Skocz do zawartości
yomek

Problem SMS nie dochodza.

Rekomendowane odpowiedzi

yomek

Pierw chcialbym sie ze wszystkimi przywitac poniewaz jestem nowy:).. zatem przejdzmy do problemu ->

Nie dochodza smsy. Problem jest uciazliwy i dziwnym trafem smsy od operatora potrafia sie gubic. Ale smsy typu konfiguracje kody itp. dochodza. Sprawdzalem czy problem wystepuje na innych telefonach by moc obwinic karte sim, lecz po przelozeniu karty 8 smsow przyszly jak z bata strzelil. No wiec drodzy uzytkownicy pomozcie, na poczatku obwinialem APNDROIDA, lecz bez potrzeby. Czytalem i szukalem i znalazlem tylko inf. By zresetowac tel do ustawien fabrycznych, uczynilem to i skutkiem byl tylko zal kilkudziesieciu aplikacji z marketu. Bo problem nadal pozostal.

Smsy moge wysylac, wifi, polaczenia przych. wych. rowniez dzialaja. Tylko smsy nie dochodza. ;(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WueRZet

Strzelałbym,że to jednak problem karty SIM. Bo skoro reset fabryczny nie pomógł to nie jest to wina ustawień telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pajonk

Ja też uważam że to karta SIM.

Podam prosty przykład - w SE Yari najpierw nie działała mi karta SIM (Pokazywało się Karta SIM nieaktywna), potem gdy to przewalczyłem, też esy nie dochodziły. Musiałem wymieniać kartę SIM, chociaż na każdym innym telefonie dzialała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    medive

możliwe że masz stary typ karty sim który z nowszymi platformami się wywala

u mojego kumpla jest podobny problem tylko że on nie może wysyłać sms-ów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yomek

Problem w tym ze telefon kupilem 3 sierpnia, wraz z nowym numerem (nowa karta sim) wiec czy to mozliwe zeby karta byla w starej ''formie'' ?. No ale to mozliwe bo telefon nowy, a na starym poczciwym resetujacym sie i zwieszajacym K850i od razu przyszla burza sms. Hmm.. dziekuje za odp. jak ktos ma jakies sugestie to prosze sie dzielic :P. Poki co musze sie wybrac do operatora :P.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Posiadam LG swift w orange i mam ten sam problem. Po przełożeniu karty dojdzie z 10 smsów na raz. A tak to ja mogę wysyłać dzwonić i wszystko tylko nie otrzymywać smsów. Kartę sim wymieniłem na nową telefon oddałem do serwisu wgrali mi nowego softa i dzisiaj znowu tak robi. Nie wiem czemu tak się dzieje. Może to fabryczna wina telefonu...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krbcwa

Yomek wsadź do swojego LG inną kartę SIM i sprawdź czy przyjdą jakieś SMSy. Najlepszy test. Jak nie przyjdą to wina telefonu, jak przyjdą karty SIM. Pamiętaj tylko, żeby nie wsadzać jakiejś starej karty.

Po wykonaniu tej operacji podziel się spostrzeżeniami :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ponownie. Telefon odebrałem po raz drugi z gwarancji. Pierwszym razem zaktualizowano mi androida 1.6 jakąś nakładką. Nic to nie dało i problem pozostał nadal. Za drugim razem poprosiłem aby zmieniono mi androida na wersję 2.1 i odpukać już tydzień i wszystko jest dobrze. Oby tylko tak zostało. Poza tym wersja 2.1 jest o niebo lepsza i szybsza.:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

teraz was rozwalę :) u mnie porobiło się tak samo bo telefon mam z 2 tygodnie i po wipie (zbędnym, bo już wiem gdzie był problem ;-( ) nagle przestało mi wysyłać smsy! a przynajmniej tak mi się wydawało. na starym fonie po przełożeniu karty wysyłało smsy normalnie. po wielu godzinach okazało się, że numery z google które mi się zaimportowały, a były jeszcze lipnie przeniesione ze starego fona i nie miały przed 48 plusa czyli wyglądały tak: 48111222333 dawały w odpowiedzi, że nie da się ich wysłać. Po dodaniu + problem zniknął! sprawdźcie, bo może się okazać że taki drobiazg i tyle nerwów!!! pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie problem z przychodzącymi SMSami zniknął, jak wywaliłem aplikację SMS popup. A objawy były identyczne, i również wymiana karty SIM na nowa nic nie dawała. A szkoda, bo sama aplikacja świetna jeśli chodzi o funkcjonalność... Dla testu proponuje wywalić wszelakie aplikacje wspomagające prace z SMS/MMS i podziałać na gołym senderze.

PZdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi