Skocz do zawartości
piotrekm26

Dlugie smsy @@@@@

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny, uzywam telefonu od wczoraj wieczorem :) i pojawil sie kolejny problem otoz moja dziewczyna skarzy sie ze gdy sms jest dluszy niz powiedzmy 100 znakow pojawiaja jej sie takie bledy " @p@r@ó@ba " i tak formatowany kawalek tekstu. Ona uzywa nokii czy to wina htc czy jej telefonu oraz jak to naprawic??

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no nie wiem roznie ale dowiedziale sie o tym jak dziewczyna wyslala mi tresc mojego smsa gdzie slowo ...... autocadzie ....... bylo w ten sposob zmienione, mowi ze rowniez jak jak wysylame dluzszego smsa to dochodzi tylko poczatek a reszta nie. w nokiach pamietam ze sie to uzypelnialo a tutaj cos nie bardzo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. wyslij dlugiego smsa do siebie.

2. zmien kodowanie znakow.

3. sprobuj bez polskich znakow.

4. wymien karte sim w salonie firmowym (powiedz, ze nie dzialaja ci smsy typu long i domagasz sie bezplatnej wymiany)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co to znaczy zmiana kodowania znakow i jak sie to robi ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
irhabi
co to znaczy zmiana kodowania znakow i jak sie to robi ??

Ktoś Cię tu chyba wprowadza w błąd, bo nie wydaje mi się aby taka opcja była dostępna jeśli chodzi o smsy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
art

Dopóki nie użyjesz polskiego znaku diakrytycznego (lub jakiegokolwiek innego spoza alfabetu łacińskiego) sms jest kodowany jako 7bitowy, po użyciu jako 16bitowy. W ustawieniach nie da się tego zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jash

A jak Wy wpisujecie polskie znaki :szok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
irhabi
A jak Wy wpisujecie polskie znaki :szok:

Ja osobiście nie wpisuję polskich znaków w smsach przede wszystkim z przyzwyczajenia - po prostu kiedyś tego nie było i jakoś się pisało. Z drugiej strony nie każdy ma "nowy" telefon, który jest w stanie odczytać polskie znaki. No i wstukanie takiej literki nie jest tak komfortowe jak na klawiaturze PC, i pochłania zbyt wiele czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi