Skocz do zawartości
darken

brak menu wyboru po podlaczeniu do kompa - tylko ładowanie

Rekomendowane odpowiedzi

darken

Witam

mam problem ze swoim herosem, a mianowicie po podpieciu kabla usb i podlaczeniu do kompa telefon sie laduje ale niestty na telefonie nie wyswietla sie opcja wyboru podpiecia telefonu jako dyku czy tez mozliwosci synchronizacji z pc za pomoca HTC Sync (ten programik tez nie widzi telefonu).

Dodam ze drugi heros dziala normalnie i sie laczy bez problemu - to samo jest na rożnych kompach sprawdzone na 3.

Czy moze jest gdzies opcja ktora zostalo to wyłączone lub gdzie mozna to przywrocic - dodam ze robilem reset telefonu do ustawien fabrycznych i nic nie dało.

bede wdzieczny za jakies podpowiedzi sugestnie moze uda sie uniknac wysylki do serwisu.

Edytowane przez darken

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Duke

Menu --> Ustawienia --> Podłącz do komputera --> ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli nie działa to co kolega wyżej napisał, to radze się uzbroić w cierpliwość. Kiedyś miałem to samo i po jakimś czasie samo wróciło do normy. Po długim czasie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może masz uszkodzony port w telefonie? Był już taki przypadek na forum. Napisz jaki masz soft na tym telefonie, podaj więcej info.

Edytowane przez chosen one

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darken

-soft w wersji 1.5 z tad tez proba podlaczenia do kompa bo nie widzial mi aktualizacji ani 1 ani 2(logiczne :) )

wiec wyczytalem ze trzeba wgrac update z strony htc ROM:2.73.405.5 i wtedy zobaczy aktualizacje i sie okazalo ze nie widzi polaczenia z kompem wczesniej jakos na poczatku roku dzialali bo zgrywalem kontakty i od tamtego czasu tylko ladowanie.

-co do portu w telefonie to dalem phona do jakiegos goscia i mi sprawdzil ze niby all styki i gniazdo ok ale czy mozna mu wierzyc (pomijmam ze bez mojej zgody zrobil mi powrot do ustawien fabrycznych i all poszlo sie walic i nawet nie moge nic wgrac z kompa)

-sprawdzilem to co napisal duke ale w sofcie 1.5 nie ma tego w ustawieniach chyba ze jest w innym miejscu i nie znalazłem

PS temat zmienilem mam nadzieje ze teraz poprawnie

Edytowane przez darken

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Darken ja to samo miałem pomoglo przeinstalowanie wszystkich sterów od telefonu

bodajze 4 pozycje musisz usunac i pozniej poszukuj sprzetu plug and play i pojdzie mi tak zadzialalo na windowsie 7 32bit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darken

Minuello raczej to nie to bo sprawdzalem na 3 roznych kompach a na moim kompie 2 hero jest widziany i działa normalnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jedyne racjonalne wyjscie to walnięty port :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rzecz w tym że port USB w HTC Hero i jego czasowe wyłączanie nie ma racjonalnego wytłumaczenia.

A zobacz jeszcze jedną rzecz, wyłącz Telefon podłącz do kompa. Następnie włącz telefon z podpiętym USB. Jeżeli na chwile pojawi sie komunikat (koło zegarka w windowsie) że znaleziono nieznane urządzenie, to port USB jest sprawny. Prawdopodobnie coś jest nie tak z Systemem Android i tym powiadomieniem z górnego paska.

Edytowane przez szek-spir

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darken

Sprawdzilem dzis czy widzi telefon z fastboota i po wlaczeniu bootloadera i podlaczeniu usb przechodzi na tryb fastboot usb a po wpisaniu komend

cd\

cd androidsdk\tools\

fastboot devices

wyswietla sie na kompie nr seryjny wiec chyba tel jednak łaczy sie po usb.

w tym temacie http://forum.android.com.pl/f92/przywracanie-hero-do-stanu-przed-rootowaniem-i-zmianae-recovery-15255/ znalazlem sposob na zrobienie update do RUU_Hero_HTC_WWE_2.73.405.5_WWE_release_signed_NoD river.exe ale za chiny nie wiem co i jak moze mi ktos napisac co i jak krok po kroku albo gdzie znajde opis do tego??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi