Skocz do zawartości
McGyver29

Od czego zależy kompatybilność słuchawek?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, od czego to zależy? Standardowe słuchawki od NeoV po podłączeniu uruchamiają odtwarzacz, moje kupione w markecie na 15 pln nie włączają go, ale działają, a niektóre o wiele droższe i lepsze od marketowych wywalają błąd. I po drugie, jaką należy przejściówkę zakupić, żeby takie droższe działały?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andy503

Na pewno od liczby pół. Zwykle słuchawki (3 pol.) nie posiadają mikrofonu czy przycisku. Te droższe mogą już posiadać (4 pol.) i nie muszą być zgodne z Sonym. Nokia i Sony mają kolejno ułożone pola lewy kanał, prawy kanał, mik i masa. Natomiast apple, samsung czy lg.mają masę zamienioną z mik. Wtedy słuchawki nie będą działały.

Swypnięte z LG P350

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ruffy

Było to gdzieś wytłumaczone na XDA w dziale akcesoriów dla neo V, tak jak any mówi, dla Apple Samsunga i kilku innych firm są zmienione piny, jedyne wyjście to kupić przejściówkę która zamienia te pola tak aby działały słuchawki

Jeśli np podłączysz słuchawki i jednocześnie będziesz trzymał przycisk to będą działały jak zwykłe bez mikrofonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak swoją drogą, to jakaś komisja powinna narzucić, by wszystkie słuchawki miały taki sam układ ;).

Ja jak na razie próbowałem 3 różne rodzaje słuchawek bez mikrofonu (standardowe Apple, AKG K319, SoundMAGIC PL30) i wszystkie działały ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ruffy

Słuchawki bez mikrofonu są 3 pinowe, z którymi nie ma problemów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi