Skocz do zawartości
Flintberg

[JB] CyanogenMod 10, 4.1.1 Jelly Bean

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła się pierwsza wczesna wersja JB na Notki. Na razie zbyt wiele nie działa, by korzystać na co dzień, ale prace trwają.

Wątek na XDA.

Ponieważ kernel był budowany od podstaw na AOSP, nie ma tam nic od Samsunga, więc niestety parę rzeczy nie działa - między innymi radio FM (ale być może już działa Spirit FM - nie sprawdzałem) i wszelkie aplikacje Notkowe (S Memo i tak dalej) - ale sam rysik funkcjonuje (choć przycisk nie).

W ŻADEN SPOSÓB NIE ODPOWIADAM ZA TO, CO STANIE SIĘ Z TWOIM TELEFONEM!

WSZYSTKO WYKONUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

INSTRUKCJA INSTALACJI:

NIE INSTALUJ Z KERNELA ICS!!!

Pod żadnym pozorem nie flashuj bezpośrednio, jeśli masz jakikolwiek build ICS i/lub wcześniej flashowałeś repacka z i9220, na 99% uceglisz telefon! Najlepszym wyjściem jest sflashowanie stockowego Gingerbreada z CFrootem, a potem wrzucenie ROMu przez CWM.

Update: Błąd nadal występuje we WSZYSTKICH kernelach ICS od Samsunga, również modyfikowanych na potrzeby różnych ROMów. Bezpieczne są wszelkie kernele AOSP i (chyba) AOKP.

Potrzebne będą:

- Zrootowany telefon z CFrootem i ClockworkMod Recovery: Jeśli ROM i kernel GB, nie ma żadnego problemu, można flashować od razu. Jeśli mamy jakiekolwiek ICS od Samsunga (lub modyfikowane Samsunga, trzeba najpierw wgrać bezpieczny kernel, na przykład Hydrę. Najłatwiej flashować z dowolnego ROMu AOSP (np. CM9 - wtedy wiadomo, że nie będzie problemów.

- ROM stąd.

- Google Apps (26.07) dla JB (stąd).

Jak już to wszystko mamy, wykonujemy następujące kroki:

1. Kopiujemy ROM i Google Apps do wewnętrznej pamięci urządzenia.

2. Wchodzimy do recovery.

3. Flashujemy ROM.

4. Flashujemy Google Apps.

5. Robimy data wipe/factory reset, clear cache, clear Dalvik cache.

6. Restartujemy telefon.

7. ???

8. Profit!

Są pewne problemy z przywracaniem aplikacji poprzez Titatnium Backup, wiele się uda, ale nie wszystkie. Nie ma co przywracać aplikacji systemowych, tylko narobimy bałaganu, a nic nie zadziała.

Ponieważ ROM jest oparty na AOSP, NIE DZIAŁAJĄ aplikacje Samsunga, w tym S-Memo. Smutne ale prawdziwe. Ja teraz robię notatki w Catch, mają też dodatek do notatek graficznych.

Nie wiem, czy działa metoda na flashowanie Swype z recovery - nier miałem kiedy tego ROMu u siebie postawić. Ale są spore szanse, że działa.

Edytowane przez Flintberg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ech, a przecież prosiłem o wyrozumiałość... nieważne.

Znane problemy:

Wielu osobom nie działa GPS

Butter nie do końca się sprawdza (są kłopoty ze sterownikami)

Nie działają różne czujniki - akcelerometr (a więc obracanie ekranu - poza aplikacjami, które obracają się domyślnie), zbliżeniowy (ekran nie gaśnie podczas rozmowy)

Nie działa radio

Zmiana DPI powoduje poważne problemy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qane

Ja rozumiem co czytam, Ty chyba nie bardzo :P

Wstawiłem ramkę, jej treść jest prosta - jak nie poprawisz w ciągu 24h to będę mógł spokojnie usunąć temat, inaczej byłaby zaraz wojna czemu usuwam wątek bez ostrzeżenia.

Nie kazałem Ci tego robić od razu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś zainstalował? Jakie wrażenia? Co działą a co nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jeszcze nie wgrywałem. Czekam na drugą wersję, w której mają być naprawione czujniki (gps, zbliżeniowy, akcelerometr, itepe), oraz dodatkowe poprawki polegające na dostosowaniu do Notki (to wersja opracowana na podstawie ROMu dla i9100, i trzeba parę rzeczy wyczyścić/dostosować) - wtedy już się pewnie będzie nadawał na RM do codziennego użytku. #1 to bardziej ciekawostka, choć zapaleńcy używają już na stałe.

Jak poprzednio wrzuciłem CM9 jak się tylko pojawił, pierwszą wersję eksperymentalnego builda, to się na chwilę do CM9 zraziłem. Niedawno powróciłem i jestem wyjątkowo zadowolony - także jestem przekonany, ze już wkrótce będą nightly nadające się do codziennego użytku.

Co działa, a co nie, masz dwa posty wyżej. Przy czym, z tego co się orientuję, tablet mode jednak działa - ale w trybie Nexus7 - czyli interfejs bardziej telefoniczny, niż tabletowy, tylko więcej miejsca na ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem tę wersję i muszę powiedzieć, że nie jest źle, ale jaj nie urywa. Wiele rzeczy nie działa, ale jestem na wakacjach więc nie przeszkadza mi fakt, że połowa rzeczy nie działa jak należy. Generalnie zmiany w interfejsie są delikatne ale wygląd jest chyba znany każdemu. Jeśli chodzi o płynność to nie widzę poprawy, natomiast animacje są jakby nieco płynniejsze. Generalnie czuć jakby Note dostał lekkiego kopa, pomimo tego, że 'masełko' jeszcze nie funkcjonuje w pełni. Dzisiaj tuż po tym jak sflashowałem Note linki do ROMów CM10 jak i PA JB zostały usunięte ze względów bezpieczeństwa, wg mnie nie ma się czego obawiać a tak usunięcie linków to reakcja na JEDNO zbrickowane urządzenie, kogoś kto zapewne źle wykonał proces instalacji a teraz umie krzyczeć na XDA tylko: HELP. Jeśli ktoś pobrał i ma na komputerze JB i obawia się czy instalować to szczerze polecam do zabawy, ale do codziennego użytku się raczej nie nadaje, choć nie jestem w stanie sprawdzić większości rzeczy w na CM20 bo nie mam dostępu do Interentu.

Generalnie z wielką niecierpliwością czekam na ParanoidAndroid oparty na CM10 i na tryb tabletowy. Wiem, ze jest już prewiev PA 1.1, ale akurat w nim nie działą tryb tabletowy.

Tyle z moich pierwszych odczuć i obserwacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest już wersja 2, czujniki działają, ale akcelerometr działa odwrotnie - po obrocie wszystko jest do góry nogami =).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że twórcy działają metodą prób i błędów. Strasznie ciekawi mnie ten nowy wyrób, ale jeszcze poczekam chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze działają metodą prób i błędów, a to nie jest nawet Nightly. Ja też chyba poczekam. CM9 nadawał się do użytku od pierwszej wersji eksperymentalnej, ale tu jest trudniej, bo są duże problemy z driverami grafiki (żeby butter chodził) i dźwięku drivery Samsunga są... egzotyczne). Ja poczekam jeszcze ze dwie wersje i atakuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi