Skocz do zawartości
shockwave7

Działa jedynie Bootloader po nieudanym flashowaniu ( error veryfying code group 32 )

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem wgrać CM7 na swoją motkę. Skorzystałem z poradnika w tym temacie:

Zaloguj się • Android forum, Motorola Defy, Mini, Plus +, Fire XT, RAZR, Motoluxe, XT531, Pro, Wilder, Flipout, Atrix, Milestone 2, XT720, gry, tapety, motywy, aplikacje, porady, opinie, testy, porównania, problemy.

Robiłem wszystko według filmiku lecz podczas instalacji wyskoczył błąd:

Error veryfying Code Group 32 checksums. File 0x4805, Phone 0x4A05

Wyskakuje on po: Flashing Code 47

Od tej pory działa jedynie Bootloader i dodana została do niego linijka: Code Corrupt

Nie można wejść w Recovery i zrobić Wipe.

Miałem softa 2.2.1 brandowanego z Orange więc myślałem że przejście na oficjala 2.2.2 nie będzie problemem.

Próbowałem ściągać inne pliki tego softu oraz starsze softy lecz ciągle ten sam błąd.

Wgrywanie z innego komputera, zmiana sterowników, zmiana wersji RSD Lite też nie pomaga.

Ściągnąłem już z 20 Full Sbf lecz na każdym wyskakuje identyczny błąd.

Znalazłem na necie interesujący poradnik:

ModMyMoto - Software Modding and Updates for Motorola Phones - Powered by vBulletin

Lecz niestety tyczy się on plików SHX. Próbowałem skonwertować plik SBF programem SBF - ReCalc lecz wysypuje się po każdej próbie stworzenia pliku SHX, myślę ze nie radzi on sobie z tak dużymi plikami.

Próbowałem nawet flashować motke pod Linuksem z CD (Knoppix) lecz wyskakują identyczne błędy.

Jeśli ktoś ma jakikolwiek pomysł byłbym wdzięczny.

Edytowane przez shockwave7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wyglada jakbys probowal wgrac rom z nizszym CG niz telefon posiadal. Mozesz sprobowac metody Epsylona xda-developers - View Single Post - [Q] Help, stuck in bootloader

a jeslie nie, to mozesz poszukac rozwiazania w watku [HOW TO] Debranding /Installing different/recovering bricked firmware on your Defy - xda-developers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wlacz telefon w tryb do flaszowania sbf i wgraj soft z odpowiednim cg

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wyglada jakbys probowal wgrac rom z nizszym CG niz telefon posiadal. Mozesz sprobowac metody Epsylona xda-developers - View Single Post - [Q] Help, stuck in bootloader

a jeslie nie, to mozesz poszukac rozwiazania w watku [HOW TO] Debranding /Installing different/recovering bricked firmware on your Defy - xda-developers

Spróbuje wgrać jakiegoś Retaila z drugiego poradnika, lecz do pierwszego potrzebuje dwóch Defy także raczej lipa.

A co to CG to miałem soft 2.1 (aby wejść w Recovery musiałem nacisnąć prawy dolny róg ekranu) a chciałem przejść na 2.2.2 Official Froyo także to chyba nie wina tego.

Niestety ciągle ten sam błąd ( error veryfying code group 32 checksum ), próbowałem wczoraj wgrywać nawet Gingerbreada oraz Chińczyka z CG5 lecz bez zmian...

Edytowane przez shockwave7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będe oddawał telefonik na gwarancje i tutaj rodzi sie pytanie:

Czy jeśli w powodzie podam - zanik prądu w domu podczas aktualizacji Androida, to nie zorientują się że coś jest nie tak? ;>

Może podać jakiś bardziej wiarygodny powód po którym mógł wyskoczyć taki błąd? ;>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Chciałem podczepić się do tego wątku ponieważ ostatnio chciałem wgrac cm7 na moją defy i niestety teraz zawiesza sie na logo motoroli i nie moge wejsc do recovery. I zostawiłem tak telefon na tym logo az sie rozładowala bateria. A jak podłącze pod ładowarke to tak samo zawiesza sie na logo i nie pokazuje ikony bateri wiec sie nie ładuje. A zeby go połączyc do kompa i flashowac RSD musi byc powyżej 50%. Nie mam pojecia jak to rozwiązac. Prosze o jakąś porade

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak podłączysz tel pod ładowarkę albo pod kompa to zapala się biała dioda powiadomień?

Przy podłączeniu przez USB powinna się świecić, a co za tym idzie bateria się ładuje.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam. Chciałem podczepić się do tego wątku ponieważ ostatnio chciałem wgrac cm7 na moją defy i niestety teraz zawiesza sie na logo motoroli i nie moge wejsc do recovery. I zostawiłem tak telefon na tym logo az sie rozładowala bateria. A jak podłącze pod ładowarke to tak samo zawiesza sie na logo i nie pokazuje ikony bateri wiec sie nie ładuje. A zeby go połączyc do kompa i flashowac RSD musi byc powyżej 50%. Nie mam pojecia jak to rozwiązac. Prosze o jakąś porade

mam taki sam problem zawiecha na logo wgrywałem froyo za pomocą rds co polecacie ?

Jak podłączysz tel pod ładowarkę albo pod kompa to zapala się biała dioda powiadomień?

Przy podłączeniu przez USB powinna się świecić, a co za tym idzie bateria się ładuje.

umnie owa dioda przy podłączeniu do komputera się świeci czyli da się jeszcze uratować telefon przed serwisem ?

Edytowane przez tomeczek4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do problemu koko to myślę, że potrzebna będzie metoda McGaywera gdzieś na forum jest poradnik jednak pewien nie jestem. Na białej diodzie da się FLASHOWAĆ rds em (proszę o potwierdzenie moich słów).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi