Skocz do zawartości
darkanzali

Czarny ekran w cmw (dla tych co wgrali 2.26 lub 2.24)

Czy poradnik rozwiązał twój problem?  

8 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy poradnik rozwiązał twój problem?

• Tak
      • Nie
      • Nie korzystałem z niego ponieważ nie mam takiego problemu

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga! Już nie musisz używać tego sposobu! Ktoś napisał CWM które działa z naszym wfs z 2012 roku. U mnie zawsze były lagi przy sposobie z podglądaniem ekranu na komputerze, z nowym CWM już ich nie ma.

LINK

Nie jestem autorem tego poradnika, tekst został zaczerpnięty i przetłumaczony (z małymi modyfikacjami w formie i treści aby niedoświadczeni użytkownicy zrozumieli) z xda.

Nie odpowiadam za żadne uszkodzenia telefonu których możesz dokonać przez cwm natomiast żadne Ci nie grożą jeżeli umiesz z niego korzystać.

Poradnik jest zbawieniem dla osób które jak ja nie mogły nic zrobić w recovery z powodu czarnego ekranu w cwm.

1. Pobierz pliki z (osoby które mają adb pomijają link 1 i pkt. 2b poradnika) 1 i 2.

2a. Wypakuj pliki z archiwum z pierwszego linku do c:\android (musisz utworzyć ten folder).

2b. Wypakuj pliki z archiwum z drugiego linku do jakiego kolwiek folderu (np. ...\Pulpit\nowy folder).

3. Wejdź do folderu gdzie wypakowałeś 2 archiwum i otwórz plik "droidAtScreen-1.0.1.jar" (musisz mieć jave, podstawowe jre wystarczy).

4. Za 1 razem program poprosi o podanie ścieżki do adb kliknij w przycisk po prawej stronie szarego prostokąta, wejdź w c:/android, zaznacz adb i kliknij otwórz.

5. Teraz w ustawieniach włącz debuggowanie usb i podłącz telefon w trybie ładowania, program powinien pokazać to co widzisz na ekranie telefonu.

6. Wyłącz telefon, wyjmij baterię na 3 sek., włącz telefon trzymając Vol- i Power.

7. Zjedź na "RECOVERY" i przyciśnij przycisk Power

8. Podłącz kabel USB do telefonu, teraz powinno wyskoczyć okienko z cwm w komputerze, sterujesz Vol+ i Vol- i zatwierdzasz Power.

Jeśli wyskakują ci błędy o połączeniu przez USB wyłącz firewall i antywirusa.

Jeśli nie działa cwm spróbuj tego:

1. Odłącz telefon.

2. Wyłącz program od podglądu ekranu.

3. Usuń wszystkie pliki tymczasowe z komputera (aby tam się dostać włącz program uruchom... i wpisz "%temp%").

4. Zrestartuj cwm i włącz program z pulpitu.

5. Kliknij restart adb w programie.

Jeśli coś nie gra w poradniku proszę o kontakt ze mną.

Edytowane przez darkanzali

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    to22ek

Witam ta metoda się sprawdza ale mam jedno pytanie czy idzie naprawić 'cwm' tak aby sie wyświetlało na ekranie telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko działa, dzięki ale przyłączam się do pytania kolegi wyżej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    damdaj

Przyłączam sie do próśb powyżej... Czy jest możliwość naprawienia tego żeby można by korzystać z CWM na ekranie HTC??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartic

U Mnie w HTS WS z andkiem 2.3.5 i HBOOT 1.09.0099 był ten sam problem. Czarny ekran przy recovery!

Oczywiście powyższe wątki i sposób z [email protected] działa! Nareszcie mam ROOTA.

3 dni walki! Serio!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi