Skocz do zawartości
inf

Debrandowanie telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

inf

Cześć, mam HTC Wildfire z angielskiej sieci H3G, strasznie mnie denerwuje logo 3 wyświetlane podczas włączania telefonu. Wiecie może czy jest jakaś możliwość na zdebrandowanie WF? Próbowałem ten rom: RUU_Buzz_HTC_WWE_1.14.405.2_R_Radio_13.45.55.24_3.35.15.31_release_130814_signed.exe, ale najpierw wyskakiwał błąd 131 (błąd identyfikatora klienta), więc stworzyłem goldcard, no... teraz wyświetla się błąd 140 coś o złej wersji bootloadera. Sprawdziłem swoją wersję:

BUZZ PVT SHIP S-N

HBOOT-0.80.0003

MICRROP-0622

TOUCH PANEL-ATMELC03_16ac

RADIO-3.35.15.31

May 28 2010, 17:11:46

Czy jest możliwość wgrania w/w romu, czy trzeba poczekać na root Wildfire?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam, Adrian.

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wmk16

Kiedyś gdzieś przeczytałem że istnieje taka możliwość w fonach z androidem ale z terminalu w linuksie (z live cd też ) - ale nie znalazłem nigdzie dobrego opisu-(bo zrobiono roota w Desire-wiec nie szukałem za wiele)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyciągnij z RUU zipa z ROMem i flashuj z fastboota, prawdopodobnie będziesz potrzebował do tego goldcard.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    inf

Da radę wyciągnąć *.zip z RUU pod Windowsem? Jak flashować z fastboota? Trzeba wgrać *.zip na kartę SD, później przy włączaniu telefonu wybrać fastboot? A co z goldcard?

Edit:

Przy użyciu goldcard wyskakuje błąd nr 140 - Bootloader Version Error, zamiast błędu nr 131 - Customer Id Error. Macie może jakieś pomysły, jak zdebrandować ten telefon? Albo usunąć logo operatowa z ekranu startowego (dostępny jest root, ale tylko do restartu telefonu)?

Edytowane przez inf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podam Ci link ale pamiętaj, że to jest do HERO więc nie próbuj wgrywać tych plików bo będzie problem, wydaje mi się, że sposób wyciągania tego zipa jest podobny.

How to solve the 2.1 "brick" after ota update - xda-developers

and...

Poniżej skrócona lista najczęstszych błędów RUU występujących podczas zmiany ROMu.

ERROR [110]: FILE OPEN ERROR

Prawdopodobnie jest uszkodzony plik z RUU lub jego części, problem też może wynikać błędów dysku. Pobierz jeszcze raz RUU, jeśli nadal nie uda się nic zdziałać to spróbuj na innym kompie.

ERROR [120]: MAIN BATTERY POWER

Jeśli poziom baterii spadł poniżej 30% RUU może nie rozpocząć flashowania. Naładuj baterię i próbuj jeszcze raz.

ERROR [130]: MODEL ID ERROR
    ERROR [131]: CUSTOMER ID ERROR

Błędne RUU - tzn . nie pasuje do tego modelu telefonu / lub konkretnej partii. Jeśli próbujesz rootować Erę G2 to znaczy, że źle wykonałeś GOLDCARD.

ERROR [155~159]: IMAGE ERROR

Prawdopodobnie pobrałeś złe RUU - nie dla tego telefonu. Obraz z ROMem zajmuje więcej pamięci niż jest dostępnej w telefonie. Ściągnij RUU z 1.5 fabrycznym i go użyj, powinno pomóc.

ERROR [170]: USB CONNECTION ERROR

Problem z połączeniem między telefonem a komputerem. Zainstaluj HTC Sync i SDK, jeśli nie pomoże to spróbuj na innym komputerze. Częsty błąd na windows 7, najlepiej próbować na xp.

---------- Post dołączono o 07:54 ---------- Poprzedni post napisano o 07:46 ----------

To może CI się przydać:

Index of /shipped/Buzz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi