Skocz do zawartości
Flintberg

[JB] CyanogenMod 10, 4.1.1 Jelly Bean

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wieczorkiem zainstalowałem v2 i powiem Wam, że jest nieco lepiej. Czuć powiew lekkości choć to jeszcze nie jest pełne 'masełko'. Generalnie to co mnie pozytywnie nastawiło to stabilność samego systemu, który nie odmawia współpracy i nie zawodzi (w tych rzeczach, które działają). Kolejny bardzo duży pozytyw to brak unlock laga i bezproblemowe wchodzenie w deep sleep i oszczędzanie w takim stanie baterii. Wczoraj wieczorem odłączyłem Note od ładowarki gdy się naładował. Teraz po prawie 12 godzinach nadal mam 100% baterii, co prawda brak synchronizacji, brak internetu bo jestem za granicą, ale sieć cały czas działa w roamingu. To poniekąd tłumaczy małe zużycie baterii, ale na ICS, którego używałem dokładnie tak samo przez ostatnie 2 tygodnie przez noc ubywało mi po kilka procent, a i wcale nie dziwne mi było jeśli zjadło prze noc 10-15% bo telefon nie wszedł dobrze w deep sleep. Teraz jest nieźle i mam nadzieję, że będzie tylko lepiej. Zapowiada się miodnie, tylko prawdziwego tablet moda mi potrzeba i będę naprawdę happy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up a jak połączenia sms itd, nie ma momentów, że nie słychać rozmówcy lub nas nie słychać ? I powiedz mi google now posiada język polski i bo na jednym filmie widziałem, że taki język jest do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SMS i połączenia ok. Przynajmniej ja nie zaznałam żadnych problemów, choć co prawda przeprowadziłem tylko 15 min rozmowy, bo jestem za granicą. Nie działa GPS, choć podobno jak wyłączy się pozwolenie na zbieranie lokalizacji google to podobno łapie fixa, ale ja tego nie potwierdzę bo nie sprawdzałem. Nie wiem jak z Google Now bo nie mam internetu na Note bo tak jak wspomniałęm jestem za granicą, próbuję sobie udostępnić internet z komputera ale idzie jak krew z nosa, połączył się via WiFi ale prędkość Internetu jest strasznie mała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A sprawdzałeś może jak sprawuje się w grach ?

Amazing Spider-man, The Dark Knight Rises a może NOVA 3 ?^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdziłem google now i niby działa język polski. To znaczy, interfejs jest po polsku, karty informacji po polsku, a po wypowiedzeniu hasła pogoda Myślenice, pojawia się pogoda + linki do google, więcej niestety nie sprawdziłem bo nie mam jak, jestem poza lokalizajcja a gps nie działa. Jeśli chodzi o gry to pograłem chwilę w dead trigger i nie ma żadnych kłopotów, grafika przestawiona na high i śmiga miło, bez żadnych różnic w porównaniu do ICS.

Linki do screenów:

http://img94.imageshack.us/img94/9154/screenshot2012073013431.png

http://img210.imageshack.us/img210/6746/screenshot2012073013465.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nowy57

ja jestem o tyle rozczarowany ze wiekszosc developerow przeszla na sgs3

juz nie ma takiego wielkiego zaplecza developerow po stronie note

a szkodaaa ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co to za powód do rozczarowania? Jest nowa błyszcząca zabawka, jest niezwykle popularna, i jest najmocniejszym androidem na rynku. Jest kompletnie naturalne, że developerzy, którzy siedzą przecież po uszy w androidzie, przesiedli się na SGS3...

Ty się lepiej ciesz, że jest Xplod i Entropy, którzy robią dla nas CM9 i CM10, oraz ten gość, który po cichu pracuje nad przeniesieniem całego framewroka rysikowego do romów CM (tak, jak skończy, będzie działał też przycisk i skróty).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest już Preview #3, naprawili czujniki i parę innych rzeczy. Zaktualizowane linki w pierwszym poście. Chyba się dziś skuszę na flash =).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nowy57

daj nak jak smiga dżeli bin - sam zainstalowalem widze wczesniej :)

---

powiedz mi czy w zakladce : ustawienia systemu-> opcje programistyczne oprocz renderowanie GPU zaznaczasz jeszcze wylacz nakladki HW ?

Edytowane przez nowy57

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tego nie zaznaczam i śmiga nieźle. Oprócz naprawienia orientacji czujników to poprawione zostało działanie rysika w trybie poziomym. Dodatkowo u mnie działa GPS (potwierdzają to co poniektórzy na XDA). #3 widać, że jest już dostosowane konkretnie pod note bo ustawienia są przebrandowane na Note (a nie SII jak poprzednio), co może świadczyć, że niedługo CM10 dla Note wejdzie w fazę częstych aktualizacji nightles. Generalnie większych błędów nie widać. Jest jeden problem ze skanerem multimediów, który raz włączony drenuje mocno baterię, ale ja to zauważyłem tylko raz i pomogło ubicie usługi TVout. Największym brakiem CM10 jest brak 'masełka', które raczej nie pojawi się w pełni przez najbliższy czas z powodu braku driverów dla Note. Trzeba będzie poczekać, albo jak samsung udostępni sterowniki, albo jak wypuści JB dla Note (co wcale nie jest niemożliwe skoro trwają testy dla SII i wyszły one pozytywnie), albo trzeba będzie poczekać na premierę NoteII, który jeśli będzie miał JB na pokładzie znacznie ułatwi to pracę dla CM10 dla naszych NoteI. Choć za 'masełkiem' nie szaleję, bo już teraz mam wrażenie, że Note jest zdecydowanie płynniejszy niż na GB i ICS. Co prawda nie miałem do czynienia z żadnym nexusem na którym jest oficjalne JB więc nie mam porównania z 'prawdziwym masełekiem', ale wydaje mi się, że nie jest źle. Tym bardziej, że na XDA jest kilka opinii, mówiących, że Note z CM10 #3 jest bardzo płynny i czasami użytkownicy nie widzą różnicy w porównaniu do Nexusa7.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi