Skocz do zawartości
Flintberg

[JB] CyanogenMod 10, 4.1.1 Jelly Bean

Rekomendowane odpowiedzi

Niezastąpiony jesteś z tym szrotem =).

Co do braku rysika, to rysik działa, nie działa przycisk i gesty samsungowe. Jakiś gość pracuje nad portem pełnej funkcjonalności, ale jeszcze chyba nie skończył. Ja tam już przestałem ich potrzebować, a różnica w płynności działania między ICSem od Samsunga a CM9 jest kolosalna na korzyść tego drugiego. Z CM10 ciągle się waham, parę rzeczy mnie tam irytuje, no i dopóki nie rozkminią hwcomposera to i tak takie trochę bułkę przez bibułkę.

@Slowik - co do memory leak, to poszukaj w temacie na XDA, ktoś to już jakoś rozwiązał. No i może spróbuj Hydry? Bardzo fajny kernel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mpsky

A działa w nim HDMI out przez kabel MHL?? Bo w CM 9.1 nie działa, a z tej funkcji korzystam bardzo często.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie chce siać paniki, ale tego kernela z pierwszego postu nie polecam używać. download mode zaskoczył mi dopiero jak mu wsadziłem końcówke unbricka. do recovery nawet nie dało rady wejść

Edytowane przez atomowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też przeżyłem chwile grozy. W sumie zresztą jak się ma roota, to prawie na pewno ma się bezpieczny kernel - dla pewności można wrzucić Hydrę, i po problemie. Zaktualizuję pierwszy post.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem Hydry. Poza problemem z rootem na CM10 (chore), bo się skasował, nie zauważyłem większych różnic względem zwykłego kernela (korzystam z wersji bez OC). Muszę poszukać tego rozwiązania problemu z memory leakiem, chociaż jeśli się komuś udało, to niedługo powinno się pojawić rozwiązanie w którymś nightly.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problemy z rootem rozwiązuje się bardzo prosto - flashujesz przez CWM SuperSU i po problemie - reflashowanie SuperUsera nie działa, tylko SuperSU. Ale mi to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rom ma pewną wadę. U mnie apka better battery stats w zakladce partial wakelocks pokazuje funkcje RILJ, ktora po 2 godzinach pokazała ponad 700 aktywności. Bateria spada 5-6% na godzinę. Pomaga restart telefony (czasem kilka) lub włączenie airplane mode i restart. Czasem dernerwuje ciągłe pilnowanie czy przypadniem bateria się nie drainuje. Jak wszystko jest ok to 1% na 2-3h w deep sleep.

Sam rom ma bardzo fajny UI, chyba najlepszy jaki widziałem :D

Battery Drain From RILJ - xda-developers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem na tym ROM-ie od pierwszego Nightly i nie zdarzył mi się battery drain, ale kasuje część aplikacji systemowych, to inna sprawa.

W najnowszym nightly problem memory leaka został rozwiązany z tego co mówią się ludzie na XDA. Osobiście sprawdzam nieoficjalną aktualizację z wprowadzeniem poprawionej obsługi GPU, która znacznie poprawia szybkość, ale może powodować artefakty. ROM śmiga jak szalony i trzyma baterię znacznie lepiej niż na Hydra, która swoją płynność zawdzięczała katorżniczemu obciążeniu procesora i tym samym baterii. I niestety była to prawda, 15 minut gry i potrafiło mi zejść kilkanaście procent baterii przy minimalnym podświetleniu i ograniczonym procku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A działa w nim HDMI out przez kabel MHL?? Bo w CM 9.1 nie działa, a z tej funkcji korzystam bardzo często.

nie dzala MHL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najnowsze Nightly, zaczynając od 03.10, mają wbudowany zupełnie nowy sterownik grafiki, wzięty z JellyBean na S3. Powiem krótko. Interfejs zapier*** jak marzenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi