Skocz do zawartości
TomekCz

G1 - pierwszy ROM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Po używaniu przez jakiś czas iPhona powróciłem do mojego starego poczciwego G1. Przy pomocy dobrego kolegi siedzącego już dość długo w temacie Androida telefon został zrootowany i teraz oczekuje na pierwszy ROM. Zdecydowałem się na poniższy:

http://forum.android.com.pl/f88/2-2-g1-mt3g-mt3g1-2-dream-magic-chromatic-4-3-08-08-v4-3-apps2ext-19245/

Powiedzcie mi proszę w jaki sposób mam przeprowadzić instalację ROMu (niestety jestem kompletnie zielony a znajomy wyjechał i nie może pomóc).

Poniżej zamieszczam dane telefonu (z recovery mod):

DREA110 PVT 32B

HSPL10.95.3000

CPLD-4

RADIO-2.22.23.02

Recovery: RA-dream-v1.7.0

Bardzo prosiłbym kogoś zaznajomionego z tematem o pomoc w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Krok po kroku:

1)Ściągnij i wrzuć ten ROM bez pośrednio na kartę pamięci(ważne - nie do żadnego folderu)

1.1) ściągnij spl od Haykuro (jest na forum)

2) Wyłącz telefon

3) Włącz go przytrzymując jednocześnie "domek" i "power" (trzymaj ten domek dopuki nie włączy ci sie recovery)

4) Wejdź do opcji Wipe i zrób wipe pierwszych czterech pozycji (klikasz na pozycje np wipe cache i wciskasz "domek" i tak po koleji)

5) Jak już zrobiłeś wipe wciskasz strzałkę wstecz

6) Wchodzisz do "flash any zip from sd"

6.1) Zaznaczasz spl od haykuro wciszkasz domek i się modlisz :)

6.2) Po instalacji spl klikasz "rebot now" jak ci zresetuje odrazu trzymasz domek by weszło ci do recovery znowu

6.3) klikasz "flash any zip from sd" i...

7) Zaznaczasz "chromatic 4.3 klikasz "domek" i czekasz aż kropki dolecą do końca. (Trwa instalacja)

8) Gdy skończy się instalacja klikasz. "Reboot now" i już :)

Teraz pierwsze długie uruchomienie i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ta, napewnomu zadziała na hardSPl. Znajdz poradnik w którym jest opisane wgrywanie haykuroSPl. Zrób tak jak na filmiku w poradniku, i zrób dodatkowo partycje. tez opisane wporadniku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O kurde nie zwróciłem uwagi że nie ma haykuro. Sory mój błąd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Albo zainteresuj sie MTD Part Hackiem od firerata, dzisiaj nie potrzeba juz Haykuro. A hackiem nie masz szans sobie uceglic telefonu, w przeciwienstwie do SPL.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie spojrzałem na spl bo myślałem że jak kolega kumaty to bedzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobra czyli rozumiem że muszę sobie zrobić DeathSPL, MTB, niestety nic na temat MTB nie mogę znaleźć. Powiem szczerze, że najbardziej mi zależy na app2sd bo zwykle dość szybko kończy mi się pamięć na aplikacje.

No dobrze, jakie środki ostrożności mam zachować przy wgrywaniu HaykuroSPL? Czy radio jakie mam jest ok i czy nie trzeba nwego wgrać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zrób jak w poradniku a bedzie dobrze. Zmien cos po swojemu i nie rób według poradnika, to bedziesz miał podstawke pod kubek. Koniec kropka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Edytowałem pierwszy post po nim będzie śmigało i chuczało aż miło :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podałes mu łądny opis na cegłe ;] z Twoim opisem ma 50% szans ze mu sie uda.

Jak juz mówiłem. Rób jak w poradniku.

w skrócie

wipe flash radia - nie ważne czy masz takie same cyz nowsze, flash radia ma byc - wipe - flash haykuroSPL - wipe - flash romu. Oczywiscie partycje polecam zrobic najpierw.

Dlaczego flash radia mimo ze amsz nowsze? a o dlatego ze juz jeden był na xda co rootował 2x g1. Oba na tym samym sofcie z tym samym radiem, wgrywane te same pliki. W jednym sflashował najpierw radio, potem spl ismigało wszystko. W drugim nie sflashował radia (mimo ze posiadał te które trzeba) i skoncyzł z cegielką. Sam wybierz jak wolisz ;] oczywiscie moze sie udac i bez flasha radia - no ale jak Cie zbawi te kilka sekund to prosze bardzo ;]

i nie trzymasz zadnego domku po flashu recovery - samo ma wejsc do rewcovery ;] Pozatym w poradniku masz filmik, więc masz pokazane co i jak po kolei.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi