Skocz do zawartości
Marusiak

Zła kolejność zdjęć (daty) po przesiadce z sII

Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

przesiadłem się z s2 na s3, wszystko ładnie przeniosłem, ale zdjęcia z aparatu mnie przerosły.

na s2 używałem CM9, oraz galerii QiuckPic (darmowa, sklep play). za kazdym razem fotki miały dobrą kolejność (sortowanie datami)

niestety teraz za każdym razem, czy kopiuję same fotki, czy razem z folderem thumbnails, to i tak najpierw mam kilka pomiesznych fotek, pozniej same filmy i następnie w miarę dobra kolejność.... raczej opcja zmiany wszystkiego ręcznie nie wchodzi w gre, bo fotek mam 700....

tak więc, dlaczego na kompie te same fotki mają w eksloratorze windows'a dobre i w kolejności ułożone daty, ale po przekopiowaniu na telefon wszystko się sypie....

Edytowane przez Marusiak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odkopuję temat gdyż też mam taki problem, ale na S2.

Przeniosłem sobie zdjęcia z pamięci telefonu na kartę pamięci i ustawiłem w opcjach aparatu, aby zapisywało zdjęcia i filmy na karcie.

Nowo zrobione zdjęcia i filmy zapisują się tak jak powinny (chodzi o widok w galerii), ale te skopiowane wcześniej nie chcą się sortować po kolei.

W menadżerze plików widać je w prawidłowej kolejności, bo sortuje według nazw, ale w galerii jest nieprawidłowo.

Wie ktoś jak sobie z tym poradzić.

Telefon to Samsung i9100 (Galaxy S2), android 4.0.4 (oficjalnt Samsung)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bardek

CM ma buga i jakos niestandardowo zapisuje info w zdjeciach. Prawidlowo bierze tylko info tylko z gps'a. Taki sobie bug ;)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha.

Ale dziwna sprawa, bo jak wszystko było w pamięci telefonu to było posortowane dobrze.

Po przeniesieniu na kartę pamięci popsuło się dopiero ... :/. Mowa tylko o galerii, bo w menadżerze plików (zarówno samsungowym jak i Total Commander) jest OK (bo nazwy plików są prawidłowo).

A poleci może ktoś jakąś aplikację ze sklepu, która byłaby zamiast standardowej galerii, a będzie wyświetlała zdjęcia wg nazw plików (filmy i zdjęcia koniecznie razem).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bardek

Moze to dlatego ze masz daty utworzenia pliku a po transferze moga sie te daty zmieniac. Ale info o zdjeciu exif zostalo nie zapisane w jpg

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

QuickPic ma narzedzie do naprawiania daty. Pobiera ta z EXIFa i wstawia jako date modyfikacji zdjecia.

Ja mam natomiast inny problem ze stockowa galeria. Zanim kupilem zew karte to zrobilem kilkanascie zdjec. Po wlozeniu karty przenioslem je wszystkie na sdhc. W Galerii dalej jednak sa podzielone na dwa foldery Camera z ikonka aparatu i Camera z ikonka folderu, mimo ze wszystkie sa w jednym folderze na karcie pamieci. Irytujace to jest. Przesialbym sie calkowicie na QuickPic, ale ten program nie obsluguje Allshare.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
D-fens

Przegrałem zdjęcia z SGS II na SGS III, przerzuciłem cały folder 'camera' i straszny bałagan się zrobił. Na początku mam same filmy, później kilka fotek, które zrobiłem III przed zgraniem na sd a w dalszej kolejności fotki z II. Aktualnie tylko nowe fotki pojawiają się na pierwszym miejscu. Dlaczego nie układa mi się wszystko chronologicznie? Nazwy plików wydają się mieć taki sam format jak w SGS II.

Próbowałem ułożyć je w eksploratorze plików używając sortowania po dacie ale to nie pomaga.

Jakieś pomysły?

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
QuickPic ma narzedzie do naprawiania daty. Pobiera ta z EXIFa i wstawia jako date modyfikacji zdjecia.

to niestety nie chodzi o to.... zdjecia w oryginalnej galerii musza byc w takim razie sortowane inaczej... probowalem juz kilka razy i nic...

Przegrałem zdjęcia z SGS II na SGS III, przerzuciłem cały folder 'camera' i straszny bałagan się zrobił. Na początku mam same filmy, później kilka fotek, które zrobiłem III przed zgraniem na sd a w dalszej kolejności fotki z II. Aktualnie tylko nowe fotki pojawiają się na pierwszym miejscu. Dlaczego nie układa mi się wszystko chronologicznie? Nazwy plików wydają się mieć taki sam format jak w SGS II.

Próbowałem ułożyć je w eksploratorze plików używając sortowania po dacie ale to nie pomaga.

Jakieś pomysły?

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

miałem/mam to samo. odpuściłem, bo się nie da.... próbowałem chyba wszystkich sposobów... zrobisz troche nowych fotek i bedziesz mial dobrze posortowane....szkoda ze tylko te nowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby stokowa galeria miała opcję sortowania według nazwy plików to problem byłby rozwiązany. Dziś doświadczyłem tego samego problemu i jak na razie przechodzę na QuickPic. :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mika34

Mam to samo a juz 2017! 

Android czasem potrafi wkurzyc i to ostro! 

Wymienilem karte pamieci na wieksza. Wszystko skopiowalem na kompa i z powrotem na karte pamieci. 

Najpierw widzi u mnie filmy, a pozniej  fotki. Masakra jakas. 

Edytowane przez mika34

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi