic możliwości przez co może odzyskiwać w jakimś stopniu swoją sprawność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem, apropos kalibracji, same usówanie tego pliku jak tu słusznie zostało zaóważone nie pomaga. Ale pomaga ładowanie baterii po 15 minut bo doładowywuje się do granic jej pojemności coś jak wkładamy do pełnego plecaka więcej. Wadą tego rozwiązania jest jakże oczywista oczywistość ten plecak szybciej się zniszczy bo będzie ciągle przeładowany. Wpiszcie w google sobie tajemnica baterii w androidzie, znajdziecie odpowiedni artykuł co objaśni całą tą sprawę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alan92

post-61229-14255754395097_thumb.png

Sposób podany na początku działa. Jestem posiadaczem Samsung Galaxy S3 LTE i na początku bateria trzymała 1,5 dnia ledwo( nawet jak wywaliłem i wyłączyłem aplikacje typu facebook, endomondo oraz pochodzące od operatora)Teraz po kalibracji działa o wiele lepiej i dłużej.

Edytowane przez Preza
    dodanie spojlera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jp1

Witam. Czy ktoś z Was tak miał - żona ma Samsunga Advance, po naładowaniu baterii w telefonie ładowarką sieciową pojawia sie komunikat, ze bateria naładowana i na wskaźniku pokazuje 100% naładowania. To 100% utrzymuje się przez kilkanaście godzin bez wzgledu na ilość rozmów. Po kilkunastui godzinach w ciagu 10 minut poziom naładowania spada do 40% a nastepnie w ciagu ok. 2-3 godzin do 10%. Myślałem, że to wina baterii wiec kupiłem nową. Sytuacja z nową jest taka sama (100% -> 40% -> 10%). Kupiłem ładowarkę zewnętrzna do baterii i ... po naładowaniu baterii zarówno starej jak i nowej sytuacja wygląda tak, ze poziom naładowania baterii spada równomiernie po kilkanaście procent na dobę - czyli jest OK.

Co to moze być, że bateria ładowana w telefonie słabo trzyma i tak ... dziwnie sie rozładowuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi