Skocz do zawartości
Robo831

Recenzja baterii Maxximus 1700mAh - po 9 miesiącach użytkowania.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Postanowiłem zrobić recenzję baterii Maxximus 1700mAh dla GT540, którą można nabyć na bardzo znanym portalu aukcyjnym. Pewnie wiele osób stoi przed wyborem baterii, gdyż oryginał zapewne jest już dość słaby, a użytkowników wciąż wiele.

Celem wstępu

Baterię kupiłem pod koniec września, a z początkiem października, gdyż mój oryginał był już kompletnie zmarnowany, a na gwarancji nie raczyli wymienić baterii, która pękła. Zapłaciłem za dwie sztuki około 35zł z przesyłką, niestety nie pamiętam dokładnie, ale koszt jednej to było około 13-14zł.

post-73724-14255708479023_thumb.jpg

Zaskakująco dobra

Bateria była dość tania i dlatego kupiłem dwie sztuki, gdyż zakładałem, że po jakichś 150 cyklach ładowania bateria padnie kompletnie, wiadomo to chińska, tania bateria. Lecz jedna z nich przeżyła już, na oko, jakieś 180-200 cykli ładowania jaki rozładowania, a ładuję różnymi ładowarkami. Oryginał przestał dobrze ładować gdzieś w Marcu tego roku, także wziąłem od Ojca ładowarkę od Samsunga, której dane są następujące - Wejście(input): 100-240V 150mA Wyjście (output): 4.75V --- 550mA. Bateria ładowała się trochę wolniej, bo jakieś 4h, ale mnie to nie przeszkadzało. Od miesiąca ładuję Ją ładowarką od SE Neo V: Input: 150mA Output: 850mA i ładuje się jakieś 2h20min do pełna.

Trzyma jak oryginał

Mimo tak długiego użytkowania i częstego ładowania, bateria Maxximus wytrzymuje dalej tak samo, nie zauważyłem większego spadku wydajności niż jakieś 15% od nowości. Od nowości trzymała bardzo dobrze i porównywalnie do oryginalnej baterii LG. Oczywiście wątpię, by naprawdę posiadała 1700mAh, ale na pewno ma powyżej 1400mAh.

post-73724-14255708481083_thumb.jpg

Czy to dobry wybór?

Moim zdaniem, w tej cenie jest to świetny wybór i lepiej wybrać nie mogłem. Ostatnio kupiłem baterię Andida do Neo V (recenzja jest w dziale Neo V, przyklejony wątek - akcesoria) i trzyma gorzej niż oryginał. Także jeśli masz kupować baterię do LG GT540 to bierz najtańszego Maxximusa i ciesz się tanią, doskonałą baterią.

Druga bateria, którą zakupiłem

Druga bateria, głównie leży, choć ładuję ją od czasu do czasu, a kiedyś użytkowałem dłuższy czas i szacuję, że przeszła około 20-30 cykli ładowania. Myślę, że to leżenie jej nie wychodzi na dobre, gdyż trzyma podobnie, ale na pewno nie lepiej, niż ta bateria po 200 cyklach.

Screeny z użytkowania

Proszę macie tutaj screeny, jak trzyma, ile i są to screeny z różnych ROM'ów. Najnowsze screeny pochodzą z MIUI HTX MDPI.

https://picasaweb.google.com/102679689352674200885/LGGT540TouchSwiftBateriaa?authkey=Gv1sRgCNGRmaiDnKPCIg

Masz baterię Andida/maxximus/M-life/blue star/Platinum - podziel się

Jeśli ktoś z Was lub znajomych ma jakiś zamiennik to screeny proszę robić, wrzucać i zrobimy sobie małe porównanie.

Pytania i wątpliwości

Pytania proszę pisać pod recenzją, będę się starał odpowiedzieć najszybciej i najlepiej jak potrafię.

Ciekawostka

Jedni mówią, że nie da się zmieścić tej samej pojemności np. 1500mAh i oryginał jest największym z możliwych opcji. Na przykładzie baterii z LG GT540 i SE Neo V pokażę, że da się zrobić mniejszą baterię, a z tą samą pojemnością. Co do grubości to są bardzo podobnej, choć bateria od SE jest grubsza o milimetr (0,1cm).

post-73724-14255708483134_thumb.jpg

post-73724-14255708485232_thumb.jpg

Dziękuję za przeczytanie i serdecznie pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xzxzxy

Według mnie bateria ta trzyma podobnie, jak oryginalna. Dla mnie nie różniły się one niczym poza ceną :o Dla zgodności; również posiadam tę baterię i spisuję się cudownie, mimo iż zakupu dokonałem - bodajże - rok temu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja właśnie chcę kupić baterię i nie wiem co wybrać: Andidę czy Maximusa. Chyba wezmę Andidę bo ponoć jest ciut lepsza od Maximusa bo słyszałem to w kilku komisach.

Dzięki za reckę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie, to brzydka jest i szpeci :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze możesz sobie standardową naklejke zedrzeć i obkleić różowym papierem samoprzylepnym.

Wtedy chłopie laski na ciebie lecą że cho cho :muqq:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja właśnie chcę kupić baterię i nie wiem co wybrać: Andidę czy Maximusa. Chyba wezmę Andidę bo ponoć jest ciut lepsza od Maximusa bo słyszałem to w kilku komisach.

Dzięki za reckę.

Osobiście bralbym maxximus, ale rób jak chcesz :) Mi Andida słabo działa.

Wysłane z mojego GC TAB A73 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi